Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Automaticke zhasinani potkavacek pri roznuti dalkovych ?!

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Automaticke zhasinani potkavacek pri roznuti dalkovych ?!

Poslaťod 626BB » Pon Jún 14, 2004 9:57 pm

Zdar a silu !
Tak se stalo, ze mi mazinda obcas nesvitila na levou predni potkavacku. Zjistil jsem ze posledni spojka pred svetlem je totalne sezrana, zrejmne od nemecke eko-soli. :-( Tak jsem ji vyhodil a nahradl klasickou cokoladkou. A stala se podivna vec. Vse funguje, az na to, ze kdyz roznu dalkove, tak ta leva problematicka potkavacka zhasne. Prava sviti porad. Potreboval bych poradit, ktere z tech svetel je v poradku. Tato finta je u nekterych aut umyslne, aby ty potkavacky zbytecne neoslnovaly svicenim blizko pred auto. Predtim svitilo vsechno najednou. Zarovky jsou tam H1. Jsem z toho zmateny jak lesni vcela. :-) Zapojeni dratu je presne podle knizky. Diky. bob
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod George » Uto Jún 15, 2004 12:06 am

mně svítí oboje najednou a s dálkovýma pak všechyn tři dohromady ale mám GD
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Jún 15, 2004 12:16 am

George píše:mně svítí oboje najednou a s dálkovýma pak všechyn tři dohromady ale mám GD


Buď jsi to blbě pochopil,nebo si pleteš potkávačky s parkovačkama..Parkovačky..malý světýlka na krajích..potkávačky..normální hlavní světla..využívají jedno vlákno v H4..no a dálkový jsou jasný..využívají druhý vlákno v H4 + H1..Ovšem při tom se potkávací světlo u GD zhasne..Asi těžko by žárovka vydržela rozsvícený obě vlákna... GE to má asi jinak jak chápu z příspěvku..A otázka tam zní,jestli se k potkávacím světlům při přepnutí na dálkový toto jenom přidá,nebo jestli se má potkávací zhasnout a svítit má jenom dálkový..
Podle mě mají svítit oboje,ale nemůžu se hádat..:o))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Hosť » Uto Jún 15, 2004 9:37 am

Jasně u GE to svítí tak že se přidá jen dálkový a tlumený zůstává, ale díval jsems e a ta spojka je jen 1 drát tam a 1 dál do světla takže kdo ví čím to je. Asi sehnat novou spojku jedině.
Hosť
 

Poslaťod 626BB » Uto Jún 15, 2004 11:17 am

Jojo u GE jsou dve solo H1 dalkove a tlumene, dohromady s levou a pravou stranou jsou tedy 4 zarovky. Dneska to jeste rozhodim a promerim. Vcera jsem s tim uz spechal. Original spojka obsahuje jen 3 draty, kostru, dalkove a tlumene. No zahada jak sfina :-))
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 15, 2004 11:53 am

Moje dialkace na GD funguju nasledovne... Ak zapnem len dialkace, tak sa vypnu stretavacky (normalne svetla), ale ak potiahnem packu k sebe, akoze svetelna hukacka, tak svietia obe naraz, co niekdy maximalne vyuzivam :o) Akurat to musim drzat inac sa to pochopitelne vypne :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod peca » Uto Jún 15, 2004 12:49 pm

Mrkni se, jestli máš dráty opravdu zapojené tak jak byly origoš. Podle mě si prohodil kostru s napájením. Ty konektory jsem měnil taky a stalo se mi totéž.
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod peca » Uto Jún 15, 2004 1:01 pm

Našel jsem v chytré knize barevné označení drátů vedoucích ke světlům. Snad ti to pomůže. Levá strana: dálka- modrá/bílá, potk.- modrá/černá, kostra- černá/světle zelená
Pravá strana: dálka- zelená/bílá, potk.- zelená/černá, kostra- černá/světle zelená
peca
Opytovateľ
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Ned Aug 10, 2003 11:11 pm

Poslaťod Honza » Uto Jún 15, 2004 2:16 pm

TomAnt píše:Moje dialkace na GD funguju nasledovne... Ak zapnem len dialkace, tak sa vypnu stretavacky (normalne svetla), ale ak potiahnem packu k sebe, akoze svetelna hukacka, tak svietia obe naraz, co niekdy maximalne vyuzivam :o) Akurat to musim drzat inac sa to pochopitelne vypne :o)


To je normální,udělá to tak u každýho auta...Ale já bych to být tebou nedělal..zbytečně se přetěžují žárovky a opalují paraboly.. 8)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Uto Jún 15, 2004 4:02 pm

Nevravim ze to robim stale :o) to by ma ani nebavilo stale drzat packu dialkacov... Len ked je to potrebne pre lepsie presvietenie pristoru predo mnou :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Jún 15, 2004 4:05 pm

No dobře..překecal jsi mě :o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Uto Jún 15, 2004 6:30 pm

Honza píše:
George píše:mně svítí oboje najednou a s dálkovýma pak všechyn tři dohromady ale mám GD


Buď jsi to blbě pochopil,nebo si pleteš potkávačky s parkovačkama..Parkovačky..malý světýlka na krajích..potkávačky..normální hlavní světla..využívají jedno vlákno v H4..no a dálkový jsou jasný..využívají druhý vlákno v H4 + H1..Ovšem při tom se potkávací světlo u GD zhasne..Asi těžko by žárovka vydržela rozsvícený obě vlákna... GE to má asi jinak jak chápu z příspěvku..A otázka tam zní,jestli se k potkávacím světlům při přepnutí na dálkový toto jenom přidá,nebo jestli se má potkávací zhasnout a svítit má jenom dálkový..
Podle mě mají svítit oboje,ale nemůžu se hádat..:o))

Ne ne ne
Já sem si to blbě přečetl. Máš pravdu :oops: :oops: :oops:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod George » Uto Jún 15, 2004 6:33 pm

TomAnt píše:Moje dialkace na GD funguju nasledovne... Ak zapnem len dialkace, tak sa vypnu stretavacky (normalne svetla), ale ak potiahnem packu k sebe, akoze svetelna hukacka, tak svietia obe naraz, co niekdy maximalne vyuzivam :o) Akurat to musim drzat inac sa to pochopitelne vypne :o)

Mně u GD svítí potkávačky a na dálkový pak potkávačky+dálkový dohromady (tzn. že na dálkový mi svítí všechno.)
Potkávačka je u mího dvouvlákno H4 a dálka H3
Pokud si teda nemyslel že ti na houkačku svítí obě vlákna v H4 :?:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod 626BB » Str Jún 16, 2004 9:52 am

Takze jo, panove, diky za rady, vcera jsem to v klidu rozdelal, a pak jsem stridave zhasinal a rozinal a meril merakem. Takze ted to sviti vse v pohode. Diky, hodne km bez nehod. Bob
626BB

------------------------------

626 GE 2.0i 16v, 1992, 258 000 km
Obrázok užívateľa
626BB
VIP 2006
 
Príspevky: 200
Registrovaný: Štv Júl 31, 2003 9:56 am

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť