Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

topeni

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

topeni

Poslaťod jin » Ned Júl 25, 2004 12:13 pm

Cau, mate taky takove potize s topenim jako ja? Mam mazdu 626 HB r.v.1992, 1,8 na LPG. Kdyz nastartuji na volnobeh se mi pomalu ani neohreje a aby zacala trosku topit, musim pridat otacky az tak na 2000. Pri pomale jizde taktez netopi. diky za radu
jin
 

Poslaťod Koudy » Ned Júl 25, 2004 6:49 pm

Tak mě napadá, jestli ti voda nejde do velkého okruhu přes chladič. Mě to dělalo v zimě to samé a nemusím říkat, jaké to je jezdit s podchlazeným motorem. Nech si to zkontrolovat. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod trojanhorse » Ned Júl 25, 2004 7:21 pm

jin píše:Cau, mate taky takove potize s topenim jako ja? Mam mazdu 626 HB r.v.1992, 1,8 na LPG. Kdyz nastartuji na volnobeh se mi pomalu ani neohreje a aby zacala trosku topit, musim pridat otacky az tak na 2000. Pri pomale jizde taktez netopi. diky za radu


Nechcem veľmi mudrovať, ale takýto problém som mal kedysi so staručkým favoritom. Vtedy som mal zaseknutý termostat alebo ako sa to volá. Neni som mechanik, takže to ber s rezervou.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Bootleg » Ned Júl 25, 2004 8:08 pm

Trojanhorse: Good idea!! Môže byť. ja som od mechanikov počul, že problém môže byť v nejakej rúrke v rámci chladiča, ale nič viac o tom neviem.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Ned Júl 25, 2004 8:13 pm

Aj to je možné, ale to by musela byť pravdepodobne niečim zapchatá. Mne sa zdá, že tam bude mať zaseknutý ten termostat. On je potom stále otvorený, takže ide voda cez veľký okruh a nezahreje sa na norm. teplotu. To sa väčšinou stáva vtedy, keď sa nedáva do chladiaceho systému destilovaná voda ale obyčajná. Vytvorí sa vodný kameň a problém je na svete.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Bootleg » Ned Júl 25, 2004 8:15 pm

Exactly! That's right. A termostat nestojí veľa, náhrada už vôbec nie.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Ned Júl 25, 2004 8:17 pm

Ale tu by som radšej kúpil originál a nie Made in Polland. Myslím, že nestojí až tak strašne veľa.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Bootleg » Ned Júl 25, 2004 8:19 pm

Neviem si teraz spomenúť, ale jedna anglická firma robí veľmi kvalitné náhrady, nielen termostaty.. Samozrejme, diely made in Poland sú najhoršie, aké sa dajú zohnať. To sú len pre prípad rýchleho predaja nejakého šrotu, aby bol pojazdný 1000 km. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod dabel » Pon Júl 26, 2004 2:50 pm

Otazka na jin: a co robi teplota motora? Ako rychlo sa Ti zohreje na prevadzkovu teplotu (t.j. kym sa rucicka aspon "odlepi od nuly" resp. "dostane do prostriedku")? Ked to je behom par km, problem bude pravdepodobne niekde v kureni ako takom (mozno hadice plne svinstva, vraj dost bezna vec u starsich aut). Ked sa teplota motora nehybe dlho (Mazdy sa zohreju velmi rychlo, po takych 3-4 km uz rucicka "lezie hore"), bude to problem chladiaceho okruhu: mozno prave spominany termostat.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Robert » Uto Júl 27, 2004 1:59 am

To jin: Ja mam taky mazdu 626 1.8i 16V 1993 sedan s pohonem LPG a rovnez problem s topenim, resp. topi to velice malo a v zime je to katastrofalni. Chladic mam nove vymeneny, ale je to porad stejny, mozna jen o malicko lepsi a v servisu me rekli, ze je ucpany topeni, proste uz stary a zaneseny, takze tam neni spravny obeh. Na letosni zimu musim topeni vymenit, v replice pry stoji cca. 3.500 Kc, takze s praci pocitam tak 4 - 4.5tis. ale bude teploucko a to se vyplati :-) Puvodne jsem mel spatny i chladic a vymena me donutila ve chvili kdy mi praskl na boku a tekl. V te dobe se mi rucicka teploty chovala hodne divne, protoze nestoupala postupne, ale byla porad dole a po nejkake dobe skocila hned doprostred. Ted kdyz mam novej chladic, tak leze postupne a to je spravne jak to ma byt, chova se ti to taky tak?
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Proky » Uto Júl 27, 2004 7:47 am

Delalo mi to same, poznal jsem to az na podzim, kdy se mi to ani neprohralo,kdyz jsem si vymenil termostat cca 200kc vse ok po 5 minutach uz prijemen topi.
Proky
 

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť