Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

startovani - studeny motor

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

startovani - studeny motor

Poslaťod Robert » Štv Nov 11, 2004 10:24 pm

Nevim jestli je to neceho pricina nebo co je kde spatne, ale vzdy rano kdyz je motor studeny, tak mi to dlouho toci (startuje) nez motor naskoci. Nevim, mozna se mi to zda, ale jak dlouho to toci vam nez motor chytne? Nekteri tvrdi, ze to musi chytnout na "brnk", ale znate to, kazdej rika neco jinyho, tak se v tom moc nevyznam. Znovu zduraznuji, ze se jedna o motor za studena! Kdyz startuji kdykoliv behem dne, tak uz to chyta ok. Benzinu je dost a je ok. Baterka je taky ok. Vzduch. filtr je novy. Co vy na to?
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod George » Štv Nov 11, 2004 10:44 pm

Robert píše:Nevim jestli je to neceho pricina nebo co je kde spatne, ale vzdy rano kdyz je motor studeny, tak mi to dlouho toci (startuje) nez motor naskoci. Nevim, mozna se mi to zda, ale jak dlouho to toci vam nez motor chytne? Nekteri tvrdi, ze to musi chytnout na "brnk", ale znate to, kazdej rika neco jinyho, tak se v tom moc nevyznam. Znovu zduraznuji, ze se jedna o motor za studena! Kdyz startuji kdykoliv behem dne, tak uz to chyta ok. Benzinu je dost a je ok. Baterka je taky ok. Vzduch. filtr je novy. Co vy na to?
Když mám dost benzínu a nestojí to nikde moc dlouho (třeba měsíc) tak to natočím jak říkáš na první brnknutí.Ale i když to stojí dýl tak to dlouho nestartuje.Můj problém bývá většinou v tom že sem s benzínem už pod červeným :oops: a pak to hned nechytí :nene: .Občas se mi stane že když mám auto rovně tak je to v pohodě ale jak stojím na šikmo tak mi stče benzín do jednoho koutu a už startuju třeba 10 sekund Obrázok
No sem holt na tohle prase
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robert » Štv Nov 11, 2004 10:56 pm

takze myslis, ze je to fakt tak citlivy na stav benzinu v nadrzi? Je pravdou, ze tam vice jak za 200 kc nemam :-) ale nejakych 8 litru by melo stacit nebo ne a je to uz stav rezervy? Ja nevim - neukazuje mi to dobre, takze mi to porad sviti a nekdy ne, takze jezdim spis na km a hlavne podle stavu LPG, takze benzinu projedu dene tak 5 km :-)
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod George » Štv Nov 11, 2004 11:02 pm

Robert píše:takze myslis, ze je to fakt tak citlivy na stav benzinu v nadrzi? Je pravdou, ze tam vice jak za 200 kc nemam :-) ale nejakych 8 litru by melo stacit nebo ne a je to uz stav rezervy? Ja nevim - neukazuje mi to dobre, takze mi to porad sviti a nekdy ne, takze jezdim spis na km a hlavne podle stavu LPG, takze benzinu projedu dene tak 5 km :-)
dej si tam aspon za 500 a uvidíš pekelnej rozdíl.Je to v tom že stejně jako já pořád startuješ s minimem benzínu.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robert » Štv Nov 11, 2004 11:15 pm

ok, zkusim a uvidime...
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Gothic » Pia Nov 12, 2004 9:37 am

No, tak uplne stavem benzinu to asi nebude. I kdyz tam mam vic jak 10 litru stale to chvili toci nez chytne. Nekdy dokonce nadvakrat, hlavne ted v ranni zime :o) Ale pekne me to ******* netesi :o) :o)
I QUIT !
Gothic
Komunikátor
 
Príspevky: 890
Registrovaný: Štv Aug 05, 2004 8:09 am
Bydlisko: ČR

Poslaťod Suky » Pia Nov 12, 2004 9:52 am

V případě mého Nissana na plyn to byly jednoznačně svíčky.
Plyn je na ně více háklivý a jako první signál starších svíček byl dlouhý start.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Proxima1 » Pia Nov 12, 2004 10:06 am

Robert píše:takze myslis, ze je to fakt tak citlivy na stav benzinu v nadrzi? Je pravdou, ze tam vice jak za 200 kc nemam :-) ale nejakych 8 litru by melo stacit nebo ne a je to uz stav rezervy? Ja nevim - neukazuje mi to dobre, takze mi to porad sviti a nekdy ne, takze jezdim spis na km a hlavne podle stavu LPG, takze benzinu projedu dene tak 5 km :-)


Mne ked zacina svietit kontrolka (t.j. obcas sa rozsvieti, obcas zhasne) tak v nadrzi mavam este cca 13 (mozno 15 litrov). Raz som na navsteve u svagra pri Trenčíne. Pri schadzani z dialnice sa mi rozsvietila kontrolka prvy krat - taka dlha zákruta otočka o cca 270 stupnov. Potom zase zhasla. Cestou spät som trpol celou cestou az do Bratislavy, tu som zasiel na benzinku a nacerpal som az po hrdlo asi 54 litrov benzinu. Takze si to zrataj - od prveho rozsvietenia kontrolky este najazdene cca 130 km a este rezerva asi (pri 60 l nadrzi je mozne naliat cca 65 l :shock: az po hrdlo, mozno este viac), takze mi zostala "rezerva" 10-11 l.
:!!: :!!: :!!: Ale takto naspodu mat benzin nie je, aspon si myslim, to prave orechove pre motor a rozhodne by som nedoporucoval jazdit neustale s takouto "rezervou" - prever si sviecky v akom su stave a rozhodne to ma neblahy vplyv aj na vstrekovace (karburator si myslim nie je natolko nachylny).
Proxima1
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Poslaťod Robert » Pia Nov 12, 2004 10:41 am

taky si myslim, ale vyzkouset se to muze. zkusim vymenit i svicky, pak uvidime co dal. jinak v tvem pripade bych doporucoval zkontrolovat i vahu vzduchu (prutokomer), protoze ja mel podobny problem nez jsem to vymenil. ted mi to jen dlouho toci nez chytne, ale kdyz chytne tak nikdy nechcipne a neni nutny durhy starvovani.

Gothic píše:No, tak uplne stavem benzinu to asi nebude. I kdyz tam mam vic jak 10 litru stale to chvili toci nez chytne. Nekdy dokonce nadvakrat, hlavne ted v ranni zime :o) Ale pekne me to ******* netesi :o) :o)
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Robert » Pia Nov 12, 2004 10:45 am

Svicky by to teoreticky muzou taky byt. Mam na nich uz pres 20tis. takze zkusim vymenit a uvidime zazrak - snad... :-) I kdyz premyslim, ze pri jizde motor jede pekne, takze kdyby to byly snad svicky, tak by se to projevovalo i pri jizde a hlavne na plyn, protoze ten je opravdu velice citlivy na takove veci.

Suky píše:V případě mého Nissana na plyn to byly jednoznačně svíčky.
Plyn je na ně více háklivý a jako první signál starších svíček byl dlouhý start.
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Lily » Pia Nov 12, 2004 10:47 am

Myslím si, že se stavem benzínu v nádrži zrovna tento "problém" nemá nic společného. Jak píše Robert, tak mně dělá auto to samé. Motor za studena (např. přes noc, dvě..) při startu točí o trochu déle. Když je motor zahřátý, tak i po několika hodinách stání nastartuje okamžitě. Z počátku jsem si myslela, že je problém v mém autě, ale jelikož je to více než rok pořád stejně se opakující záležitost, tak už mě to nijak nevzrušuje. Je jedno jestli mám plnou nádrž nebo tam mám 5 litrů, prostě jak je motor studený, tak déle točí. Udělala mi tohle samé i fungl nová mazda 3, takže od té doby jsem klidná. :blee:
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod Lily » Pia Nov 12, 2004 10:55 am

Robert píše:Svicky by to teoreticky muzou taky byt. Mam na nich uz pres 20tis. takze zkusim vymenit a uvidime zazrak - snad... :-) I kdyz premyslim, ze pri jizde motor jede pekne, takze kdyby to byly snad svicky, tak by se to projevovalo i pri jizde a hlavne na plyn, protoze ten je opravdu velice citlivy na takove veci.


Myslím si, že kdyby to byly svíčky, tak budeš mít problémy se startem i se zahřátým motorem. Ale to co popisuješ mi připadá to samé co dělá auto mně.
Lily
Prispievateľ
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Uto Aug 17, 2004 4:33 pm

Poslaťod George » Pia Nov 12, 2004 11:56 am

To s tím benzínem byl jenom nápad.Mě mazda startuje napoprvé ať je jaká chce zima (pokud mám dost v nádrži).S malým obsahem benzínu točím ale i 10s.
Vecí proč to nestartuje hned na poprvé může být několik.Pokud to chytne třeba až na podruhý tak to může být třeba startér.A co svíčkový kabely?Zkus si změřit jejich odpor - už můžou být starý.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod peter » Pia Nov 12, 2004 2:26 pm

Co sa tyka jazdy na LPG
V nadrzi je treba mat viac benzinu ako je rezerva a to preto aby sa v nom nevytvarala voda. (pri zmenach teploty sa nadrz rosi). Taktiez je dobre aj ked mas LPG aspon 1x v tyzdni prejst na benzin aspon 15-20 km aby benzin v nadrzi nezostarol. Potom sa v nom vytvara "taky maglajs" ktory vie narobit peknu sarapatu (nechtiac som to uz oskusal) zalepi ti to vstrekovace, ventily, cerpadlo, filter atd... Velmi neprijemne. Musel som vsetko komplet cistit, dole hlava valcov, vybrat ventily dstranit z nich "maglajs" v acetone alebo toluene. A tiez treba pridat do benzinu aj stabilizator. Aby starel pomalsie.
peter
 

Poslaťod George » Pia Nov 12, 2004 3:19 pm

další důvod navíc proč nechci do mazdy LPG (a ani do jinýho auta)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron