Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kapalina v ostřikovačích

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Kapalina v ostřikovačích

Poslaťod Black » Str Sep 08, 2004 11:19 am

Poraďte mi prosím,jak mám vypustit kapalinu z nádržek ostřikovače předního i zadního okna. Mám ji tam už dlouho a začíná nevábně vonět a teď jsem ještě tady na stánkách zjistila,že obsah nádržky je více jak 5l :evil: a já v zimě dolévala a dolévala :? . Ještě pořád tam mám zimní kapalinu 8)
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 08, 2004 12:00 pm

Přední jsem nezkoušel, ale zadní nádržka jde celá tahem vzhůru vytáhnout, vylít a pak zase šoupnout zpět.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Honza » Str Sep 08, 2004 1:16 pm

Black píše:Poraďte mi prosím,jak mám vypustit kapalinu z nádržek ostřikovače předního i zadního okna. Mám ji tam už dlouho a začíná nevábně vonět a teď jsem ještě tady na stánkách zjistila,že obsah nádržky je více jak 5l :evil: a já v zimě dolévala a dolévala :? . Ještě pořád tam mám zimní kapalinu 8)


Jednoduše vycucnout..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Black » Str Sep 08, 2004 1:29 pm

A to není jiná cesta :roll: .Protože jestli si toho fujtajblu cucnu, tak jak se mi to pravidelě stáválo při čištění akvária tak je na místě po mě :mad2:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Str Sep 08, 2004 1:31 pm

Black píše:A to není jiná cesta :roll: .Protože jestli si toho fujtajblu cucnu, tak jak se mi to pravidelě stáválo při čištění akvária tak je na místě po mě :mad2:


Musíš si dávat bacha a sledovat tu hadičku no.. :o) Cucal sem i benzín ze škodovky a to bylo mnohem horší :wink:

A nebo to jednoduše vystříkej ven no :o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Black » Str Sep 08, 2004 1:42 pm

Ono se to lehce řekne,sleduj hadičku ,ale já tu hadičku nemám průhlednou a tak nevidím ,kde ta kapalina právě je. :twisted: A pokud bych měla obsah nádržky vystříkat tak to nestihnu ani do srazu. :roll: To tam není žádnej špunt :lol:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Str Sep 08, 2004 2:04 pm

Cucej a nedělej to složitějším než to je.. :o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Black » Str Sep 08, 2004 2:13 pm

To mě na srazu,ale půjdou bublinky z uší a budu mít brčálovou barvu pleti :mad2:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 08, 2004 2:29 pm

1. Jestli máš tu hadičku dlouhou, tak ji celou naplň vodou, oba konce ucpi prstem, jeden konec strč do nádobky, druhej co nejníž. Povolíš ukazovák a ono to poteče samo (s vínem ve sklípku to fungovalo).
2. vytáhnout větší plastovou stříkačkou. Ta se v autě vždycky hodí.
3. vystříkat ostřikovačema (ale na tu dobu radši připoj baterku na nabiječku). Jinak už mě nic nenapadá.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Pavel Rittich » Str Sep 08, 2004 2:34 pm

4. hustoměrem na elektrolyt, to by ani nemuselo trvat tak dlouho a ta skleněná trubička dosáhne dost hluboko.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Šola » Str Sep 08, 2004 4:43 pm

Vyndej hadičku z ostřikovače na přední kapotě a dej ji do nádopky a vykloň stěrače od okna,aby nešli po okně na prázdno.Spudtˇ ostřikovače a za 2 minutky je vše venku(pozor na motorek atˇho nezatavíš minutu ho drž a pak mu dej na minutku oddech. 8) .Nebo skus jiný spůsob,jak ti radí Mazdˇáci.
Obrázok užívateľa
Šola
Pisateľ
 
Príspevky: 72
Registrovaný: Pon Aug 30, 2004 9:22 am
Bydlisko: Trutnov

Poslaťod Black » Str Sep 08, 2004 8:58 pm

Tak díky moc zítra to zkusím vypustit :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Proxima1 » Štv Sep 09, 2004 10:28 am

Black píše:Tak díky moc zítra to zkusím vypustit :lol: :lol: :lol:


Mne nesli ostrekovace (zadny uz asi rok, predný asi mesiac). Mechanici (boli dvaja) mi hovorili - mame nejaké motorceky (pravdaze nie Mazda), namontujeme ich tam - nejak.
Tak som sa nastval a so znamym sme ich oba opravili - boli len zajdene od vodného kamena. Pri prednom sme navyse riesili netesnost pri hriadeli vrtulky motora. Pri oprave pravdaze sme museli aj vypustit vodu. Zadný (to tu niekdy pisal) - staci len v kolajničkach povytiahnut (pozor na odpor, je tam mala západka, ale ide to v pohode) :shock: a vyliať.
:? Predný je zložitejsi. Na GC je nadrzka ostrekovacov spojená s expanznou nádržkou na chladiacu kvapalinu. Túto treba odmontovať a niekde bezpečne uložiť (pozor na hadičku). Potom je odmontovanie nádržky ostrekovačov len záležitosť dvoch skrutiek a odpojenia hadičky ostrekovačov. Vyliatie tekutiny je potom uz triviálne. :oops: :oops: Doporučujem nádržku dobre vypláchnuť - za tie roky je tam svinstva dosť a dosť.
Na spodnej strane je motorček ostrekovačov prichytený dvoma skrutkami. Po ich odskrutkovaní treba motorček vybrať, vyčistiť osku aj vrtuľku. V monom pripade som musel este utesňovať osku v gufere (tesnenie medzi vrtuľkou a motorkom) nalepením pásky. Poskladať, dobre priskrutkovať motorček k nádržke, priskrutkovať nádržku ku karosérii a zoskrutkovať s expanznou od chladiča. :!: Pozor: pred skrutkovaním popripájať príslušné hadičky :!:
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť