Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Olej

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 15, 2004 11:29 am

Ja menim olej podla pocasia.Ked je vonku 25 stupnov, dam si GTX3 a ked je -25, tak davam plnu syntetiku. Na dlhe trasy si davam shake, syntetika+mineral. A pouzite davam do fritezy. :o) :o)

Aky manual mas, btw?
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Hosť » Štv Júl 15, 2004 11:37 am

manuál k Mazde origoš, který byl v aute a je tam tab co máš Ty!!!
Hosť
 

Poslaťod Robert » Štv Júl 15, 2004 11:58 am

Myslim, ze z doby kdy nase mazdy vyjeli z autosalnu tak kvalita oleje z te doby byla dostacujici a urcite tam nebyl GTX3, protoze podle meho soudu take hodne zalezi na zavedeni motoru z novoty a to musite uznat, je li vuz uplne novy a motor se zajizdi, tak tam neni mozne nalit nejaky sunt, ale s dnesnim odstupem casu lze na nynejsi pomery a kvality oleju rici, ze kdyz nase Mazdy 626 z r.v. 1993 byly v provozu, tak jezdily na nekvalitnim oleji, ktery ale nenechal do dnesniho dne zadne dusledky...
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Zdeny » Štv Júl 15, 2004 2:33 pm

Mám na své 626 GE 2.0 16V najeto drobet přes 240 000 Km. Co ji mám - asi 60.000 Km, leju tam syntetiku 5W-40 značky Diamond - dělají to myslím Němci. Výměnu i s filtrem zvládnu do 1.000 Kč, olej měním po 15.000 Km. V nádobě mi zbyde cca 1.5 Litru - je to 5 litr - a tento zbytek za těch 15.000 Km do auta doleju. To je asi dobrý výsledek, co? - spotřeba oleje 1.5 L na 15.000 Km :) Zdvihátka mi neklepou, motor jede jako ďas, prům. spotřeba 7.22 L na 100 Km, není co řešit. Původně tam byl Castrol 5W-40 SoftTec, když jsem viděl co stojí, poslal jsem ho k šípku.
Zdeny
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Jan 20, 2004 2:00 am
Bydlisko: Nový Knín

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 15, 2004 3:12 pm

Zdney: A mal si tam predtym mineral a presiel si na syntetiku, alebo mas od nova syntetiku? Lebo rozmyslam aj ja, ze ked teraz v lete motor rozhodim a precistim, tak asi tiez prejdem na nieco lepsie, aj ked GTX3 nie je zly. Na to, ako jazdim, je v pohode.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Zdeny » Štv Júl 15, 2004 3:45 pm

Castrol 5W-40 SoftTec je syntetika, takže jsem změnil pouze značku a ne druh oleje... Po vyčištění by měl být přechod na synt. OK, ale je tu přeci jen riziko... nedostaneš se do všech cestiček a komůrek a utržený chuchvalec karbonu dokáže udělat pěkný průšvih.
Zdeny
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Jan 20, 2004 2:00 am
Bydlisko: Nový Knín

Poslaťod Bootleg » Štv Júl 15, 2004 3:48 pm

Ved prave.. rozmyslal som aj nad polosyntetikou, ale pravdepodobne ostanem pri GTX3, interval vymeny mam 10000 km, takze by to malo byt v pohode. Mohlo by to byt v pohode. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Ned Júl 25, 2004 7:28 pm

Pri nedávnej kontrole stavu oleja som zistil dosť smutnú vec. Musel som doliať asi 1,8 litra po prejdení asi 3000 km. Neviem, či je to v norme. Niekde na fórume som sa dočítal, že to môžu spôsobovať tzv. guferá pod ventilmi. Nevie mi náhodou niekto poradiť nejakého majstra fachu, ktorý by mi to vedel opraviť bez toho, aby musel dávať hlavy valcov dole?
A ak áno, koľko to asi vyjde. Guferá môžem mať po 75 Sk za kus.
Ďík za odpovede.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Robert » Uto Júl 27, 2004 1:52 am

trojanhorse píše:Pri nedávnej kontrole stavu oleja som zistil dosť smutnú vec. Musel som doliať asi 1,8 litra po prejdení asi 3000 km. Neviem, či je to v norme. Niekde na fórume som sa dočítal, že to môžu spôsobovať tzv. guferá pod ventilmi. Nevie mi náhodou niekto poradiť nejakého majstra fachu, ktorý by mi to vedel opraviť bez toho, aby musel dávať hlavy valcov dole?
A ak áno, koľko to asi vyjde. Guferá môžem mať po 75 Sk za kus.
Ďík za odpovede.


ja mam vymenu gufera za sebou, ale v mem pripade to bohuzel nepomohlo, ted uz jsou na rade pouze pistni krouzky, jinudy olej uz nemuze ani unikat!? gufera me menili presne, tak ja pises, tzn. nebylo nutne davat dolu hlavu a stalo me to 3.500 Kc vc. materialu tedy 16 kousku gufera. jak jsi jiste pochopil nemluvim o servisovani v mazde, tam by ti to takhle ani nedelali, musis najit nejaky normalni servis, kde jsou schopni mechanici a dokazou to takhle vymenit. potom napis jak jsi dopadl, hodne by me to zajimalo.
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Bootleg » Uto Júl 27, 2004 9:46 am

Az na to, ze Trojanhorse ma tych simmeringov 24.. Moze byt problem aj vo voditkach ventilov. Ja by som zmeral aj tolerancie, ked to raz bude dole. Pieste kruzky su na Mazdach dost kvalitne a ak auto neslo dlhy cas bez dostatocneho tlaku oleja, tak by sa poskodit nemali. Ale mozne je vsetko. Ta spotreba je ako som mal ja, boli to simmeringy.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod trojanhorse » Uto Júl 27, 2004 4:51 pm

Thanx. Už mám len jeden problém. Kde nájsť spoľahlivý, lacný servis, kde by ma neodr*ali a nepovymieňali súčiastky. Boys, nezabúdajte, že som zo Serede a tam o serióznosti ľudia ani nechyrovali. Fuck city!!!!
Ak máte niekto tip na dobrý servis, tak prosím o info. Ďakujem.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod dabel » Uto Júl 27, 2004 5:07 pm

trojanhorse: Rudo alias MazTech robi niektore veci doma v istom mestecku cca. 20km od Serede. 100% serioznost, dobre ceny, znalost o Mazdach ako my vsetci dokopy + kopec veci navyse ;)) Problem je ale ho zohnat - byva dost casto prec. Tom s nim tusim hovoril niekedy predminuly tyzden. Ako Ti to ponahla? Pockal by si, kym pride z dofky (o 2 tyzdne), ze by sprostredkoval kontakt?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod trojanhorse » Uto Júl 27, 2004 5:10 pm

dabel píše:trojanhorse: Rudo alias MazTech robi niektore veci doma v istom mestecku cca. 20km od Serede. 100% serioznost, dobre ceny, znalost o Mazdach ako my vsetci dokopy + kopec veci navyse ;)) Problem je ale ho zohnat - byva dost casto prec. Tom s nim tusim hovoril niekedy predminuly tyzden. Ako Ti to ponahla? Pockal by si, kym pride z dofky (o 2 tyzdne), ze by sprostredkoval kontakt?


Zatiaľ to nejako moc nehorí. Nežerie až tak strašne veľa oleja a ešte zatiaľ za mnou nejdú kúdole dymu. Do pohody aj mesiac. Pri tom sľúbenom pive sa dohodneme. Dík.
trojanhorse
Prispievateľ
 
Príspevky: 202
Registrovaný: Uto Jún 29, 2004 1:45 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod Bootleg » Uto Júl 27, 2004 7:04 pm

No, Rudo je fakt dost nedostupny, parkrat som od neho potreboval nejake veci, ale bol unavailable.. :( Snad sa mi podari poskladat tu prevodovku svojpomocne.. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Uto Júl 27, 2004 7:07 pm

Steve píše:No, Rudo je fakt dost nedostupny, parkrat som od neho potreboval nejake veci, ale bol unavailable.. :( Snad sa mi podari poskladat tu prevodovku svojpomocne.. :wink:


Určitě to zvládneš..při nejhorším budeš mít 5 rychlostí dozadu a jednu dopředu.. :lol:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť