Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Subwoofer - ano či ne. A jaký?

Ať to (nejen) pořádně duní !!!

Moderátor: George

Re: spray na dojazd pneu s defektom

Poslaťod Yenix » Str Apr 27, 2005 10:39 pm

matey píše:A kdyby to nefungovalo, no tak dojedeš na subwooferu, no! :ho:


Nedojedeš. Já jsem to jednou zkoušel, ale už po půl kilometru byl subwoofer na hadry a museli mě odtáhnout... :(
Why does Winamp whip the Llama's ass? :nevim
Obrázok užívateľa
Yenix
Komunikátor
 
Príspevky: 608
Registrovaný: Sob Mar 05, 2005 4:41 pm

Poslaťod matey » Str Apr 27, 2005 10:42 pm

Yenix píše:
matey píše:A kdyby to nefungovalo, no tak dojedeš na subwooferu, no! :ho:


Nedojedeš. Já jsem to jednou zkoušel, ale už po půl kilometru byl subwoofer na hadry a museli mě odtáhnout... :(
:hihi:
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Štv Apr 28, 2005 10:34 am

To je tak tezky s sebou vozit rezervu? :mrgreen
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod brumm » Štv Apr 28, 2005 1:44 pm

je, ked sa pzries na moju ikonu tak pochopis
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod majki » Štv Apr 28, 2005 4:10 pm

Tak ted uz jo :twist:

Si tam nemate cpat takovy nesmysly :ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod matey » Štv Apr 28, 2005 6:34 pm

brumm píše:je, ked sa pzries na moju ikonu tak pochopis
To je aspoň patnáctipalec? :shock Krásný je jak se mi zobrazuje jako pětiúhelníkovej, takový repro fakt není běžný :-)
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Suky » Štv Apr 28, 2005 6:41 pm

matey píše:
brumm píše:je, ked sa pzries na moju ikonu tak pochopis
To je aspoň patnáctipalec? :shock Krásný je jak se mi zobrazuje jako pětiúhelníkovej, takový repro fakt není běžný :-)


On to taky je pětiúhelník, mrkni na jeho galerii - http://mazdaklub.sk/gallery/ge_brumm/04.jpg -
akorát nevím co ten tvar provede s difrakcemi, interferencemi.... :ho:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod matey » Štv Apr 28, 2005 7:04 pm

Suky píše:On to taky je pětiúhelník - akorát nevím co ten tvar provede s difrakcemi, interferencemi.... :ho:
Mno to si každý musí vyřešit sám o co ve skutečnosti stojí. Kdysi byly v módě elipsy s tím že proměnlivá délka vektoru membrány umožní lepší vyzařování různých kmitočtů - dneska už nevím o firmě, která by elipsy v profi třídě dělala. Každopádně je to hezky červený :ho:
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Štv Apr 28, 2005 7:05 pm

X-plod jeste nikdy nezklamal :jo
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 28, 2005 9:09 pm

Podívej se na testy v autohifi.I Beyma,což je značka 0 byla lepší než X-Plode.Nulovej akustickej tlak oproti ostatním značkám.2X X-Plode = 1X Emphaser se stejným průměrem membrány.A ty výkony,co píšou z toho nikdy nevytáhneš.Odpálit o není problém.Stačí do něj pustit RMS výkon,jakej na něm píšou a je z něj jen kouř.Sony není značka.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod majki » Štv Apr 28, 2005 9:28 pm

Naposledy upravil majki dňa Štv Apr 28, 2005 9:33 pm, celkovo upravené 1
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Štv Apr 28, 2005 9:29 pm

Rad se necham poucit :o). To vis, tady u nas na vesnici clovek vidi jen Pioneery, X-plode nebo Magnat...a nejlip ze vseho hraly vzdycky ty X-plode (slysel jsem je uz ve trech autech)...ono taky je udelana muzika a Udelana Muzika, ze...:o)

Btw., jsem ti zapomnel do Brna vzit Some Kind of Monster...ale to je tim, ze jet do Brna jsem se rozhodl v deset vecer v patek, tak jsem to nemel "nachystany"
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 28, 2005 9:36 pm

Majki přesně tak,je rozdíl udělaná muzika a Udělaná muzika!Ale když v Udělané muzice-fakt dobře udělané jen přehazuješ woofery,což jsem jednou dělal jen tak z nudy v praxi,uslyšíš ten obrovskej rozdíl.U Emphasera jsem musel měnit i zesilovač-má 700W RMS,ale jakože doopravdy.Naposledy jsem slyšel jejich model SPL s 1000W RMS a to se nedá v autě ani vydržet.Na jejich konstrukci je nejlepší to,že dokážou při relativně malým průměru membrány vyvynout obrovskej akusickej tlak-viz jejich zkratka SPL.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 28, 2005 9:38 pm

Ale Epmhaser je extrém-dost drahá značka,toho fakt s X-Plode nemůžem srovnávat.Ale když ta Beyma,která se prodává v Dexonu porazila X-plode,to mě dostalo.


Jinak k te Metallice,přesně tak,je to dokument.Chtělo by to na DVD někjakej koncert a pustit si ho v obýváku na dom. kině :ho:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod staca » Štv Apr 28, 2005 9:54 pm

matey píše:
Suky píše:On to taky je pětiúhelník - akorát nevím co ten tvar provede s difrakcemi, interferencemi.... :ho:
Mno to si každý musí vyřešit sám o co ve skutečnosti stojí. Kdysi byly v módě elipsy s tím že proměnlivá délka vektoru membrány umožní lepší vyzařování různých kmitočtů - dneska už nevím o firmě, která by elipsy v profi třídě dělala. Každopádně je to hezky červený :ho:

Panacci - myslim si ze 15 palcovej reprak se hodi maximalne do kytarvyho komba (nejlepsi je ve Fender Vibrolux :ho: ) ale fakt ne do auta. Frekvence vyzarovany Subwooferem (hlavne v aute) pokryjou ruznejma odrazama a chvenim calouneni a ruznejch prihradek a buhviceho vseho mnohem sirsi akusticky pasmo nez by meli (oproti treba mistnosti s dobrou akustikou) a zabijou stredni frekvence... to se hodi maximalne fakt na duc duc a nebo vhodnym nasmerovanim repraku na reaktivni pohon auticka chvenim membrany :lol - ne na poslech muziky. Ale kazdej ma jinej vkus a jiny organ na poslech muziky (nekdo posloucha chveni basu treba zadkem :zlost :o)
Obrázok užívateľa
staca
Čitateľ
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Apr 25, 2005 3:17 pm
Bydlisko: Pardubice

Ďalší

Späť na Auto HiFi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť