Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Úprava budíkov mazda 323F BA

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Úprava budíkov mazda 323F BA

Poslaťod rumy » Pon Okt 20, 2008 8:20 pm

1.) Rozoberieme palubovku neviem ako je to pri iných typov ale u 97 prvý kryt držia 4 skrutky.

2.) Ďalšie 3 skrutky držia prístrojovku , keď ich dáme dolu, tak je dobre si sklopiť volant.

3.) Opatrne povyťiahneme prístrojovku a odpojíme ju, vyberieme ju zo strany dverí vodiča ( aspoň mne to tak išlo lepšie).

4.) Zo zadnej časti odkrútime dve skrutky a dáme dole ochranný biely plast.
Obrázok

5.) Spredu dáme dáme dole plastové sklo, ale najskôr treba dať dole ten kovoví držiak, drží ho 1 skrutka. Potom postupne povyťiahneme sklo s poistiek ( stačí stlačiť a povi tiahnuť).
Obrázok

6.) Otočíme prístrojovku a dáme dole plošný spoj, drží ho niekoľko
skrutiek.
Obrázok

7.) Opatrne vyťiahneme plošný spoj.

8.) Sklo, čierny plast – dáme bokom

9.) Každý z budíkov držia 2 malé čierne skrutky. Vyberieme iba jednu skrutku!! Tá druhá bude slúžiť ako držiak.
Obrázok

10.) Zoberieme cvikačky a začneme strihať plast kde je tá stupnica pozor na plexisklo čo je pod nim.
ObrázokObrázok

11.) Keď sa tam dostanete dajte dole aj druhú skrutku a celú tú stupnicu posuniete do boku, čiže do toho smeru, kde ste začali strihať cvikačkami.

ObrázokObrázok

12.) Potom zas budete strihať až po tú veľkú dieru, kde je ručička. Je potrebné aby ste tam vystrihli širšiu časť.
ObrázokObrázok

13.) Keď to máte tak, sa pokúste vytiahnuť ten plast tak aby bez problémov prešiel cez tú osku, kde je ručička.

14.) Vložíme tam novú stupnicu. Ja som to robil tak, že som použil vysečník 12,7 mm. Od neho som nastrihol vodorovne asi cca 3 cm rovnú čiaru na jednu a aj druhú čiaru.
ObrázokObrázok

15.) Opatrne som stupnicu prevliekol cez ručičky.
ObrázokObrázok

16.) postupoval som rovnako aj pri ostatnych budikoch rovnako

17.) nakoniec som to len uz zmontoval a dal som tam led diody. Treba dodrzat plus a minus..ale tak to zistite jednoducho ak nebudu svietit tak prehodite led.
http://podsvietka.napady.net/image/6835953

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
rumy
Prispievateľ
 
Príspevky: 130
Registrovaný: Sob Aug 30, 2008 4:04 pm
Bydlisko: BB

Poslaťod mathyk » Ned Okt 11, 2009 7:37 pm

Ahoj, chem sa opýtať, že kde by som zohnal tie umele "skrutky" alebo ako to mam nazvať do ktorých si dal tie ledky...
Mazda 323 P BA, 1,5 16V DOHC, sedan
Obrázok užívateľa
mathyk
VIP 2009
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Pia Sep 25, 2009 12:21 pm
Bydlisko: Brezno

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť