Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Cvrkot, ventily, předstih

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Cvrkot, ventily, předstih

Poslaťod majki » Pon Jún 28, 2004 9:55 pm

Mam par dotazů, tak snad mi někdo pomůže. Cvrká mi nějak podezřele motor, tak bych se chtěl zeptat, čím to může být. Podle

všeho se naskytují dvě variaty: "rozladěné" ventily nebo špatný předstih. Mám MAzdu 626, rv. 1988, motor 2,2 12Ventil. TAk by

m to zajímalo, abych náhodu pak třeba nesháněl celej novej motor. K tomu seřizování předstihu: jak to udělat bez

stroboskopu??? A něaké hodnoty bych prosil, ty hodnoty také k těm ventilům. Moc moc díky.

PS: KDe sehnat samozajišťovací matice na náboj zadních kol????
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Jún 28, 2004 11:36 pm

A skontroloval si olej? :o) Mne tiez zacal v piatok "cvrkat" a v sobotu som tam dolial a teraz sa podrzte... 2 litre...
Ano ano, viem, som nezodpovedny, ale ked ja si vzdy na kontrolu spomeniem ked uz je nastartovane... :o)

Mimochodom, uz necvrka a ide ako hodinky, tichucko a co je este lepsie, aj ten vykon sa mi zda nejaky lepsi :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robert » Uto Jún 29, 2004 11:06 am

TomAnt píše:A skontroloval si olej? :o) Mne tiez zacal v piatok "cvrkat" a v sobotu som tam dolial a teraz sa podrzte... 2 litre...
Ano ano, viem, som nezodpovedny, ale ked ja si vzdy na kontrolu spomeniem ked uz je nastartovane... :o)

Mimochodom, uz necvrka a ide ako hodinky, tichucko a co je este lepsie, aj ten vykon sa mi zda nejaky lepsi :o)


kdo maze ten jede :o)
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod majki » Str Jún 30, 2004 1:21 am

TomAnt píše:A skontroloval si olej? :o) Mne tiez zacal v piatok "cvrkat" a v sobotu som tam dolial a teraz sa podrzte... 2 litre...
Ano ano, viem, som nezodpovedny, ale ked ja si vzdy na kontrolu spomeniem ked uz je nastartovane... :o)

Mimochodom, uz necvrka a ide ako hodinky, tichucko a co je este lepsie, aj ten vykon sa mi zda nejaky lepsi :o)

No prave ze mi to nejak zacalo olej docela zrat, cca. 0,5l na 500km, coz se mi fakt nezda, Potrboval bych ty informace do stredecniho vecer, kolem osme hodiny vecerni...dekuju vsem moc za radu...jak to udelat bez toho stroboskopu a ty ciselne udaje ohledne ventilu atd. Deikuju
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť