Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Clanok do Autotipu

O Mazda zrazoch v roku 2005.

Clanok do Autotipu

Poslaťod Doktor » Str Jún 08, 2005 8:45 pm

Vazeni, neviem, ci si to uvedomujete, ale cez Genevu sme ziskali jedinecnu sancu ako zviditelnit nas klub. Mame redaktora vo vydavatelstve Axel Springer Praha, inak vydavatela Auto Tip a Svet Motoru, ktory caka na nasu reportaz zo zrazu aj s prilozenou fotodokumentaciou, Kto sa teda ujme pisania? Ako mi iste date za pravdu, nema zmysel v juli pisat o zraze, ktory bol koncom maja, nie je tak? Takze cakam prve koncepty co najskor, alebo sme sa rozhodli nasu sancu si presrat? Prosim o vyjadrenia kvoli zaujatiu stanoviska. Dikes.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod TomAnt » Str Jún 08, 2005 8:49 pm

Vyjadrujem stanovisko: Viem to napisat len z pohladu organizatora, nie ucastnika, prakticky 80% veci neviem co sa dialo, pretoze som pripravoval ci riesil tie veci nasledujuce, chapes ma bratm? Report z pohladu organizatora nie je problem....
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Str Jún 08, 2005 8:51 pm

TomAnt píše:Vyjadrujem stanovisko: Viem to napisat len z pohladu organizatora, nie ucastnika, prakticky 80% veci neviem co sa dialo, pretoze som pripravoval ci riesil tie veci nasledujuce, chapes ma bratm? Report z pohladu organizatora nie je problem....

Presne tak, organizatori to nemozu napisat, jednak maju na to iny pohlad, a jednak neboli u vseho, a vobec, neboli u vacsiny akci tolko, ako usatnici...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Bootleg » Str Jún 08, 2005 8:52 pm

Nech kazdy aspon utrzkovito napise, co sa kde dialo a jeden clovek to da vsetko dokopy jednotnym stylom, co vy na to?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Str Jún 08, 2005 8:53 pm

Však článek do časáku snad nemá být ve stylu zážitku ze srazu, kde bude psáno o tom, jak se ten člověk před srazem vyspal a kolik za den vypil piv ne?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Doktor » Štv Jún 09, 2005 6:32 pm

Honza píše:Však článek do časáku snad nemá být ve stylu zážitku ze srazu, kde bude psáno o tom, jak se ten člověk před srazem vyspal a kolik za den vypil piv ne?



Vypadá to, že ty jediný to chápeš - to nemá byť reportáž o zraze, jak sa tam kto ožral, ale že niečo také vobec bolo, koho to napadlo, prečo, tak nejak zhruba čo sa tam dialo (ako organizátori by ste to mohli vedieť), či sa založila tradícia a tak. Jasné?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod tgala » Štv Jún 09, 2005 6:35 pm

No skusim nieco vymysliet teda. Nevies aky dlhy ma byt ten clanok? A dalsia otazka, bude vadit, ak bude po slovensky?
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Štv Jún 09, 2005 6:39 pm

tgala píše:No skusim nieco vymysliet teda. Nevies aky dlhy ma byt ten clanok? A dalsia otazka, bude vadit, ak bude po slovensky?


Aký dlhý neviem, skor aký krátky - pochybujem, že dostaneme viac ako jednu stranu. No a keď tam chceš frknúť ešte nejaké photo... Do češtiny preložím, no problem.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod tgala » Štv Jún 09, 2005 6:41 pm

Oki, skusim teda nieco stvorit....
Mazda 6 2,0i
Obrázok užívateľa
tgala
VIP 2008
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: Pia Júl 23, 2004 12:05 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod BOL » Štv Jún 09, 2005 8:32 pm

tgala good luck! myslim ze si to mal pod kontrolou a napises celkom spravny obraz o tom ako to bolo.
nekake body z mojej strany ako cisto "konzumenta", zacnem negativnymi:
- chybal mi tam trosku nejaky ten marketing support/reklama - predaj tricka, mikiny, siltovky....ja som xcel kupit nejake tricka na pamiatku...neboli (do buducna mozno aj ako help ako "znizit stratu" z takejto akcie)
- ako sponzor bola Mazda Autopalace....kde to bolo citit ??give aways, letaky?? (viem nieco bolo v taske pri prichode, to bol velmi dobry napad a posobilo to velmi dobre)
- prislusentstvo : bola tam presne vymedzena "focus group" ludi - ti, ktori su ochotni dat to poslene, aby ich mazda vypadala, isla, pocula sa, hrala....inak, lepsie ako vsetky ine a NIC tam pre nich nebolo = chybali mi tam nejake "predajne miesta, stacia mozno letaky, netreba tam vlacit drahe audio/video komponenty" na AUDIO - kable, kapacitory, vyhybky, TUNNING - vyfuky, farby,kolesa...urcite by to pritiahlo aj inych/novych ludi
- sumar z predchadzajucich bodov - o akcii sa dalo dozvediet iba z internetu mazdaklubu - do buducna by mozno mazda ako sponzor mohla pozvat ludom, ktorym predali mazdu nejake info, pozvanku (neviem ako je to z pravneho hladiska priechodne-pouzivanie adresy, osobnych udajov...)= rozsirit okruh zucastnenych
- v buducnosti trosku zvyraznit ze v areali (myslim tam dolu) plati napr. 30kmh maximalka, pre bezpecnost. Boli tam aj pretekari...

a teraz pozitiva
- bola to super akcia
- cakal som trosku chaos a problemy z nasledujucich "zdrojov", ale nenastali, co ma VELMI prijemne prekvapilo
(-) organizacia - kedze to cele bolo organizovane "podomacky" vid prve debaty o hudbe, taboraku.... som cakal trosku chaos, ale ten sa URCITE NEVYSKYTOL, good job, organizacia bola dobra, dobry team
(-) policia SR - na 99% som cakal ze tam nabehne policia a poberie nam technicke preukazy, porozdava pokuty.....(napr. mne za tie 18')...tiez sa nestalo. ten zufalec na moste bol len + k zabave
(-) alkohol - bal som sa ze to niekto prezenie, sadne do auta a ...bud niekoho skoli, alebo niekomu spravi tunning...tiez sa nestalo
(-) hudba....o tej sa uz co to popisalo po aj pred akciou, to je tazka tema, podla mna bola ok


Neutral
- obcetstvenie - na osadenstvo, pocet ludi bolo OK, mozno neskor ked to bude vacsia akcia treba zmenu


...toto som mal asi napisat k teme EMM a nie k tomuto clanku....
takze trosku odporucania co by malo ist do clanku
- kto to zorganizoval - zviditelnit klub
- kto bol support - mazda + ...predajca telefonov
- trvanie akcie, pocasie, pocet zucasntenych
- akcie - cuvanie, slalom, denna + nocna prehliadka, nocny pretek
- nejake to foto z akcie



asi tolko zatial. berte to pls ako pozitivny feedback, nie negativnu kritiku, akcia bola velmi dobta
Obrázok užívateľa
BOL
Opytovateľ
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Uto Jan 18, 2005 9:35 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 09, 2005 9:10 pm

OK, ja len nieco napisem k niektorym veciam, ktore zazneli medzi negativami (ja viem ze je to feedback), nie na obranu ale na vysvetlenie preco to tak bolo.

1. Tricka a spomienkove predmety.

- po predchadzajucich zlych skusenostiach sme predaj spomienkovych triciek spravili vyslovene na objednavku vopred, avizovanu tu vo fore. NAPRIEK TOMU mi 3 tricka zostali, takze tato akcia bola OPAT pre mna OSOBNE stratova (kedze som ich objednaval ja a platil zo svojho) . Suma sumarum, na dalsej akcii to bude riesene stylom nielen objednavka, ale aj platba dopredu, zial, inac sa neda, konkretne na roznych trickach a podobnych veciach som v strate uz celkom pekne peniaze a uz som si povedal ze hadam aj stacilo.

2. Prislusenstvo a predajne stanky

- ako organizatori mame za sebou nechcite vediet kolko pracovnych stretnuti s roznymi predajcami doplnkov a inych veci. Velmi, velmi tazko sa vsak firmy odhodlavali vobec diskutovat na tuto temu, prislubenych bolo par, nakoniec neprisiel nikto. Zial. S tym nic nespravime. Myslim si, ze cena, ktoru sme od nich pytali za moznost predaja veci na tejto akcii bola ani nie ze ludova, ale smiesna... Problem bol aj v tom ze islo o prvy rocnik, bez akejkovek predchadzajucej skusenosti, takze sa nebolo o co opriet a dovodit pripadnym predajcom. Keby som vlastnil firmu, ktora predava podobne veci, bol by tam ten stanok na 110% Viem si zratat 2 a 2... Zial, firmy sa k tomu postavili tak ako sa postavili, usudili, ze je to pre nich nezaujimave...

3. Reklama

- reklama a propagacia je samo o sebe velmi draha zalezitost. Uz takto bola cela akcia pre organizatorov stratova. Zistovali sme aj ceny reklamy v mediach a podobne, rokovali sme s X mediami o reciprocnej reklame, zial nevyslo to. Mrzi ma len, ze nevysli ani veci, na ktory sme sa pevne dohodli, ale na zaver sa (nie z nasej strany) nezrealizovali.


V kazdom pripade, bola to pre nas obrovska nezaplatitelna skusenost, dnes uz vieme ktore veci sme robili zle, ktore dobre, ktore by bolo treba ako riesit, kedy, casovo aj inak... co kedy vybavovat, kde atd atd atd...

Skratka a dobre, vieme o pozitivach aj negativach a mame na com stavat do buducna...

Dik BOL za feedback, mohol by sa rozpisat aj niekto dalsi...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod BOL » Štv Jún 09, 2005 9:19 pm

co sa tyka tych stankov cakal som asi takuto odpoved...zial su SK firmy take...ale nevadi, bol to prvy rocnik, pozerajme do buducna - mame docela peknu zasobu fotiek, videi z tej akcie. buduci rok to urcite na SK predajcov zaposobi a nejaki pomalicky zacnu prichadzat

reklama v mediach - to by uz chcelo poriadne velku, medializovanu akciu, a to EMM svojimi rozmermi nebola a myslim si ze na Slovensku mazda zraz ani taky velky rozmer nenaberie, kym ludia nepochopia, ze ta oktavka nie je dobra kupa..., takze skor sa vratim k tym cielenym mailingom na zakaznikov AP BA apod.
Obrázok užívateľa
BOL
Opytovateľ
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Uto Jan 18, 2005 9:35 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Krenštík » Štv Jún 09, 2005 9:20 pm

A co kdyby jsme ten clanek seskladali jak tu Georgovu povidku :ho:

Ja zacnu

Poslední květnový víkend se uskutečnil první ročník Celoevropského srazu majitelů a fanoušků vozidel značky Mazda. Akce se konala v krásném prostředí Pezinské baby.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod TomAnt » Štv Jún 09, 2005 9:28 pm

BOL píše:co sa tyka tych stankov cakal som asi takuto odpoved...zial su SK firmy take...ale nevadi, bol to prvy rocnik, pozerajme do buducna - mame docela peknu zasobu fotiek, videi z tej akcie. buduci rok to urcite na SK predajcov zaposobi a nejaki pomalicky zacnu prichadzat


Presne si to vystihol...
Ja si myslim ze prvy rocnik akejkolvek akcie si to musi takymto nejakym sposobom odskakat. aby pripravil podu pre tie dalsie...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod xxxxx » Pia Jún 10, 2005 7:39 am

TomAnt píše:
1. Tricka a spomienkove predmety.

- po predchadzajucich zlych skusenostiach sme predaj spomienkovych triciek spravili vyslovene na objednavku vopred, avizovanu tu vo fore. NAPRIEK TOMU mi 3 tricka zostali, takze tato akcia bola OPAT pre mna OSOBNE stratova (kedze som ich objednaval ja a platil zo svojho) . Suma sumarum, na dalsej akcii to bude riesene stylom nielen objednavka, ale aj platba dopredu, zial, inac sa neda, konkretne na roznych trickach a podobnych veciach som v strate uz celkom pekne peniaze a uz som si povedal ze hadam aj stacilo.


ale preco si tam nezrobil "stanok" napriklad ked uz nic tak aj s tymi 3 trickami, a mozu byt aj lacnejsie reklamne predmety - pera, zapalovace, klucenky,....podla mna keby si z kazdeh len po 10ks tam vystavil ta sa to rozobere hned. Tak vela ludi urcite ani netusilo, ze take nieco ako reklamne predmety z akcie existuje.....
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Ďalší

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2005

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť