Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

odvzdušnenie kúrenia

Hotové riešenia, návody, postupy, zvyklosti, odporúčania a rady z reálneho života...

Moderátor: George

odvzdušnenie kúrenia

Poslaťod boro-1 » Uto Okt 16, 2007 8:52 pm

Zdravím všetkých.

Zas sa mi ukázal problém o ktorom som si myslel že som ho vyriešil. Už dávnejšie som písal že mám problém s kúrením na Xedose 6 (1,6l). Kúrenie nefungovalo na 100%. Teraz keď ostala vonku zima som si opäť pustil kúrenie a nič.

Išiel som teda na to logicky. Zistil som že Webasto mi nepúšťa teplú vodu do radiátora kúrenia. Stačilo opäť pustiť Webasto a bublinu to pretlačilo. Lenže teraz tá bublina skončila priamo v kúrení. Je to pekne cítiť na hadiciach. Tá čo tlačí vodu do radiátora je horúca a tá čo z neho vystupuje je iba slabo vlažná.
Preto sa vás chcem opýtať či sa to nedá odvzdušniť nejakým ventilom alebo či nemáte na to nejakú fintu.

Veľmi mi stým pomôžete bo každé ráno mrznem a nadávam :twist:

Ďakujem za každú radu.

Boro-1
Obrázok užívateľa
boro-1
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 5:18 pm

Poslaťod Beaver » Str Okt 17, 2007 2:30 pm

Zaparkuj do prudkýho svahu čumákem nahoru a vypni motor. Pusť naplno topení, sundej víčko chladiče (motor by měl být studenej, takže pokud pojedeš 20 km hledat svah, tak se opaříš) a nastartuj. Zkus různě přidávat plyn, ať vodní pumpa honí vodu v okruhu, motor se postupně ohřeje a pootevře se termostat. Měl by se to odvzdušnit samo, jakmile bude teplota stoupat a voda bude hrozit, že se vyhrne ven z chladiče, tak to zase víčkem zašpuntuj. Primární cíl je dostat otevřený víčko chladiče výš, než je výměník topení, vzduch to pak vyžene. Odvzdušňujeme takhle topení na Suprách.
Škoda Favorit 136L
Toyota Corolla 1.6
Toyota Supra Mk.III 3.0T
Vždycky můžete bydlet v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Poslaťod boro-1 » Str Okt 17, 2007 4:05 pm

Ďakujem za radu. Vyskúšam to len musím vymyslieť kde.

Dúfam že to pomôže.

Boro-1
Obrázok užívateľa
boro-1
Opytovateľ
 
Príspevky: 20
Registrovaný: Pon Apr 23, 2007 5:18 pm

Poslaťod Beaver » Štv Okt 18, 2007 3:44 am

Pokud bydlis na absolutni rovine, pak je jedna z moznosti hodit predek auta na podpery a tim docilit kyzeneho naklonu.
Škoda Favorit 136L
Toyota Corolla 1.6
Toyota Supra Mk.III 3.0T
Vždycky můžete bydlet v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům.
Obrázok užívateľa
Beaver
Prispievateľ
 
Príspevky: 450
Registrovaný: Pia Júl 07, 2006 9:36 am

Späť na Ako na to?

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron