Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dvojcestny alarm Magicar/KOPEL

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Dvojcestny alarm Magicar/KOPEL

Poslaťod HuffYk » Pon Feb 04, 2008 3:35 pm

Ahojte,

som novy majitel mazdy6 r.v. 2004, 100kW diesel a rozmyslam o zabudovani jedneho z tychto alarmov (doteraz som bol stastny zakaznik Magicar na svojom starom aute pocas 4 rokov, teraz uvazujem o Kopel, kedze magicar uz v podstate doziva).

Vsimol som si, ze par ludi odtialto ma tiez Magicar. Moja otazka je akym sposobom ho mate zapojeny? V starom aute (Honda Accord) som ho mal zapojeny v podstate na vodicove dvere (t.j. ako keby kluc ktorym zamykam auto). To znamenalo, ze ak som original central zamkol, tak mi zamkol 3je dvere okrem vodicovych. Potom som zamkol Magicar a tym sa zamkli aj vodicove dvere. Tymto sposobom sa vlastne aktivoval aj firemny alarm. Sranda bola, ze odomykat som musel iba v spravnom poradi (t.j. najprv firemny alarm a az potom magicar. Inak by sa po odomknuti magicar spustil firemny alarm :) )

Moja mazda nema alarm ale ma funkciu dvojiteho zamykania. Neodstavi sa tato fcia ak sa Kopel/Magicar napoji na vodicove dvere? Je aj ina moznost ako sa da napojit takyto alarm bez toho aby sa musel odpajat existujuci drot? (nieco ako paralelne... to asi len na ECU a to by asi nebolo moc safe ak to autoelektrikar nepozna...?)

vdaka
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 04, 2008 3:40 pm

Urcite to nejako ide lebo ja to mam zapojene nasledovne.

Klucom viem otvarat a zatvarat od vodica vsetky dvere, vtedy sa aktivuje fabricky alarm a imobilizer.
Ked pouzijem Magicar, tak sa zavru vsetky dvere, aktivuje sa Magicar alarm ale AJ FABRICKY alarm od Mazdy a samozrejme imobilizer (cize su funkcne naraz dva)

Jedinu vec, co nainstalovanie Magicaru do mojho auta zmenilo je, ze nemozem zamknut a odomknut vsetky dvere naraz z vnutra takym tlacitkom co mam na dverach. Zavriet ich mozem ale naraz tym mechanickym. Otvorit uz nie. Cize, ako keby boli odpojene a pre Magicar pouzite tie tlacitka na otvaranie a zatvaranie vsetkeho zvnutra.

Nic viac k tomu neviem, nezapajal som to. Len aby si vedel, ze nejak to spravit ide.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod HuffYk » Pon Feb 04, 2008 4:28 pm

TomAnt píše:Urcite to nejako ide lebo ja to mam zapojene nasledovne.

Klucom viem otvarat a zatvarat od vodica vsetky dvere, vtedy sa aktivuje fabricky alarm a imobilizer.
Ked pouzijem Magicar, tak sa zavru vsetky dvere, aktivuje sa Magicar alarm ale AJ FABRICKY alarm od Mazdy a samozrejme imobilizer (cize su funkcne naraz dva)

Jedinu vec, co nainstalovanie Magicaru do mojho auta zmenilo je, ze nemozem zamknut a odomknut vsetky dvere naraz z vnutra takym tlacitkom co mam na dverach. Zavriet ich mozem ale naraz tym mechanickym. Otvorit uz nie. Cize, ako keby boli odpojene a pre Magicar pouzite tie tlacitka na otvaranie a zatvaranie vsetkeho zvnutra.

Nic viac k tomu neviem, nezapajal som to. Len aby si vedel, ze nejak to spravit ide.


Co sa ti zamkne ak zamknes original centralom (nie klucom) ?

btw. kde si si dal montovat, a aku mazdu mas? (mas to dvojite zamykanie?... specialna ochrana na dvere). Bojim sa, ze ked odpoja dvere, tak to mozno odstavia...

dalej kolko je zaruka na mazdu (3 roky? cital som v manualy aj o nejakych 10 rokoch (nemyslim teraz 12 rokov na karoseriu.. je to v nemcine tak mam s tym problem :) )
Ak je to 3 roky, tak si ten alarm dam... ak 10 rokov tak neviem ci nestratim zaruku...

Bavil som sa s chalanom co to instaluje a hovoril, ze sa to vacsinou riesi odpojenim dveri. Ale da sa to aj paralelne na ECU ale to treba schemy a je to zlozitejsie...
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 04, 2008 4:48 pm

Mam Xedos 9.
Dialkove k nemu original nemam takze sa mi nezamkne bez kluca nic.

Vravim, nic viac k tomu neviem, ale montovali mi to autorizovani montovaci na Magicar, ziadna Garaz s.r.o., priamo tu http://www.autosaby.sk/
Robili to cely den...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MrSix » Uto Feb 05, 2008 10:29 am

Mal by som 2 otazky:
1. preco Magicar vraj "v podstate doziva"? Pozrel som si ich web, a nevyzera to tak ze by koncili...

2. a druha otazka, dokaze si to clovek namontovat sam, alebo ako je to vlastne s montazou? Nasiel som firmu ktora to predava ako balik v skatuli na dobierku, ale nemontuje to. Neviem nakolko narocna je montaz, a ziadnemu servisu az tak nedoverujem, aby som im toto nechal urobit. Tiez netusim, ako je to so zarukou: je to asi dost velky zasah do vozidla, nebol by som rad aby mi padla zaruka, a v mazda-servise mi asi tento alarm nenamontuju, ked im to donesiem...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod HuffYk » Uto Feb 05, 2008 11:42 am

MrSix píše:Mal by som 2 otazky:
1. preco Magicar vraj "v podstate doziva"? Pozrel som si ich web, a nevyzera to tak ze by koncili...

2. a druha otazka, dokaze si to clovek namontovat sam, alebo ako je to vlastne s montazou? Nasiel som firmu ktora to predava ako balik v skatuli na dobierku, ale nemontuje to. Neviem nakolko narocna je montaz, a ziadnemu servisu az tak nedoverujem, aby som im toto nechal urobit. Tiez netusim, ako je to so zarukou: je to asi dost velky zasah do vozidla, nebol by som rad aby mi padla zaruka, a v mazda-servise mi asi tento alarm nenamontuju, ked im to donesiem...


to ze doziva mam od servisaka ktory mi to montoval pred 3 rokmi na hondu. Teraz som mu volal ohladne Mazdy a povedal, ze Magicar uz nerobi lebo doziva (neskumal som, ale ked kuknes na ich web, tak sa nic nezmenilo pocas 3 rokov) a ze robi Kopel. Kukal som Kopel a ten fakt ma lepsie technicke vymozenosti.

Co sa tyka montaze, tak je to vraj robota na 9 hodin a dost piplacka (zapojenie easy, ale natahat vsetky tie kable... to musis porozoberat dost veci a preto vlastne este vaham ci do toho pojdem v mojej peknej novej mazdicke :) ). Ja si to sam urcite robit nebudem.
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Uto Feb 05, 2008 12:24 pm

HuffYk píše:Kukal som Kopel a ten fakt ma lepsie technicke vymozenosti.

Mozes prosim ta vymenovat ktore? Fakt ma to zaujima, pretoze ako som to zbezne prebehol ocami, tak ten Kopel nema nic viac ako moj stary Magicar 9000... A to uz ma Magicar odvtedy novy model...

Skusme spravit porovnanie:
Zelene veci ma aj konkurencia, modre nevieme posudit, cervene konkurencia nema (aspon co vieme podla popisov)

Kopel

- dvojcestný LCD ovládač
- optická a akustická signalizácia
- plávajúci kód druhej generácie s použitím 60 biliónov kódov
- diažkový a časový štart motora
- ochrana proti zatadeniu prevodového stupňa rezervačným režimom
- dvojzónový otrasový snímač
- dvojcestná komunikácia do 1000 m
- v balení je náhradný servisný diažkový ovládač a ochranné púzdro na LCD
ovládač
- VPS funkcia ( privolanie obsluhy zaklopaním na čelné sklo + nálepka )
- napäové výstupy
- možnost pripojenia prídavných snímačov

- imobilizačné relé
- dvojitý odomykací impulz

- ovládanie centrálného zamykania, ovládanie batožinového priestoru
- kontrola signálu dosahu LCD ovládača
- hodiny ( meranie času na platenom parkovisku )
- diažkové snímanie teploty interiéru ( zobrazuje sa na displeji ovládača )
- automatické znovu zapnutie autoalarmu
- funkcia pre autá s LPG pohonom
- funkcia pre autá s dieslovým motorom
- ukazovatež stavu batérie
- prehladné programovanie
- hlasitá alebo tichá aktivácia
- kompletná kabeláž
- spínací kontakt ( kapota )
- siréna 20 w


MO Cena: 6.987,- s DPH
VO Cena: 4.517,- bez DPH

Magicar 100 AS

- počet 2-cestných DO = 1
- maximálny počet naprogramovaných DO = 3
- počet indikovaných zón vozidla na DO = 5

- indikácia stavu batérie v DO
- režim šetrenia batérie v DO
- podsvietený displej s akustckým hlásičom
- vibračné zvonenie
- anténa s predzosilňovačom

- kontrola dosahu DO
- vyhľadávanie vozidla cez DO
- zobrazenie sily signálu od alarmu na DO
- maximálny dosah 2-cestného DO = 2000 m
- zálohovanie údajov v DO pre výmenou batérie
- 2-zónový otrasový snímač
- ultrazvukový snímač
- polohový snímač

- mikrovlnný snímač 2-zónový
- ochrana dvere, kapota, kufor
- možnosť pripojenia prídavného snímača / snímačov

- automatické odpojenie chybného snímača
- vypnutie snímačov cez DO
- siréna nezálohovaná
- automatické pretestovanie po aktivovaní alarmu
- blokovanie štartovania/motora
- kontrola otvorených dverí

- pamäť poplachu
- obmedzenie počtu poplachov

- tiché alebo hlasité zapínanie / vypínanie alarmu
- rearming -automatické znovuzapnutie alarmu
- pasive arming - aktivácia poslednými dverami
- funkcia Panic

- výstup na elektrické centrálne zamykanie
- výstup na pneumatické centrálne zamykanie
- bezdotykové odomykanie / zamykanie = 3 zóny vzdialenosti
- zamykanie / odomykanie od zapaľovania
- výstup na svetlá
- výstup na smerovky

- oneskorenie aktivácie alarmu
- núdzové odstavenie bezpečnostným kódom

- servisný režim
- hodinky na DO
- budík na DO
- zobrazenie doby alarmu v aktívnom stave

- diaľková kontrola stavu vozidla
- výstup na diaľkové otváranie kufra

- prídavné výstupy (AUX) = 2x - s nastaviteľnoeu dĺžkou impulzu
- výstup pre doťahovanie originálnych elektrických okien, predĺžením impulzu na CZ

- upozornenie na ponechané zapnuté svetlá
- diaľkové snímanie teploty interiéru
- diaľkové snímanie napätia autobatérie
- VPS - diaľkové privolanie vodiča
- nastaviteľná citlivosť VPS
- rezervačný režim – automatický
- rezervačný režim – manuálny
- benzínové / naftové motory
- autá s LPG pohonom
- automatické / manuálne prevodovky

- snímanie alternátora
- snímanie elektrického šumu

- nastavenie maximálnej doby behu motora
- pravidelné štartovanie


Cena s DPH: 6984,- Sk.


Takze? Mozme tu tabulku este upravovat, ked ziskame dalsie info, ale mne to stale vychadza na jasneho vitaza...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod HuffYk » Uto Feb 05, 2008 9:20 pm

Ja som porovnaval s 8000B/9000B.

100AS nepoznam, ale vyzera parametrovo dobre (takze asi ten servisak kecal ked tvrdil, ze magicar nic nove nerobi...)

Kukni si ale http://www.kopel.sk/mankr8000.jpg

co mna zaujalo je toto:

- 3 mody na tlacitka (t.j. kratke stlacenie, dvoj klik, dlhe stlacenie... tym par funkcii je k disp. dost rychlo)
- LCD lamp (predpokladam, podsvietenie)
- vypnutie sireny (ak sa spusti alarm, nehuka)
- LCD ma viac status ikon
- "Valet" mode. Prepnes alarm do takeho modu, kedy funguju len zakladne funkcie ako otvaranie/zatvaranie. Prakticky v kazdom servise kde som nechal auto s magicar mi v ten den volali, lebo nevedeli zamknut auto. Potom som im musel vysvetlit, ze dlhe stlacenie 1ky je zapinanie auto-lock. Este aj ked som predal hondu tak v ten den mi volal, ze nevie zamknut auto :). Proste kazdy drzi tlacitko dlho a darmo im vysvetlim, ze to je ina funkcia.... s Kopel pred tym ako dam auto do servisu, prepnem alarm do "Valet" a je vybavene...
- nechcem rozoberat remote start a s tym spojene veci, kedze to som nemal a ani si to dat nechcem, ale napr. ma zaujala moznost "Turbo" co sice ma aj Magicar ale tam je to natvrdo 2min.
- Dosah ma alarm sice mensi, ale to neriesim, lebo magicar nad 1km mi aj tak nikdy nezafungoval.. max tak 300m. Mozno na letisku na pristavacej drahe by to islo...
- ma o hodne hodne vacsie programove menu. Veci ktore sa daju menit (magic car mal len 2 a aj to dost chudobne...)
- Last Door arming - to by sa mi vcelku lubilo... (kukam 100AS to uz ma)
- Magicar mal auto zamykanie/odomykanie pri prichode/odchode... to som sice nepouzival, ale celkom sranda...
- vobec netusim, ci ma Kopel ultrazvukovy snimac, ale magicar tiez nemal extra ultrazvukovy ale dalo sa to nejak zapojit spolu s otrasovym.. tak mozno detto aj Kopel, netusim



na druhej strane sa mi celkom pozdava ten 100AS
- uz ma podsvietenie
- kontrola dosahu! lebo doteraz som nikdy nevedel ci som v dosahu a len som skusil stlacit 4ku, ci som...
- zalohovanie udajov
- kedze otrasovy snimac ma status "ano" a ostatne su volitelne, tak predpokladam, ze sa to da napojit vsetko dokopy... a rovnako to pojde asi aj na Kopel
- pamat poplachu
- last door arming
- 2 druhy vystupov na central (elektricke a pneumaticke... typ padom mozno netreba ziaden bypass existujuceho centralu)


Ked to zhrniem, tak pre moje naroky co su alarm bez dialkoveho startu: Na kopel mi chyba tukanie nudzoveho kodu (par krat ma to zachranilo :) ), kontrola dosahu a to je asi vsetko... (auto arming dobra vec v magicar ale podla mna neprakticka...). Ak by som zobral 100AS, tak tam mi chyba "Valet" mode, vypnutie sireny, neviem ake moznosti maju programove menu, ale Kopel ma teda dost...

Keby som mal rozhodnut medzi Magicar 9000B a Kopel, tak jednoznacne Kopel. Ale 100AS je zaujimavy... Ak sa da zapojit ultrazvukovy snimac aj na Kopel, tak pre mna vitaz je Kopel...

Zajtra sa este popytam kolegu co montuje Magicar aj Kopel na BMWcka. Prve info co som dostal od neho ohladne Kopel je "tamagoci" :) ... nieco podobne aj od servisaka co mi to montoval do hondy: "viac funkcii"...
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod MrSix » Str Feb 06, 2008 10:18 am

Navod ako obrazok ~1000x12000 pixelov, to je ale skvely napad! To si musim zapamatat... :-D
Mimochodom, ak firmu ktora vyraba tento produkt a jej web-stranku nenajdem do 5 minut na google, tak pre mna neexistuje (a asi ani pre google). Alebo kopel.sk je homepage???
Ale nic v zlom, oba produkty vyzeraju dobre, a patria k tomu lepsiemu na trhu...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod HuffYk » Str Feb 06, 2008 10:35 am

MrSix píše:Navod ako obrazok ~1000x12000 pixelov, to je ale skvely napad! To si musim zapamatat... :-D
Mimochodom, ak firmu ktora vyraba tento produkt a jej web-stranku nenajdem do 5 minut na google, tak pre mna neexistuje (a asi ani pre google). Alebo kopel.sk je homepage???
Ale nic v zlom, oba produkty vyzeraju dobre, a patria k tomu lepsiemu na trhu...


musis hladat kopeltech

http://www.kopeltech.com/

v sk http://www.kopel.sk
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Str Feb 06, 2008 11:22 am

No, takze, to co nazyvas Valet mod ma samozrejme aj Magicar, len oni to volaju Servis mod (zapina sa tusim stlacenim 2 a 3 tlacitka sucasne ak si dobre pamatam), ma to uz aj moj 9000B.
Takisto podsvietenie pagera ma uz aj moj 9000B.
Mam dojem ze aj vypnutie sireny ma uz aj moj 9000B...

Ale myslim, ze na to co potrebujeme, tak su v pohode oba. Mne sa na Magicare paci to nudzove otvorenie a vypnutie alarmu, sice som to zatial nemusel nikdy pouzit, ale je to take hrejive pri srdci, ze mam tu moznost - keby daco.

P.S. Ten manual na Kopel sa mi rozhodne paci viac ako manual k Magicaru, proste obrazky a prevedenie, je fakt ze lepsie a prehladnejsie.

P.S. 2 Este som zabudol jednu vec co sa mi na Magicare akt ze pozdava, neviem ci to ma Kopel. O co ide. Ked kliknem na ovladac a odalarmujem auto a otvorim ho, tak mam 30 sekund na to, aby som otvoril niektore z dveri alebo kufor. Ak to nespravim, tak sa auto zasa same zavrie. A aby som vedel kollko mam casu, tak pager po kazdych 10sekundach pipne. Toto je velmi vhodne, ak sa to cloveku nahodne stlaci vo vrecku, napriklad v obchode. Viem ze po 30 sekund sa to znovu zavrie same od seba a nemusim byt v strese.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod HuffYk » Str Feb 06, 2008 11:40 am

Hmm tak menim nazor, bral by som 100AS :)

http://www.levnealarmy.com/images/File/ ... M100AS.pdf

-mod hladania auta (ovladac pipa a ukazuje vzdialenost)
-ma uz double click
-blokovanie tlacitok
-servisny rezim (vacsina tlacitok vypnuta... to mal aj stary magicar len som slepy :) )
-parkovacie stopky
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Str Feb 06, 2008 11:43 am

Skoda ze ich nepredavam :ho: Ako krasne som ta preswitchoval :lol
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MrSix » Str Feb 06, 2008 1:41 pm

Aj ja si chcem dat namontovat ten M100AS. Stoji to tu sice 289E (bez montaze), ale havarijna stoji 10x viac... :-)
Len neviem ci mi to spravia v mazda-servise. Ten alarm-modul co tam oni davaju nechcem, to je strasne primitivny sunt...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod HuffYk » Str Feb 06, 2008 1:54 pm

TomAnt píše:Skoda ze ich nepredavam :ho: Ako krasne som ta preswitchoval :lol


skor ma prehovoril manual 100AS, kedze na ich stranke to nemaju :) a potom ten kamos co to montuje. Z jeho pohladu jedina vyhoda Kopel je velkost (je to mensie ako Magicar). Ale ked som mu ukazal 100AS tak tiez to uz chce :)

A az z manualu mi je jasne, ze to co som pisal ako vyhody Kopelu ma aj 100AS. Akurat vypnutie sireny nema, ale to ozeliem, lebo ma toho ovela viac (hlavne hladanie auta bude dobre tamagoci ;) )

len este sa musim rozhodnut kedy to dam.. lebo asi nejaky ten cas najazdim a zzijem sa s autom a potom ked tak sa rozhodnem

Jedina vec co tomu kamosovi vadila na 100AS (co mne nevadi) je ako sa ovlada AUX. Podla manualu sa zapinaju AUX tlacitka extra. Realne to ale vyzera byt blbost, lebo tym padom by 2 dedikovane tlacitka len na AUX boli nevyuzite, tak dufa, ze je to chyba v manuali :)
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Ďalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť