Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kam s káblami?

Ať to (nejen) pořádně duní !!!

Moderátor: George

Kam s káblami?

Poslaťod zsoltee89 » Uto Dec 08, 2009 7:54 pm

Čaute!

Chcel by som sa opýtať hlavne tých, čo majú mazdu 323, a majú v ňom nejaký + zosík, alebo woffer. Plánujem si kúpiť do mojej 323 BA sedanu aktívny subík od SAL-u buď toto WRX 10SE/A, alebo XB-10/A. Nemusíte ma ukryžovať, viem že to nie je nič moc (nie som vôbec náročný, a aj finančne som obmedzený).

Otázka 1 kdo má s týmito subíkmi nejakú skúsenosť, ktoré mám brať radšej?
Otázka 2 kde by som mal previezť napájacie káble z interiéru do mot. priestoru k batérii?
Otázka 3 aj mínus pól musím ťahať od batérii, alebo stačí niekde vzadu zapojiť na kostru?
Otázka 4 v interiéri kde mám skryť (viesť) káble, niekde pod tapacírung, alebo v stredovom panely?

Možno pre niekoho sú to zbytočné alebo sprosté otázky, sorry, ale chcem to mať zapojené dobre, a esteticky.

Vopred ďakujem za každú radu :palec
Mazda 323 BA 1997 1,5 16V
Obrázok užívateľa
zsoltee89
Pisateľ
 
Príspevky: 81
Registrovaný: Štv Jan 08, 2009 1:11 pm
Bydlisko: Gbelce
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Epicure » Str Dec 09, 2009 12:05 am

1. SAL - no já ti nevím, Karle, radšej troška našetri a pak zainvestuj do volačoho lepšieho. Nehovorím, že to je zlá značka, ale... Keď hovoríš, že si finančne obmedzený a nie si náročný na posluch, tak ti poradím asi najlepšiu vec: kúp si v prvom rade kvalitné rádio. Ďalej 4x-6x dobré repro (ideál mať aspoň jeden pár oválov pre sýty basový zvuk), šmakový zosilovač (môj osobný favorit je Mac Audio Z4200, príp 4100)a budeš mať koncert taký, že z auta ani nebudeš chceť vyliezť.. Nepotrebuješ ani woofer. To je pre deti :ho:

2. No, nie je to 323, ale 626, ale predpokladám, že na prepážke máš také dve gumové záslepky. Jednu pri tvojich nohách a druhú pri spolujazdových. Tadial pretiahneš asi aj dvacinu kábel :ho:

3. Neviem, na to sa spýtaj chlapcov, čo montujú profi audio. Tí ti lepšie poradia.

4. Káble ku zosilovaču môžeš ťahať v nášlapných lištách.
Obrázok užívateľa
Epicure
Prispievateľ
 
Príspevky: 390
Registrovaný: Str Jún 11, 2008 1:42 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod solino2 » Str Dec 09, 2009 3:49 pm

ja som tahal kable na 323ke cez stred, v predu v dverach som mal ovaly ako tuto radi kolega epicure +vysky a vzadu v dverach 16" + vysky, repraky mi zivil jeden 4kanal a woofer pre deti (ako povedal epicure) mi zivil dalsi 2kanal. vsetkych 8 repro bolo Sinus Live, Woofer Audiobahn a zosiky boli Pro Jensen. Kolko vatove repro boli repro si uz nepamatam ale viem, ze okolo 80-100W islo do kazdeho a woofer bol 1000W RMS a islo do neho 750W. Nestalo to vela ma to vyslo vtedy len okolo 30tis a nebolo to zle, hralo to podla mna dost dobre(keby to mam teraz v 6tke tak som stastny)a teraz ked som pozeral ceny tak by som sa stymto vosiel do 20tis. :o)
Mazda 6 2,3i Sport
Obrázok užívateľa
solino2
Komunikátor
 
Príspevky: 547
Registrovaný: Pon Okt 13, 2008 2:01 pm
Bydlisko: Slovensko - Vráble
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Auto HiFi

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť