Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nater olejove vany?

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Nater olejove vany?

Poslaťod Robert » Štv Jún 24, 2004 12:47 pm

Budu menit vanu, kterou jsem sehnal na vrakovisti. Jak uz mi nekdo v predchozich prispevcich poradil, bylo by dobre vanu okartacovat a natrit. Nevim co pouzit za nater. Myslite, ze je potreba pouzit nejakou specialni barvu nebo hmotu, ktera je odolnejsi vetsim teplotam nebo to staci kdyz to natru napr. antirezinem? Nevim jak moc velkym teplotam je vana vystavena a jestli se nater vlivem tepla potom nebude loupat?
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 24, 2004 1:21 pm

Na motor a vyfuk existuju specialne farby, ktore odolavaju teplotam aj 850 stupnov, daju sa kupit napr. aj v Tescu, mozno aj v nejakych lepsich obchodoch s farbami. Vyber si farbu na motor. Ja tak chcem cez leto nastriekat blok a vanu a vyfuk tiez.. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Robert » Štv Jún 24, 2004 2:55 pm

Steve píše:Na motor a vyfuk existuju specialne farby, ktore odolavaju teplotam aj 850 stupnov, daju sa kupit napr. aj v Tescu, mozno aj v nejakych lepsich obchodoch s farbami. Vyber si farbu na motor. Ja tak chcem cez leto nastriekat blok a vanu a vyfuk tiez.. :wink:


a kolik takove barvy priblizne stoji, nevis? na vanu mi bude asi stacit to nejmensi baleni (asi kilovka).
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 24, 2004 6:04 pm

Je to v spreji, jedna 500 ml plechovka asi 350 Sk, neviem presne.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Peter » Pia Jún 25, 2004 9:55 am

Mozno treba skusit aj natery o ktorych som cital v casopise Autotunning, zda sa mi ze su na baze smaltu alebo nieco take, tuneri ich pouzivaju na malovanie blokov a co ja viem coho este. Skus sa pohrabat v starsich cislach mozno najdes nejaky kontakt.
Peter
 

Poslaťod Robert » Pia Jún 25, 2004 8:11 pm

tak jsem to vyresil. Koupil jsem nejakou silikonovou barvu, ktera je az do 500 C, takze myslim, ze to uplne vpohode staci. Olejova vana neni prece vystavena az zase takovym extremnim teplotam pres 500 C ???
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Poslaťod Robert » Pia Jún 25, 2004 8:12 pm

...barvy je mnozstvi asi na 4m2, plechovka stala 102 Kc to je solidni cena, nemyslite
Obrázok užívateľa
Robert
Prispievateľ
 
Príspevky: 255
Registrovaný: Pia Okt 17, 2003 3:41 pm

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť