Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Vymena Airbagov

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Vymena Airbagov

Poslaťod Johny » Str Aug 27, 2008 12:29 am

Som velmi rad ze sa mozem zapojit zas a znova s mojim dalsim problemom.
Ako vsetci viete hlave Steve mam problem pozhanat ND na Xedosa - nepodstatne.
Jednoducho - mal som vystrelene airbagy a samozrejme aj rozbusky v pasoch vodica a spolujazdca mi tiez zamavaly :bee
Teraz mam nove pasy, nove airbagy a k nim airbag senzor, ktory sa ma tiez vymenit. Vsetko sa ma robit pri odpojenom minusovom pole od baterie. Ale moje obavy su tu take ze co ak montaz prevediem zapojim vsetko -pasy,airbagy - a pride chvila zapojit bateriu ... zapojim ... a urobi BUM. :tma
A budem znova vsetko zhanat.
Mate s tym niekto skusenosti? Ja som si uz trufol na vsetko ale airbagy su pre mna Spanich village.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Str Aug 27, 2008 10:58 am

pokial mas vsetko nove, pasy s rozbuskami, jednotku airbagov, snimace, airbagy, tak by nemal byt problem. strelit by to nemalo. jedine, ze pri montazi to streli, ked sa v okoli konektora akymsi sposobom vyskytne staticka elektrina. :) inak rada...airbag montuj tak, aby si nebol priamo pred nim, nejak zboku a ked ho budes ukladat na zem (neodporucam na latkovy potah sedadla, ale asi mas kozu), tak VZDY ho nasmeruj celom hore, keby nahodou vystrelil, tak aby neodletel niekam do vzduchu a potom naspat na niekoho, pripadne na auto. inak je to vcelku obycajna pyrotechnicka suciastka. :)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod palos » Štv Sep 25, 2008 5:43 pm

Ďakujem aj ja, nakoľko mám ten istý problém.Vo WorkShope, (www.Mazda3.cz), je popísané ohľadne bezpečnosti presne ako je to popísané na fóre, + BAT by mala byť odpojená min 15 min a tiež vymenené vodiče bezprostredne pri airbagoch. Ak budú najaké skúsenosti, pošlem na fórum a prijal by som aj spätnú väzbu od Vás. Ahoj :)
palos
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Sep 25, 2008 4:53 pm

Poslaťod Johny » Uto Sep 30, 2008 7:52 pm

Vodice su podla mna O.K. len treba vymenit urcite aj senzor , ktory je v stredovom tuneli.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Štv Okt 02, 2008 12:53 am

Ano, treba menit aj to. Ako su na tom bezpecnostne pasy? Predpokladam, ze pyropatrony vybuchli.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod miko613 » Štv Okt 02, 2008 1:04 pm

Johny píše:Vodice su podla mna O.K. len treba vymenit urcite aj senzor , ktory je v stredovom tuneli.


A netreba pri tom aj nahodou odblokovat RJ aby si to mal vobec funkcne? Predpokladam,ze si niekde tresol ako ja a blika ti teraz cervena kontolka bagov.

Daj info kolko ta vysli airbagy ja som zohnal vodicov aj spolujazdcov za 10.000.
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod palos » Pia Okt 03, 2008 1:59 pm

Ahoj. Myslím, že podľa servisného manuálu, ak sa dá nová RJ airbagov, nemá nová jednotka vyslať do pamäte žiadny signál. Robia to vraj aj tak, že RJ airbagov vynulujú cez diagnostiku,(v autodielňach), v originál Mazda servise dávajú novú a tým sa nemusí nič mazať z pamäte, nakoľko impulz na vystrelenie airbagov je zaznamenaní v RJ airbagov, v strednom paneli (myslím, že je to BOSCH). Ale to je všetko len teória z manuálov a netu, ako to bude v praxi to sa uvidí, keď už na to príde. Palo
palos
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Sep 25, 2008 4:53 pm

Poslaťod Johny » Sob Okt 04, 2008 2:41 pm

Bootleg píše:Ano, treba menit aj to. Ako su na tom bezpecnostne pasy? Predpokladam, ze pyropatrony vybuchli.

Ano Aj pasy boli v prdeli, ale to predsa vies.
Xedos je super ...
Obrázok užívateľa
Johny
Prispievateľ
 
Príspevky: 341
Registrovaný: Sob Jún 10, 2006 8:17 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod miko613 » Str Okt 15, 2008 9:53 pm

Johny píše:Vodice su podla mna O.K. len treba vymenit urcite aj senzor , ktory je v stredovom tuneli.


Ale dobry smard ked to vsetko vystreli co? Ja som sa toho zbavil asi tak po polroku,a to som dal cele auto zvnutra kompletne vytepovat.
Prílohy
buchnute bagy.JPG
Xedosik to je V6 ako ináč.Ale uz nie sú dva.
Obrázok užívateľa
miko613
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Sob Aug 04, 2007 10:56 pm
Bydlisko: Kežmarok,SLOVAKIA
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť