Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

"Rátanie zubov" pri 2-ke

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Poslaťod petacik » Str Mar 14, 2007 6:21 pm

Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Str Mar 14, 2007 6:52 pm

OTTO_Von_HALL píše:Právě abych ušetřil synchrony, tak meziplynu užívám takřka neustále. (Má to efektní zvuk, a strácíš daleko míň výkonu řazením) :pimp


Je to jen pri razeni dolu. Pri razeni nahoru bys mel byt tak rychly, ze nedochazi k poklesu otacek. Kdyz dojde, pak samozrejme meziplyn pouzit. Dnes uz nastesti neni potreba mackat spojku 2x.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod petacik » Str Mar 14, 2007 7:24 pm

OTTO_Von_HALL píše: Má to efektní zvuk, a strácíš daleko míň výkonu řazením


Nechápem, čo má efektívny zvuk a ako strácaš ďaleko menej výkonu radením... :roll :skler
Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod OTTO_Von_HALL » Str Mar 14, 2007 8:45 pm

petacik píše:
OTTO_Von_HALL píše: Má to efektní zvuk, a strácíš daleko míň výkonu řazením


Nechápem, čo má efektívny zvuk a ako strácaš ďaleko menej výkonu radením... :roll :skler

Zvuk (zvuk motoru při podřazení s meziplynem): Mě se strašně líbí přerušený zvuk meziplynu, nevým jak komu, ale mě se prostě líbí, je takový živější.
Ztráta výkonu: Po podřazení bez meziplynu budeš mít nižší otáčky, než když meziplyn použiješ. Zkus si například na nějaké rovince podřadit bez meziplynu a s rychlým meziplynem, pocítíš sám.

Je to vhodné takto řadit např do kopce, nebo při předjížděcím manévru. Nehledě na to, že když to točíš do otáček, tak převodovka i motor nedostávají takové rázy.

Doktore dík, to jsem zapoměl podotknout.

k tvému problému s 2jkou, nemyslím že by to byl synchron. Kdysi mě něco podobného potkalo u favorita, nešla 3jka. a bylo to ohnutým táhlem řazení. Ale to jsou rady na prd. Být tebou, tak zajedu k někomu, kdo mazdy dělá a zeptám se ho. Já se ti případně mohu zeptat mého známého, jenž se mi nyní stará o moje kupátko. Škoda, že nejsi v praze, je levnej a výbornej.
OTTO_Von_HALL
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Mar 11, 2007 6:33 pm

Poslaťod EDU » Str Mar 14, 2007 10:15 pm

vzdyt to je kecaniho porad. Ale tak kdyz chce menit ten synchon, tak ho nechaj...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod petacik » Str Mar 14, 2007 10:31 pm

EDU píše:vzdyt to je kecaniho porad. Ale tak kdyz chce menit ten synchon, tak ho nechaj...

:??:
Ad EDU: Dúfam, že žartuješ. Inak neviem, na čo narážaš..
EDU píše: vyhod koberec sklznuty spod spojky, alebo si ju odvzdusni. Toto je to najlahsie co mozes urobit. Opakujem sa, ale u mojho GEcka sa mi to 2x stalo, a 2x to pomohlo. Hento co pise Steve samozrejme tiez, ale preco stahovat gate tak daleko pred brodom?

Bol som s človekom z Mazdy, bola mi (ako si písal) ozvdušnená spojka, vyčistené a opravené tiahla radenia, vymenený prevodovkový olej a...
...NIČ sa nezmenilo. Myslíš, že to je z mojej roztopaše, keď to chcem meniť? :twist:
Keby nebolo treba, ani na to nešáhnem. :ne: Výdavkov máme v rodine až-až...
Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod EDU » Str Mar 14, 2007 11:08 pm

petacik nenarazam.... :ha:. Vlastne som len zvedavy kedy sa to opravi a co tomu bolo. Prave teraz by som tiez potreboval niekoho, kdo nezavisle zkukne moju prednu napravu. Tak ako ty, aj ja som ju prekontroloval sam, s mazdakom a nasli sme nic. vycuvam ale od domu a na prvej jamke rana ako keby sa sla utrhnut poloosa. Ale nema tam co kde buchat... takze tak. A tak ako ty, dufam ze si zas nepoondim rozpocet kvoli nejakej blbosti v znackovom servise. Na jar si nejako tych aut zaciname viac vsimat, si nepamatam v zime ze by som takto blbol.... tak sorry za kecanky...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod petacik » Štv Mar 15, 2007 12:15 am

Ok. Vďaka za Tvoju solidárnosť. Však ja nehovorím, že toto je koniec sveta. Len by som to rád mal za sebou.. Inak v mojom živote sú neporovnateľne vzácnejšie a dôležitejšie veci ako zadierajúca prevodovka. Surely! :mrk
Mazda 323 BA SDN, 1,5l, r.v. 1997 (po facelifte), oriental red metalíza
Obrázok užívateľa
petacik
Prispievateľ
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Mar 12, 2006 1:04 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Doktor » Štv Mar 15, 2007 12:27 am

EDU píše:petacik nenarazam.... :ha:. Vlastne som len zvedavy kedy sa to opravi a co tomu bolo. Prave teraz by som tiez potreboval niekoho, kdo nezavisle zkukne moju prednu napravu. Tak ako ty, aj ja som ju prekontroloval sam, s mazdakom a nasli sme nic. vycuvam ale od domu a na prvej jamke rana ako keby sa sla utrhnut poloosa. Ale nema tam co kde buchat... takze tak. A tak ako ty, dufam ze si zas nepoondim rozpocet kvoli nejakej blbosti v znackovom servise. Na jar si nejako tych aut zaciname viac vsimat, si nepamatam v zime ze by som takto blbol.... tak sorry za kecanky...


Tiez som mal rovnaky problem, vymenil som proti svojmu presvedceniu tycky stabilizatora (pohmatom ziadna vola na heveri), a cuduj sa svete, je po probleme...
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod EDU » Štv Mar 15, 2007 12:54 am

`no prave, vymenil som svisleky, tycky, silentbloky na ramenech... a cudujem sa ze to fur hrkoce. No jeste cepy rizeni, homokynetak a uz me fakt nic nenapada. Asi si budu muset pustit vic radio :-))
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod Doktor » Štv Mar 15, 2007 1:21 am

EDU píše:`no prave, vymenil som svisleky, tycky, silentbloky na ramenech... a cudujem sa ze to fur hrkoce. No jeste cepy rizeni, homokynetak a uz me fakt nic nenapada. Asi si budu muset pustit vic radio :-))


A co axialne loziska tlmicov? Tam sa to tiez niekedy rado vyklepe.
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod EDU » Štv Mar 15, 2007 10:16 am

Doktor píše:
EDU píše:`no prave, vymenil som svisleky, tycky, silentbloky na ramenech... a cudujem sa ze to fur hrkoce. No jeste cepy rizeni, homokynetak a uz me fakt nic nenapada. Asi si budu muset pustit vic radio :-))


A co axialne loziska tlmicov? Tam sa to tiez niekedy rado vyklepe.


Meneno 10/2006 (pred 14300 km) komplet i s tlumicema.

kde je ta guma na tyci stabilizatoru, co jsi tady spominal Doktore? U Eskorta jsem uchyceni stabilizatoru menil, u Majdy jsem ji zatim nikdy nezahlidl - nehledal...
Mazda 5 1,8i TX
626 GE HB - Comprex
Obrázok užívateľa
EDU
Forum Guru
 
Príspevky: 1563
Registrovaný: Str Jan 04, 2006 6:30 pm
Bydlisko: Děčín

Poslaťod OTTO_Von_HALL » Štv Mar 15, 2007 10:55 am

EDU, možná je to blbost a určitě jsi to kontroloval, ale náhoda je blbost. Na 626GD jsem měl stejný problém a světe div se, byli to pouze povolené šrouby na horním uložení tlumiče.

PETACIK: No otevření převodovky se asi nevyhneš a být tebou to sám nedělám. Pokud to bude viditelná záležitost, tak to maj v servisu za 3 hodky hotoví. Nevím, jak je to u vás, ale tady v Praze jsou 3 servisi, které se zabývají hlavně Mazdami a nejsou značkové. Jsou stejně kvalitní a levnější. v tom vidím cestu, jak ušetřit. Pak mi hlavně napiš, co to bylo, neb si opravdu myslím, že poškozený synchron by to dělat neměl.

No už moc pindm, takže zatím zdar
OTTO_Von_HALL
Čitateľ
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Ned Mar 11, 2007 6:33 pm

Poslaťod Doktor » Štv Mar 15, 2007 12:21 pm

EDU píše:Meneno 10/2006 (pred 14300 km) komplet i s tlumicema.

kde je ta guma na tyci stabilizatoru, co jsi tady spominal Doktore? U Eskorta jsem uchyceni stabilizatoru menil, u Majdy jsem ji zatim nikdy nezahlidl - nehledal...


No, nevím, kudy probíhá tyč stabilizátoru přes auto u GE, u mé BA jsou normálně vidět a jde se k nim v pohodě dostat. Když ale budeš sledovat tyč, měl bys je najít. Taky nevím, jak je to u GE s deklama motoru zespodu, protože třeba A4 má ty gumy zakrytý, můžeš na ně, až když odkreješ motor... Třeba by pomohli odborníci na GE - Steve?
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod PUMA » Štv Mar 15, 2007 12:39 pm

Zoran píše:
petacik píše:
OTTO_Von_HALL píše:Pokud to rachtá i s meziplynem, tak by se nemělo jednat o synchron


No, nie je medziplyn ako medziplyn...
Ja keď som skúšal zaraďovať neutrál, tak to robilo aj tak. No otázka je, na ako dlho treba nechať zaradený ten neutrál. Pri bežnom preraďovaní za jazdy určite nenecháš zaradené na neutráli 15-30sek, nie?
Keď som to nechal na neutráli dlhšie, tak sa to zaradilo více-méne bez problémov.
Len toľko k tomu medziplynu.
idem dnes alebo zajtra robit vatsiu obmenu suciastok a drobne opravy s tym spojene a toto je jeden z bodov... dam vediet co a ako to dopadlo... problem mam samozrejme ten isty... mna to len sere ked radim pri 5,5 - 6tis. otackach a svina jedna nechce zaradit dvojku... Pri nizsich otackach to neni az take hrozne :roll


u mna presne tak isto, ked jazdim ako clovek a preradujem do 3000 otacok tak 2ka neskrtne....pri sportovej jazde vzdy...a je to perfektne efektny zvuk...vodic vyzera ako LAMA co nevie narabat so saltpakou :-DDD

mam doma povodnu prevodovku ktora jazdi 100 percentne, len je na nej rozmlateny diferencial, tak neviem ci neohlo aj nejake zuby....ked budem menit spojku vymenim ju tam naspat s novym obalom

ale kym to ide tak to neriesim, viem kolko je roboty vybrat prevodovku von a ked su niektore sroby zapecene tak je to pracicka na niekolko dni.

a ma to jednu vyhodu nemusim mat zle svedomie ze jej davam pekne zabrat....priemerna spotreba za posledne 2 mesiace nie je pod 11l :-DD
Obrázok
Obrázok užívateľa
PUMA
Prispievateľ
 
Príspevky: 268
Registrovaný: Ned Júl 10, 2005 5:51 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť