Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Valtické vinné trhy

O Mazda zrazoch v roku 2005.

Poslaťod Gothic » Str Apr 20, 2005 8:13 am

Jenze vino casem meni chut - takze co oti chutna ted, ti za 10 let chutnat nemusi. A taky ne kazde vino je vhodne karchivovani.

Kdyz jsem se ptal vinaru, tak se shodli: "Mlade vino patri k mladym lidem, archivni vino oceni jen znalci." Treba brat s nadsazkou, ale v podstate to tak asi je.
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Pavel Rittich » Str Apr 20, 2005 8:37 am

Souhlas, ale deset let by mi tam to víno určitě nevydrželo. Co kdyby mě někdo třeba přejel a ono se to tam zkazilo? Já bych to viděl tak maximálně na pět a to jen u těch nejnadějnějších. Ale když se ukáže, že ročník byl opravdu dobrý, tak cena za dva tři roky vyskočí tak, že nákup pár lahvinek je někde mezi "nad poměry" a už zmíněnou snobárnou, to už je dražší než roční nájem toho boxu. Takhle by se tam holky pěkně vyselektovaly a ležely a čekaly až bude mít páníček vhodnou záminku a přijel si pro ně. :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Gothic » Str Apr 20, 2005 11:11 am

Tak to abys zacal shanet rocniky 1999, 2000, 2002, 2003 :o) To pry byly nejlepsi rocniky v poslednich letech - tropicka vedra v lete udelala sve :o)
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod majki » Str Apr 20, 2005 1:37 pm

Gothic píše:Tak to abys zacal shanet rocniky 1999, 2000, 2002, 2003 :o) To pry byly nejlepsi rocniky v poslednich letech - tropicka vedra v lete udelala sve :o)

Jeste bych dodal rok 1996 :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Apr 20, 2005 3:13 pm

To si můžu koupit tak jednu sedmičku za čas, když jsou chechtáky a dobrý důvod. Nakupovat do boxu by se musel rok 2003 a 2004, a co znalci nevychválí do nebe, to postupně vypít.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod MMKS » Uto Apr 26, 2005 6:35 pm

U nás na staré vína nejsme zvyklí, protože se vypijou dřív než zestárnou. Kolega mě tvrdil, že měl přítelkyni z Francie a vína, které si tam pochvalovali, by jsme tady lili do kanálů, protože smrděla myšinou. Nemám mu proč nevěřit, pár hlaviček vinohradu okopal...

Luke doufám, že neurazím, ale Valtické viné trhy vidím trochu jinak. Tím, že jsou tak proslavené, jsou plné výpitků a socanů a jen jednou jsem byl uvnitř na samotném koště a výběr mě osobně zklamal. Je pravda, že už bylo hodně po začátku, ale platilo se za každý vzorek (má radši paušál a pak koštuj co chceš a vypiješ), vzorků bylo celkem málo a ještě každý byl ohodnocen (i když nevím za co) nějakou medajllí a tak za něj chtěli třeba 3 x tolik. Asi to jako patriot vidíš jinak.

Nejdřív jsem si říkal, že by sraz kam bych se konečně mohl dočkat a už v hlavě honil termíny, jeslti mi do toho zase něco nevleze, ale asi se tam i tak uvidíme, návštěva u rodiny je povinnost ( a teď nebudu ani moc protestovat, ale to mojí neříkejte)
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod MMKS » Štv Apr 28, 2005 7:49 pm

Tak jsem doufal že se tam s někým uvidím a teď mám strach jestli jsem svým trochu ovlivněným názorem všechny neodradil.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod Luke.cz » Štv Apr 28, 2005 7:57 pm

Je pravdou, že je potřeba to navšítivit v pátek, protože The Best je v sobotu večer většinou už pryč. A výpitci a socani ubývají úměrně s rosoucí prestiží a kvalitou vzorků.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod MMKS » Štv Apr 28, 2005 8:26 pm

Tak v pátek to nestihnu, to mám v plánu se vypít hlavu. Plánovaná oslava narozenin ve velkém kolektivu, když se přežije ten nudný začátek a přeskočí se až do toho kdy zůstanou malé skupinky se stejným plánem tak se to dá. V sobotu se ale asi ve Valticích zastavíme.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Predchádzajúci

Späť na Mazda * Jar, Leto, Jesen, Zima * 2005

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť