Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

startovani - studeny motor

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Poslaťod Robert » Uto Nov 16, 2004 3:56 pm

Anonymous píše:U mojeho GE je to to same, kdyz mam stav na poslednim dilku stupnice tesne pred rozsvicenim rezervy, tak uz to startuje hure. Sice mi to hlava nebere, ale ok.
Zeby cerpadlu vadilo, ze ma o 20 cm nizsi hladinu ? Mozne je vsechno :-)

626BB


Robert píše:Tak dneska rano jsem opet startoval a docela zima, takze motor totalka studenej a opet vpoho. skoro na "brnk" (asi druhy otoceni), takze stav benzinu u me 626 na to opravdu vliv ma. Potvrzuji Georgeovu teorii i praxi :-)


Ja myslim, ze cerpadlo hure nasava, kdyz je nizka hladina. Jine vysvetleni k tomu asi neni. :jo
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Doktor » Uto Nov 16, 2004 5:27 pm

Robert píše:
Anonymous píše:U mojeho GE je to to same, kdyz mam stav na poslednim dilku stupnice tesne pred rozsvicenim rezervy, tak uz to startuje hure. Sice mi to hlava nebere, ale ok.
Zeby cerpadlu vadilo, ze ma o 20 cm nizsi hladinu ? Mozne je vsechno :-)

626BB


Robert píše:Tak dneska rano jsem opet startoval a docela zima, takze motor totalka studenej a opet vpoho. skoro na "brnk" (asi druhy otoceni), takze stav benzinu u me 626 na to opravdu vliv ma. Potvrzuji Georgeovu teorii i praxi :-)


Ja myslim, ze cerpadlo hure nasava, kdyz je nizka hladina. Jine vysvetleni k tomu asi neni. :jo


No to je fyzika, čím je hladina výš, tím větší tlak působí v přívodní trubce na tok paliva do motoru. Ale myslím ,že když je to závislé na výši hladiny paliva, tak už se pomalu odporoučí membrána, co má zabraňovat odtoku paliva z motoru, ne?
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Lily » Štv Nov 18, 2004 1:31 pm

George píše:Dyť sem ti to říkal - jenže mě tady nikdo nevěří ................. :cha: :nevim :janic :smutek


Georgi, Ty chlape! Ty jsi snad měl pravdu. Večer jsem nastartovala po 5-ti dnech stání mazduly venku v zimě a motor točil o poznání kratší dobu s dostatkem benzínu v nádrži. Točí sice o pár sekund déle než se zahřátým motorem, ale chytne hned. Tak jsi to odhadl správně :mrk
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod George » Štv Nov 18, 2004 5:34 pm

Lily píše:
George píše:Dyť sem ti to říkal - jenže mě tady nikdo nevěří ................. :cha: :nevim :janic :smutek


Georgi, Ty chlape! Ty jsi snad měl pravdu. Večer jsem nastartovala po 5-ti dnech stání mazduly venku v zimě a motor točil o poznání kratší dobu s dostatkem benzínu v nádrži. Točí sice o pár sekund déle než se zahřátým motorem, ale chytne hned. Tak jsi to odhadl správně :mrk


:hura :vict
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Lily » Štv Nov 18, 2004 6:36 pm

Já věděla, že Ti tím udělám radost :presne
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod r4ven » Štv Jan 22, 2015 6:24 pm

Mám jiný problém.Studené auto chytne hned a dobře,ale jakmile jedu krátkou trasu (např k pumpě kousek od domu atd),tak pak dlouho točí než chytne, někdy i na dvakrát (nechci týrat baterku), připadá mi jako by padal benzín, ale nechápu, proč se to neděje pořád, ale jen po "krátkých" trasách... poraďte please
-------------------------------------------
Sháním zadní stěrač s motorkem na M6 GG 2003
Obrázok užívateľa
r4ven
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Jan 22, 2015 6:20 pm
Bydlisko: Jablonec nad Nisou
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirkom » Sob Mar 07, 2015 3:22 am

r4ven píše:Mám jiný problém.Studené auto chytne hned a dobře,ale jakmile jedu krátkou trasu (např k pumpě kousek od domu atd),tak pak dlouho točí než chytne, někdy i na dvakrát (nechci týrat baterku), připadá mi jako by padal benzín, ale nechápu, proč se to neděje pořád, ale jen po "krátkých" trasách... poraďte please


Pretože po krátkej jazde zo studeným motorom sa ti v spalovacom priestore motora vytvorí vlhkosť.
MAZDA 3 HB 1.6 TD 80 KW
Obrázok užívateľa
mirkom
Opytovateľ
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Ned Apr 04, 2010 2:22 am
Bydlisko: Zvolen
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Predchádzajúci

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť