Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Dvojcestny alarm Magicar/KOPEL

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

Re: Dvojcestny alarm Magicar/KOPEL

Poslaťod TomAnt » Str Feb 06, 2008 3:11 pm

Oni su nevyuzite, nepotrebujes ich. Aj ja to tak mam, pouzivam len prve a stvrte. 2 a 3, len ked chcem nieco nastavovat...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod HuffYk » Str Feb 06, 2008 4:33 pm

TomAnt píše:Oni su nevyuzite, nepotrebujes ich. Aj ja to tak mam, pouzivam len prve a stvrte. 2 a 3, len ked chcem nieco nastavovat...


no vravim, ze mne to nevadi, ale kamosovi... on to pouziva :) ma na to zapojene relatka na ovladanie roznych kravin (ako svetla, radio atd.)
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Str Feb 06, 2008 4:49 pm

No ved ked si ich tam zapoji (tie relatka), tak ich samozrejme bude vyuzivat (tie tlacitka), kde je problem, nechapem...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod HuffYk » Str Feb 06, 2008 7:16 pm

TomAnt píše:No ved ked si ich tam zapoji (tie relatka), tak ich samozrejme bude vyuzivat (tie tlacitka), kde je problem, nechapem...


toto je problem:

ZAPNUTÍ VÝSTUPŮ AUX-
 Dlouze stlačte současně tlačítka III + IV
 Na displeji se objeví ikonka
 Pokud do 60 sekund nebude využitý některý z výstupů AUX 1 nebo AUX 2, výstupy
AUX se automaticky vypnou a ikonka zmizí.


podla toho AUX tlacitka funguju len ak ich zapnes pomocou III+IV. Cize ak ich nezapnes, tak su v podstate nepouzitelne... co je podla mna kravina. Na starsich magicar sa to da pouzit hocikedy ked je to vyvedene na tlacitka...
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod TomAnt » Str Feb 06, 2008 8:21 pm

To je mozno len nejaka dezinterpretacia v preklade povodneho manualu... treba overit.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MrSix » Str Feb 06, 2008 10:49 pm

Tak som sa dozvedel, ze v autorizovanom servise Mazdy kam chodim (a kde som kupil auto) mi ten Magicar nenamontuju. Nemaju s tym ziadne skusenosti. Ale poslal som im link, technik sa na to mrkol a povedal mi, ze je to dost velky zasah do instalacie auta, a ak mi to urobi niekto iny, pada mi zaruka na elektroinstalaciu. To je na draka...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod HuffYk » Štv Feb 07, 2008 12:54 am

MrSix píše:Tak som sa dozvedel, ze v autorizovanom servise Mazdy kam chodim (a kde som kupil auto) mi ten Magicar nenamontuju. Nemaju s tym ziadne skusenosti. Ale poslal som im link, technik sa na to mrkol a povedal mi, ze je to dost velky zasah do instalacie auta, a ak mi to urobi niekto iny, pada mi zaruka na elektroinstalaciu. To je na draka...


a kolko je default zaruka mazdy? 3 roky?

mne to skor pripada na trapne vyhovorky technikov... si mal povedat, ze nechces dialkovy start (to je potom zlozitejsie a urcite to porusi zaruku, lebo musis bypassnut imobilizer) a potom to je len o natahani dratov + 1 zasah do existujucej elektroniky a to namiesto zamykacieho impulzu do dveri to pojde do alarmu (t.j. prepoji sa 1 drot)
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod MrSix » Štv Feb 07, 2008 9:40 am

3 roky alebo 100tisic km. Vravel ze sa to musi kdesi pripojit na datovu zbernicu, ci co. Vies ako to je: keby sa cosi dodrbalo na elektroinstalacii, servis sa bude branit ze problem sposobil ten alarm, a predajca/monter alarmu by zas povedal ze alarm je ok, chyba je niekde v instalacii auta.
A zakaznik bude behat ako taky c*uj od jedneho k druhemu a napokon skodu bude platit zo svojho vrecka...

BTW, je niekde k dispozicii daky "instalacny manual" k tomu M100AS? Ze by som sa pozrel, ako je to asi narocne...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod HuffYk » Štv Feb 07, 2008 11:03 am

MrSix píše:3 roky alebo 100tisic km. Vravel ze sa to musi kdesi pripojit na datovu zbernicu, ci co. Vies ako to je: keby sa cosi dodrbalo na elektroinstalacii, servis sa bude branit ze problem sposobil ten alarm, a predajca/monter alarmu by zas povedal ze alarm je ok, chyba je niekde v instalacii auta.
A zakaznik bude behat ako taky c*uj od jedneho k druhemu a napokon skodu bude platit zo svojho vrecka...

BTW, je niekde k dispozicii daky "instalacny manual" k tomu M100AS? Ze by som sa pozrel, ako je to asi narocne...


blbost. To je jedna moznost ako alarm napojit, priamo na ECU (cize paralelne a nemusis nic odpajat). Ale to skoro nikto nerobi, lebo servisaci nemaju schemy pre kazde auto. Vacsinou sa to prave riesi pripojenim na zamok dveri vodica (bud na zamok, alebo na centra ktory zamyka predne dvere... proste niekam, kde ked to alarm zopne, tak sa zamkne cele auto: t.j. zamok vodica, zamykanie vo vnutri auta, central atd.)

schemu som pre 100AS nenasiel ale je to podla mna detto ako 8000ka alebo 9000ka ktore su na ich webe (8000B: http://www.autoalarm.sk/sortiment/84_03.pdf)...
HuffYk
Pisateľ
 
Príspevky: 56
Registrovaný: Štv Jan 24, 2008 10:22 am

Poslaťod Posco » Pon Feb 11, 2008 10:06 am

A co si myslite o ZEDER? http://www.zederlock.sk/
Som cital, ze je k tomu zamku dost zly pristup, ze je nizko pod volantom.
Ma to uz niekto nainstalovane?? a myslites si ze je to lepsia prevencia proti kradezi ako alarm??
Ja tiez rozmyslam, ze si dam namontovat bud toto, alebo alarm, len neviem co je lepsie. :)
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MrSix » Pon Feb 11, 2008 10:46 am

Myslim si ze jediny rozdiel je len v tom, ako auto vyzera po "navsteve" zlodeja-amatera: auto so zeder-om je vtedy obvykle nepojazdne - zlodej mykal volantom mysliac si ze to "ustrihne" hrubou silou, az kym neohol alebo nezlomil riadiacu tyc. Auto treba potom odviezt do opravy (odtiahnut sa neda). Ak mas dobry alarm (magicar/kopel), zlodej-amater vylomi zamku na dverach, stihne este vytrhnut sirenu (ak bola zapnuta), narobi daky bordel v kabloch, a potom sa na to vykasle ked zisti ze je to komplikovanejsie nez si myslel. Skoda je obvykle mensia. Navyse "tiche" nastavenie ta moze privolat k autu a mas dost velku sancu zlodeja chytit, pripadne s dobrym zoomom odfotit na dialku...

Polo-profesional sa podla mna vykasle na auto kde je jedno alebo druhe. Dokaze odhadnut svoje schopnosti, a kedze nema na to aby to prekonal, nebude ani stracat cas a najde si nieco ine, a lahsie. Zlodej-profik ktory vylozene chce ukradnut tvoje auto, ho ukradne s jednym aj druhym: staci odtahova avia a rusicka, do 10 sekund to nalozia a odvezu. Kym si stihnes vsimnut stratu signalu a vybehnut z bytu, auto uz je fuc. Kdesi v garazi potom maju dost casu aby sa s tym vyhrali...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

Poslaťod Posco » Pon Feb 25, 2008 10:04 pm

Da sa na nejakom dvojcestnom autoalarme deaktivovat zvukovy signal alarmu na aute? Zeby "hucal" iba dvojcestny ovladac? Aby auto bolo ticho, len ovladac signalizoval narusenie, popripade maximalny cas, kolko ma alarm "hucat". ??

Kde ste si dali montovat alarmy?
Aky servis odporucate v Ba, popripade NR alebo PP?
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod TomAnt » Pon Feb 25, 2008 10:54 pm

Myslim ze da a ak ano, tak je to v manuale ze ako.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Posco » Sob Mar 01, 2008 3:11 pm

Vcera som volal do Mazdy AP a povedali mi, ze do mazdy 6 nemontuju alarm, lebo ze tam boli potom problemy, ze montuju iba mechanicke zabezpecenie.
Chcem sa teda opytat, ma niekto na Mazde 6, r.v. 2003 namontovany alarm viac ako 6 mesiacov? Mal s tym nejake problemy?
A kde si ho dal montovat?
DIK.
Obrázok užívateľa
Posco
VIP 2008
 
Príspevky: 99
Registrovaný: Uto Dec 18, 2007 9:16 am
Bydlisko: Poprad, Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod MrSix » Str Mar 05, 2008 12:22 pm

To by aj mna zaujimalo. Chcel som si dat do M6 ten Magicar, ale nenasiel som firmu ktora by mi to do nej namontovala...
Mazda6/Sport, CD143, Plusline (2007)
Mazda6/SportCombi, G194, Revolution (2019)
MrSix
Prispievateľ
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 7:33 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron