Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Subwoofer - ano či ne. A jaký?

Ať to (nejen) pořádně duní !!!

Moderátor: George

Re: SUBWOOFER

Poslaťod Krenštík » Štv Apr 28, 2005 9:57 pm

staca píše:nekdo posloucha chveni basu treba zadkem :zlost :o)


Tak tos mel byt v brne, byl jsem 3 auta pres harrym a pekne mi vibrovalo cele auto :jo :lol
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 28, 2005 9:57 pm

Staca záleží fakt co posloucháš.Konkrétně woofer není na kvalitní živou hudbu hranou nástroji ideální.Ale na hodně ostatní hudby jo a nedá se bez něj "přežít".A ty na něco hraješ?Jak slyším Fender a tak,něco mě napadá...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Harry FE3 » Štv Apr 28, 2005 10:01 pm

Jinak jak jsi psal,že vše vybruje a že ti různý věci pohlcujou frekvence.Existuje vytlumení celýho auta a tím tohle vše vyřešíš.Dynamat a je po problémech,pak jen kvalitní subwoofer,nastavení a všechny ostatní komponenty a můžeš s wooferem kvalitně poslouchat jakejkoliv žánr.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Atenza » Sob Apr 30, 2005 2:06 pm

Harry FE3 píše:Podívej se na testy v autohifi.I Beyma,což je značka 0 byla lepší než X-Plode.Nulovej akustickej tlak oproti ostatním značkám.2X X-Plode = 1X Emphaser se stejným průměrem membrány.A ty výkony,co píšou z toho nikdy nevytáhneš.Odpálit o není problém.Stačí do něj pustit RMS výkon,jakej na něm píšou a je z něj jen kouř.Sony není značka.


:jo
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Luke.cz » Sob Apr 30, 2005 9:24 pm

Mám subwoofer NoName 2x200W živený zesilovačem CarTechnic který dává v můstku rovněž 2x200W a když jsem slyšel Harryho subwoofer tak jsem musel pokorně uznat že to moje je VELMI mizerné. I když duc duc to dělá pěkně.
A to mám velmi poctivou kabeláž a to i v subwooferu který jsem rozdělal a kompletně překabeloval.
VOLVO V70 Momentum D5, 2007
VOLVO S60 SUmmum D5, 2004
Obrázok užívateľa
Luke.cz
Luke.CZ
Luke.CZ
 
Príspevky: 1664
Registrovaný: Ned Aug 29, 2004 12:30 pm
Bydlisko: Valtice

Poslaťod matey » Sob Apr 30, 2005 11:27 pm

Harry FE3 píše:I Beyma,což je značka 0 byla lepší než X-Plode.
:skler Myslíš to vážně s tou Beymou? S auto reprákama nemám zkušenosti, ale na PA dělají repro podle zvukařů fakt kvalitní?!? Nebo žeby ne? :tma :shock :tma
:wink
Obrázok užívateľa
matey
Komunikátor
 
Príspevky: 739
Registrovaný: Ned Jan 30, 2005 1:05 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Black » Ned Máj 01, 2005 12:37 am

Krenštík píše:
staca píše:nekdo posloucha chveni basu treba zadkem :zlost :o)


Tak tos mel byt v brne, byl jsem 3 auta pres harrym a pekne mi vibrovalo cele auto :jo :lol

Dnes jsem poslouchala u Harryho v jeho milované GD muziku a to je nářez,bylo to super,poskakoval i stromeček na zpětném zrcátku i já :) .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Atenza » Ned Máj 01, 2005 10:44 am

Black píše:
Krenštík píše:
staca píše:nekdo posloucha chveni basu treba zadkem :zlost :o)


Tak tos mel byt v brne, byl jsem 3 auta pres harrym a pekne mi vibrovalo cele auto :jo :lol

Dnes jsem poslouchala u Harryho v jeho milované GD muziku a to je nářez,bylo to super,poskakoval i stromeček na zpětném zrcátku i já :) .


:ho: No a to je uz co rict vid :ho:
Obrázok užívateľa
Atenza
Komunikátor
 
Príspevky: 631
Registrovaný: Uto Nov 02, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Nove Mesto pod Smrkem/Dingolfing

Poslaťod Black » Ned Máj 01, 2005 10:48 am

Atenza píše:
Black píše:
Krenštík píše:
staca píše:nekdo posloucha chveni basu treba zadkem :zlost :o)


Tak tos mel byt v brne, byl jsem 3 auta pres harrym a pekne mi vibrovalo cele auto :jo :lol

Dnes jsem poslouchala u Harryho v jeho milované GD muziku a to je nářez,bylo to super,poskakoval i stromeček na zpětném zrcátku i já :) .


:ho: No a to je uz co rict vid :ho:

To tedy ano,protože moje radio to nedokáže :nene .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Ned Máj 01, 2005 11:42 am

Harry FE3 píše:Sony není značka.
:chacha

Sony vždycky dělali vynikající rádia.A to že někdo neumí udělat ze
Sony dobrou muziku není jejich problém. Kupříkladu znám člověka z creation cars kterýho sponzoruje sony a dali mu materiál na stavbu show car.Myslím že tam bys teprve koukal co dokáže několik 2,2KW monoblok spolu brutální zástavbou.

Jinak sem si včera poslechl v BMW zásatavbu 3 x 15" pentagon a vytlačilo mu to 142 DB (měřili sme to mi na speciálním zařízení na soutěži DB Drag).

Já mám zatím jenom jeden woofer ale když ho dám na max tak se chvěje i vnější zrcátko nehledě na vnitřní a všechny plasty.A to je to jenom 200/500 W
Ale teď co sem přičichnul k DB dragu tak přemějšlím že taky postavím mazdu pro SPL. Stačí udělat 145 db a budu vyhrávat protože včera to nepřesáhl nikdo (ani jeden showcar na muziku kterej měl 143).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Ned Máj 01, 2005 11:49 am

Jinak sobwoofery pro pořádnej nářez sou tady

http://www.dbdragteam.cz/subdomeny/shop ... y_2004.htm
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod brumm » Ned Máj 01, 2005 1:45 pm

Viem ake koluju informacie okolo repro sony a ja zas niesom zacinajuci autohifinadsenec, pretoze toto je moj 5- basak a aj ked nieje zvukovo najlepsi, ale je cenovo dostupny, kazdeho zaujme jeho tvar. Ma sice xmax len nejakych 7mm, ale co mna na nom zaujalo, ze ma rozsah az do 2000Hz. Preco? jednoducho preto, ze ja muziku nepustam pre okolie a na vabenie mladych bab, ale pre svoje potesenie. Nepotrebujem pocuvat basak, ktory vytlaci od 20 do 200Hz, kde kazdy "spodok" znie ako ked buchnu dvere, ale kedze som muzikant /hravam na basgitaru/ tak rad pocujem ako slapu komplet bicie, ako hra basa. Toto mam doplnene 2x stredobasy, 4x vyskace a 4x sirokopasmove kenwoody. A co sa muziky tyka, tak som asi jeden z mala, ktory pocuva v aute rock a zboznujem BSP a Prazsky Vyber
brumm
Prispievateľ
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Sob Sep 04, 2004 11:08 pm

Poslaťod majki » Ned Máj 01, 2005 2:37 pm

brumm píše:A co sa muziky tyka, tak som asi jeden z mala, ktory pocuva v aute rock a zboznujem BSP a Prazsky Vyber

Rrrrrrokeeeec :o), neboj, nejsi sam :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Harry FE3 » Ned Máj 01, 2005 4:06 pm

Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

Poslaťod Harry FE3 » Ned Máj 01, 2005 4:10 pm

George píše:

Jinak sem si včera poslechl v BMW zásatavbu 3 x 15" pentagon a vytlačilo mu to 142 DB


Ano Georgi,přesně tak,ale jak jsi psal 3 x 15",s nějakou solidní značkou,promiň,že se opakuju Emphaser takovej tlak uděláš při mnohem menším počtu subwooferů,stejným průměru membrány,menších nákladech a větším místě v kufru.Když to bereš jako schow car,tak si tam ty Emphasery dáš 3 a to auto to nevydrží.Dělají sérii SPL a to je mazec!
Obrázok
Obrázok užívateľa
Harry FE3
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2774
Registrovaný: Sob Dec 04, 2004 12:24 pm
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Auto HiFi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť