Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

CD měnič z druhé ruky?

Ať to (nejen) pořádně duní !!!

Moderátor: George

CD měnič z druhé ruky?

Poslaťod MMKS » Štv Máj 12, 2005 8:00 pm

Uvažoval jsem, že bych do auta přikoupil CD changer. Mám pro mě plně dostačující autorádio, ale na kazety a do nového se mi vrážet nechce ani nevyplatí. Říkal jsme si, že v dnešní době MP3 půjdou CD měniče dolů a doopravdy jsem našel dokonce na 6 CD za 300 Kč (Pioneer). problém je, že jsou bez kabelů. Nemá někdo zkušenosti, jestli na takové staré typy jdou nějaké kabely ještě sehnat nebo mají všechy univerzální koncovky? Kolik to asi vyjde? Vyplatí se do toho vůbec jít. Prosím, rady typu,že za 5.000 Kč koupím rádio s MP3 sice čekám, ale nepotřebuju. Dík
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod George » Štv Máj 12, 2005 8:16 pm

Problém je v tom že pokud nemáš pioneer rádio tak ti to nepůjde.Nemůžeš jen tak plácnout nějakej changer na nějaký rádio.Musí být spolu kompatibilní

A vůbec, má to rádio ovládání měniče?
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MMKS » Štv Máj 12, 2005 8:21 pm

No zas taková lama nejsem, jasný, že má CD měnič a taky spoustu dalších funkcí které ale nechápu, protože návod je na netu je jen v azbuce. Ale věc druhá a to jsem nevěděl, že rádio je Kenwood, takže to asi nepude.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod majki » Štv Máj 12, 2005 8:27 pm

Vim, ze se branis tomu, aby ti tu nekdo doporucoval novy autoradio, ale ono dneska znackovy na MP3 fakt nevyjde draho...koukni treba na tohle http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=SOA-CDX-S2250&Type=K&CategoryId=0 , podle me super cena...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Štv Máj 12, 2005 8:40 pm

Asi tak nějak.Low end rádio na MP3 se dá koupit okolo 2000 kč.Tak bych nějakej starej changer s mrzkou vyrovnávací pamětí neřešil.Bude to vyběhanej sráč a bude přeskakovat.Taky bude mít problémy s pálenýma cdčkama.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod MMKS » Štv Máj 12, 2005 8:45 pm

Ale jo, já vím. Ale podívej se na to z mojí stránky. S autem přes týden jezdí převážně moje a já s ním jezdím snad jen o víkendu a to skoro vždy s náma jede ještě malá, takže na nějaké pořádné vyhrávání to není.
Rádio má jak už jsem řekl funkcí na mě až moc (pokud má náhodou někdo návod na nějaký Kenwood třeba v acrobatu tak by mě bodnul), ale v tom našem kraji pomalu kromě Českého rozhlasu nic nechytneš a než najdu oblíbenou písničku na kazetě, tak jsem většinou už v garáži. Takže to chci fakt jen nouzovku a mělo by to pro mě význam tak do 500 Kč. Prostě není to něco co mě trápí. Pokud to pude tak fajn, pokud ne tak se nic moc neděje. Ty 4.000 Kč bych potřeboval na potřebnější věci.
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod George » Štv Máj 12, 2005 8:47 pm

Tak ti asi řeknu to co si nechtěl slyšet.V tomhle případě je nejlepší se na to vyprdnout páč akorát spláčeš nad vejdělkem. Věř mi.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Štv Máj 12, 2005 8:48 pm

Jo to je menic za 300,-? Ja myslel, ze to je preklep, a ze to maj byt 3.000,-...tak to potom sorry :oops
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod MMKS » Štv Máj 12, 2005 8:58 pm

Proč, nechtěl slyšet? Proto jsem to psal, abych věděl nějaký názor. Ty 300 vstovky s emi taky zdají málo, ale zase na druhou stranu be zkáblů, s tím bude asi hodně starostí. Dík za názory, kašlu na to a budu mít po starostech. Ta výzva na návod na Kenwood ale prosím platí. Dík
Obrázok užívateľa
MMKS
Komunikátor
 
Príspevky: 519
Registrovaný: Štv Mar 24, 2005 7:25 pm
Bydlisko: Břeclav okolí

Poslaťod George » Štv Máj 12, 2005 9:03 pm

možná by to chtělo nějaký označení toho rádia.Nebo se připoj na fórum auto hifi
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Štv Máj 12, 2005 10:36 pm

Si tam přes tu redukční kazetu připoj diskmena a máš to..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Štv Máj 12, 2005 10:54 pm

Honza píše:Si tam přes tu redukční kazetu připoj diskmena a máš to..:o)

:jo , taky jsem to tak delaval, nez mi na nem odesla optika :ho:...nebo MP3 prehravac...proste pohoda...kdyz nepotrebujes kristalove cistounky zvuk, je tohle hodne na pohodu...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Máj 13, 2005 7:06 am

Mám rád výhodné koupě, ale do měniče za 300 bez kabelů bych nešel - nemáš možnost odzkoušet jestli je v pořádku ani jestli to bude kompatibilní. Za ty tři stovky by ti spíš mohl nějakej známej elektromechanik udělat na rádiu vstup pro signál z CDmana nebo MP3 přehrávače, ta redukční kazeta je opravdu dost mizerná kvalita.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pia Máj 13, 2005 7:14 am

Pavel Rittich píše:Mám rád výhodné koupě, ale do měniče za 300 bez kabelů bych nešel - nemáš možnost odzkoušet jestli je v pořádku ani jestli to bude kompatibilní. Za ty tři stovky by ti spíš mohl nějakej známej elektromechanik udělat na rádiu vstup pro signál z CDmana nebo MP3 přehrávače, ta redukční kazeta je opravdu dost mizerná kvalita.

Pavle, jak ktera. Mel jsem moznost porovnat vyrobek od HAMA, Hitachi, Panasonic, SilvaSchneider a Elta (proste ty, co se davaj primo k tem superlevnym CDmanum)...dle meho poslechu nejhure dopadly SilvaSchneider, Elta a Hitachi, HAMA je takovy dobry prumer, nejlip samozrejme hral Panasonic, tam ty rozdily jsou fakt uplne zanedbatelne (zvlast pokud si to clovek umi doladit na EQ :o)).
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Pia Máj 13, 2005 9:58 am

Já jsem vloni koupil MP3 diskmena Pansonic (- bez a - typická klamavá reklama!), který umí i videocedéčka. Pak jsem zjistil že ve formátu VCD tady skoro nic neseženu a ta redukční kazeta že se v mechanice autoradia Modrý Punťa zmítá, až v ní lupe a ten zvuk taky "stojí zato". Navíc některé MP3 to hraje zrychleně, ale ještě nikdo nezjistil proč. Nadruhou stranu je to jediný CD přeravadlo z pěti co doma mám, který dokáže přehrát ilegální CD od černocha z pláže v San Benedettu :presne . Je fakt, že cena byla přiměřená, ale to je právě o tom že u hodně levnýho krámu si nejspíš naběhneš.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Ďalší

Späť na Auto HiFi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť