Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mechanika v pravom prednom el. okne...

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mechanika v pravom prednom el. okne...

Poslaťod mirec1xxx » Pon Júl 12, 2004 11:34 am

Zdravim vsetkych, zase sa mi nieco nepozdava na mojej motokare,
tak sa zase stazujem...
Prave predne okno pri spustani nadol vydava v cca. spodnej tretine
pohybu smerom nadol (az do uplneho otvorenia) divny zvuk.
Neviem presne ako to opisat, ale zda sa mi ako keby tam nieco preklzovalo alebo ako keby preskakovali nejake zuby alebo prevody.
Motor vyzera byt v poriadku.
Skusal som sa tam dostat, ale dal som dole akurat tapacirung z dveri,
ale dalej som uz nemal odvahu dvere rozoberat, lebo som nemal tolko casu. Nemal niekto podobny problem???
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Júl 12, 2004 1:24 pm

Mne taky zvuk vydava vodicove okno pri uplnom dotiahnuti hore, presne ako popisujes, preklzovanie zubov... a samo sa nezastavi...
Vsetko co viem je, ze po zhliadnuti v servise viem ze sa to opravit neda, a treba to cele vymenit (uz je to v stave riesenia u mna), skratka vymenit celu tu mechaniku okna... Ja som sa vtedy na to vykaslal, az tak mi to nevadi, ale ked sa teraz zadarilo tak dobre nakupit diely z buracky, tak to vymenim :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Hosť » Pon Júl 12, 2004 1:54 pm

TomAnt píše:Mne taky zvuk vydava vodicove okno pri uplnom dotiahnuti hore, presne ako popisujes, preklzovanie zubov... a samo sa nezastavi...
Vsetko co viem je, ze po zhliadnuti v servise viem ze sa to opravit neda, a treba to cele vymenit (uz je to v stave riesenia u mna), skratka vymenit celu tu mechaniku okna... Ja som sa vtedy na to vykaslal, az tak mi to nevadi, ale ked sa teraz zadarilo tak dobre nakupit diely z buracky, tak to vymenim :o)


Diky za odpoved, tento tyzden sa chystam montovat alarm, takze asi tie dvere predsa rozoberiem do posledneho srobka...
Mne to okno funguje spravne, aj dosada nadoraz, hore aj dole, prerusuje
pohyb vtedy ked ma, najskor tam asi bude treba len nieco pritiahnut(predpokladam... a dufam :o) )
Tak som sam zvedavy...
Hosť
 

Poslaťod Koudy » Pon Júl 12, 2004 8:48 pm

TomAnt píše:Mne taky zvuk vydava vodicove okno pri uplnom dotiahnuti hore, presne ako popisujes, preklzovanie zubov... a samo sa nezastavi...
Vsetko co viem je, ze po zhliadnuti v servise viem ze sa to opravit neda, a treba to cele vymenit (uz je to v stave riesenia u mna), skratka vymenit celu tu mechaniku okna... Ja som sa vtedy na to vykaslal, az tak mi to nevadi, ale ked sa teraz zadarilo tak dobre nakupit diely z buracky, tak to vymenim :o)


Mně to taky přeskakovalo přes "zoubky" a byla to jen nějaká prkotina. Oprava stála asi 200Kč.
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod TomAnt » Uto Júl 13, 2004 8:13 am

No... moje okno mal rozobrane nas Mazda guru alias MazTech :o) Povedal ze vymenit, tak vymenit :o) Keby mi to povedali len tak v servise, tak sa nad tym zamyslim, ale takto... V kazodm pripade, mechaniku uz mam, uz to len vymenit :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod marianko » Uto Júl 27, 2004 3:13 pm

ak si to este nespravil,tak mam komplet mechaniku do dveri a ak dobehnes tak ti to mozeme aj spravit.0905 237 898
marianko
Opytovateľ
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Uto Júl 27, 2004 2:26 pm
Bydlisko: velky meder

Poslaťod Proxima1 » Pon Aug 02, 2004 12:44 pm

marianko píše:ak si to este nespravil,tak mam komplet mechaniku do dveri a ak dobehnes tak ti to mozeme aj spravit.0905 237 898


A nemas nahodou okenne tesnenie na vodicovych dverach?
Proxima1
Obrázok užívateľa
Proxima1
Pisateľ
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Pia Jún 13, 2003 12:05 pm

Poslaťod mirec1xxx » Pon Aug 02, 2004 12:57 pm

marianko píše:ak si to este nespravil,tak mam komplet mechaniku do dveri a ak dobehnes tak ti to mozeme aj spravit.0905 237 898


Diky moc, ale po precisteni, premazani a podotahovani to funguje zatial
OK. Ak by s tym bol este problem dam vediet.
Kazdopadne diky za ochotu...
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť