Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Odvzdusnenie chladiaceho systemu po vymene chlad. kvapaliny.

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Odvzdusnenie chladiaceho systemu po vymene chlad. kvapaliny.

Poslaťod mirec1xxx » Pon Aug 02, 2004 1:46 pm

Zdravim vsetkych, po uspesnej(resp. neuspesnej) vymene chladiacej
kvapaliny sa mi zda ze som vypustil a zaroven napustil malo chladiacej
kvapaliny. Motor som mal pri vypustani zohriaty, ale aj tak mi vytieklo
z chladica cca 3-4 litre kvapaliny. Take iste mnozstvo sa mi podarilo naliat, a ani kvapku viac. Chladic je plny, vyrovnavacia nadrzka mi ukazuje max. Pritom cela chladiaca sustava ma objem 6l. Odvzdusnovacie sroby som nasiel dva, jeden pri chladici, a jeden na trubke hore pod celnym sklom(pod stieracmi) Cez ne som pravidelne sustavu odzvzusnoval, ale aj tak sa mi zda ze este cast sustavy je bez kvapaliny. Neblokuje este nejake zariadenie velky okruh???
Alebo nieje este niekde nejaky odvzdusnovak???
Termostat tiez funguje spravne(predpokladam a dufam)
Teplotu motora mi pritom drzi perfektne.
Mazda 323 S, r.v. 96, 1.8i 84 kW
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Pon Aug 02, 2004 4:31 pm

Měl jsi při té výměně zapnutý topení?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod marianko » Pon Aug 02, 2004 9:52 pm

potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod Jonny » Pon Aug 02, 2004 10:58 pm

Kdyz uz jsme u toho odvzdusneni nevite jak je to s mazdou 626 rv89 2.2i ma taky nekde odvzdusnovak?
Jonny
 

Poslaťod Honza » Uto Aug 03, 2004 12:40 am

Jonny píše:Kdyz uz jsme u toho odvzdusneni nevite jak je to s mazdou 626 rv89 2.2i ma taky nekde odvzdusnovak?


Ne..otevře se naplno topení..voda se vypustí..případně se to propláchne..naplní se chladič plus vyrovnávací nádržka..nastartuje se a nechá zahřát na provozní teplotu a sleduje se jestli ve vyrovnávací nádržce neubývá,případně se doleje..pak se to zkontroluje ještě jednou až to vychladne..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Jonny » Uto Aug 03, 2004 8:05 am

Jo tak jsem to delal. Diky
Jonny
 

Poslaťod mirec1xxx » Uto Aug 03, 2004 8:32 am

Honza píše:Měl jsi při té výměně zapnutý topení?


Jasne, mal som ho zapnute naplno. Chyba???
Zaujimave ale je ze aj ked este nebol zohriaty motor, fukalo uz relativne teply vzduch. Nepouzivaju mazdy aj nejaku cievku na vykurovanie, kym sa nezohreje motor???
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod mirec1xxx » Uto Aug 03, 2004 8:35 am

marianko píše:potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.


Diky za odpoved, ale nejako som presne nepochopil naco mam termostat vyberat von. Je to kvoli tomu aby sa "otvoril" aj velky okruh???
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Matko01 » Uto Aug 03, 2004 11:45 am

Ja som nikdy neodvzušňoval, ani neviem, kde by som mal.
Obrázok užívateľa
Matko01
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Aug 02, 2004 11:43 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod George » Uto Aug 03, 2004 5:54 pm

Matko01 píše:Ja som nikdy neodvzušňoval, ani neviem, kde by som mal.

Já taky ne.Prostě se tam jen musí častěji po vypuštění lít voda a ono se to odvzdušní samo přes přepadovou nádobku.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Uto Aug 03, 2004 5:57 pm

mirec1xxx píše:
marianko píše:potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.


Diky za odpoved, ale nejako som presne nepochopil naco mam termostat vyberat von. Je to kvoli tomu aby sa "otvoril" aj velky okruh???

Zatím jen dolívej vodu a až to začne normálně topit tak už všude vody dost.Pak akorát zkontroluj kolik jí máš v přepadovce a hotovo. To auto si to odvzdušní samo přes přepadovku.Jen teď víc dolejvej abys doplnil ty bubliny co utečou do přepadovky.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marianko » Uto Aug 03, 2004 10:40 pm

mirec1xxx píše:
marianko píše:potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.


Diky za odpoved, ale nejako som presne nepochopil naco mam termostat vyberat von. Je to kvoli tomu aby sa "otvoril" aj velky okruh???


Ja som si myslel ze chces komplet vypustit a vycistit chlad.sustavu a naliat tam novu chlad.kvapalinu.ale ked chces iba odvzdusnit tak pousti motor a zapnio kurenie a dolievaj vodu do chladica. :)
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod Pavel Rittich » Str Aug 04, 2004 8:33 am

Hele kluci, za měsíc jsem asi 3x přiléval vodu do té nádobky, vždycky asi 1/4 litru, ale po delší cestě a po vychladnutí zase ubyla. Původně jsem si myslel, že když se pořádně ohřeje, vyteče něco tou přepadovou trubičkou. V oleji nic není, motor se nehřeje, úkap pod autem žádnej. Mám tu Majdu pár týdnů, bývalý majitel se s žádným problémem nesvěřil. Zatím to jen hlídám. Myslíte že se taky odvzdušňuje, nebo to někde netěsní?
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Hosť » Str Aug 04, 2004 9:59 am

marianko píše:
mirec1xxx píše:
marianko píše:potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.


Diky za odpoved, ale nejako som presne nepochopil naco mam termostat vyberat von. Je to kvoli tomu aby sa "otvoril" aj velky okruh???


Ja som si myslel ze chces komplet vypustit a vycistit chlad.sustavu a naliat tam novu chlad.kvapalinu.ale ked chces iba odvzdusnit tak pousti motor a zapnio kurenie a dolievaj vodu do chladica. :)


Ja som mal v plane komplet vymenit chladiacu kvapalinu, lebo bola uz trosku kalna... Komplet som vypustil staru, ale vytieklo starej iba cca 3-4 litre(pritom podla knizky by malo byt 6 litrov) Tolko isto kolko som vypustil mi islo doliat, a vyrovnavacia nadrzka mi ukazuje max.
Tie dva litre by mohli byt zrovna v trubkach ktore idu ku kureniu, a v nich zda sa je stale iba vzduch. Odvzdusnovaky co som zatial nasiel su dva(maju modry plastovy uzaver), jeden je hned pri veku chladica a druhy na trubke pod stieracmi. Ten vrchny je asi najpodstatnejsi lebo sa nachadza v najvyssom bode sustavy.
Podla mna by mala po uplnom odvzdusneni zacat z neho vytekat chladiaca kvapalina, ale mne ide stale len ten blby vzduch.
Zeby bola nakoniec predsa v haji pumpa alebo termostat???
Podotykam ze motor mi to chladi perfektne.
Hosť
 

Poslaťod mirec1xxx » Str Aug 04, 2004 10:01 am

Anonymous píše:
marianko píše:
mirec1xxx píše:
marianko píše:potom zober 12ku kluc a na pravom boku motora najdes termostat,je prichyteny tusim dvoma ,alebo tromi sroubmi tie vysroubuj ale daj pozor na tesnenie.Alebo mi zavolaj na tel.0905 237 898 a poviem ti presne ako a co robit lebo takto je to na dlhe pisanie.


Diky za odpoved, ale nejako som presne nepochopil naco mam termostat vyberat von. Je to kvoli tomu aby sa "otvoril" aj velky okruh???


Ja som si myslel ze chces komplet vypustit a vycistit chlad.sustavu a naliat tam novu chlad.kvapalinu.ale ked chces iba odvzdusnit tak pousti motor a zapnio kurenie a dolievaj vodu do chladica. :)


Ja som mal v plane komplet vymenit chladiacu kvapalinu, lebo bola uz trosku kalna... Komplet som vypustil staru, ale vytieklo starej iba cca 3-4 litre(pritom podla knizky by malo byt 6 litrov) Tolko isto kolko som vypustil mi islo doliat, a vyrovnavacia nadrzka mi ukazuje max.
Tie dva litre by mohli byt zrovna v trubkach ktore idu ku kureniu, a v nich zda sa je stale iba vzduch. Odvzdusnovaky co som zatial nasiel su dva(maju modry plastovy uzaver), jeden je hned pri veku chladica a druhy na trubke pod stieracmi. Ten vrchny je asi najpodstatnejsi lebo sa nachadza v najvyssom bode sustavy.
Podla mna by mala po uplnom odvzdusneni zacat z neho vytekat chladiaca kvapalina, ale mne ide stale len ten blby vzduch.
Zeby bola nakoniec predsa v haji pumpa alebo termostat???
Podotykam ze motor mi to chladi perfektne.


Ja vuuuul, zabudol som sa prihlasit... Tak ten predchadzajuci prispevok som bol teda ja... :o)
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť