Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Hudba

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Hudba

Poslaťod Koudy » Uto Jún 01, 2004 9:27 pm

Chtěl bych se zeptat hlavně GDčkářů. Určitě jste už měnili přední repráky. Kam jste je dali? Zjistil jsem, že musí mít určitou velikost, kvůli té plastové úchytce a samy se nedají k ničemu přichytit. Nedají se dát do předních dveří? Není tam někde místo?
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Honza » Uto Jún 01, 2004 9:45 pm

Koudy píše:Chtěl bych se zeptat hlavně GDčkářů. Určitě jste už měnili přední repráky. Kam jste je dali? Zjistil jsem, že musí mít určitou velikost, kvůli té plastové úchytce a samy se nedají k ničemu přichytit. Nedají se dát do předních dveří? Není tam někde místo?


Já osobně jsem je teda určitě neměnil,protože mi naprosto dostačujou.. 8)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Str Jún 02, 2004 8:57 am

Mne tiez, ja mam sice hudbu rad, najma v aute (inde nejak nestiham pocuvat) ale taktiez rad pocujem, co mi auto robi, t.j. motor, kolesa atd, tazke na taky kompromis medzi hudbou a zvukom motora mi tie originaly stacia :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Koudy » Str Jún 02, 2004 5:19 pm

Když mě nejde o nějakou pojízdnou diskotéku, ale jen o čistou hudbu bez chčení a to s nima nejde. Koukal jsem na ně a nejlepší léta už mají dávno za sebou, protože z membrány zbyl už leda tak ten název. :lol:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Honza » Štv Jún 03, 2004 12:06 am

No tak si sežeň nějaký podobné velikosti a dej je na stejný místo ne?:o)Nebo chceš nějaký větší nebo tak?Jestli by šly do dveří nevim teda..možná do přední části a úplně dolů...ale chce to vyzkoušet jestli by nezavazely při stáhnutým okně..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Štv Jún 03, 2004 9:01 am

Koudy píše:Když mě nejde o nějakou pojízdnou diskotéku, ale jen o čistou hudbu bez chčení a to s nima nejde. Koukal jsem na ně a nejlepší léta už mají dávno za sebou, protože z membrány zbyl už leda tak ten název. :lol:

Jo, tak to budeš muset nejspíš sehnat nový, stejný velikosti a vyřešit to buď navařením ůchytů nebo tak nějak. Do dvěří dát jdou, ale pokud vím tak tam byl právěš problém s oknem. Jde to ještě vyřešit ale tak, že si upravíš celý tapecírunk a místo té přihrádky tam vecpeš ten reprák, ale jak říkám, budeš si muset pohrát s celým tapecírunkem, jinak to nejde,. A je to fuška...Radši bych volil menší a výkonnější (ale taky dražší) do toho místa, kde jsou ty původní...a pokud ti při vyšší hlasitosti drnčí umělá hmota, tak si mezi to nacpi nějakou gumu...;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Štv Jún 03, 2004 9:00 pm

Zatím jsem dal ty nový na původní místo. Basový tóny mi jdou ze zadu, takže se to snad moc klepat nebude. Když si vzpomenu, jak jsem sedl do GEčka a pustil radio od pioneer, tak to byla extáze! A všechno původní repro. Klobouk dolů... :wink: :lol:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod René » Štv Jún 03, 2004 11:31 pm

Koudy - dočkej času a pokud budeš chtít budeš mít muziku jedna báseň. Jsem tak trochu expert na muziku nejen do automobilů. Umím i z obyčejných repráků udělat slušně hrající muziku. Zatím jsem na to neměl dost času protože teď dávám do kupy auto zhruba podle rad které jsem dostal tady a jinde. Potom se vrhnu na tu muziku a něco vymyslím a napíšu co se dá vylepšit. Mám tam přehrávač Mazda a něco co vypadá jako originál repráky - ovšem hraje to jako když někdo řve do kastrolu. Vím, že týhle přehrávače dokáží hrát docela slušně a mnohdy i lépe jako super značkové. Třeba auto-přehrávače Peugeot hrají naprosto fantasticky a myslím, že i ten co mám nemusí být k zahození. Předběžne si myslím, že pár schopných vyhybek, přidání výškových reproduktorů a trochu zvýraznit basy (nějaký jednoduchý kryt na zadní repro) by to mohlo dost oživit. Pokud máš repráky na cimpr campr tak to je nejlepší nějaké splašit a pokud možno aby citlivost co nejvíce odpovídala originálním repro jinak je potom jen tak nesladíš s tím zbytkem. Určitě znáš případ kdy i nějaký magič od rakosníků hral celkem dobře (je to sice težká vyjímka ale jsou) je to vhodným vybráním citlivosti repráků¨i když jsou to vlastně šunty.
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod Honza » Pia Jún 04, 2004 12:51 am

Kupte si origoš sadu Infinity co se dává do novějších mazd..:o))

Já mám pioneera,dva přední origoš plus dva zadní ARN 188 a celkem pohoda..Když sem slyšel poprvé jenom ty přední tak mě to dost překvapilo..Na to že nejsou zrovna ideálně orientovaný maj celkem dobrý výšky i fajn středy a právě že to vůbec není jako z kastrolu...Oproti sencor rádiu a sencor reprákům co mají rodiče ve fávu nebe a dudy.. :P
Takže mi to stačí..dělal sem sice 4 roky ve firmě co vyrábí reprosoustavy a zabývá se high endem,ale nějak mě to nepoznamenalo..Dokážu teda rozeznat co je šit a co né,ale jsem skromnej kluk..mě stačí nižší střední třída co se týče audia :o))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod René » Pia Jún 04, 2004 6:37 am

Honza píše:mě stačí nižší střední třída co se týče audia :o))


To mě zajímá :) Někdy bych s tebou rád pokecal když jsi dělal pro mne na tak zajímavém místě. Co se týče dobré muziky nemusí to být vždycky drahý přehrávač, drahý kabely, drahé vyhybky a drahé repráky o tisíci wattech :shock: My jsme třeba s otcem vymysleli jak s obyčejné dvoj-linky uděláme drát který by jinak stál celkem dost. Ono sice dost je relativní pojem protože takový kabel může být nakonec 10x dražší než samotný přehrávač ale prostě za pár babek udělám slušný drát.

Nejdůležitější na autě a taky nejproblematičtější je do čeho umístit repro (takovéto jako když to je upevněno někde vzadu a huláká to do celého kufru je ta nejhorší varianta vůbec). Reprák musí mít svůj prostor a nic víc. Dále pak vhodná výplň pokud se nepodaří udělat vhodný rozměr (odstranit stojaté vlny) a je vyhráno. Už tohle udělá malý zázrak s čímkoliv i kdyby to bylo jen od větnamců.
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod doficz » Pia Jún 04, 2004 8:49 am

na GD Coupé jsem jen vyměnil přední repro za nové, tuším že mají rozměr 80x80. obědnával jsem něco podle parametrů tušim na http://www.dexon.cz nebo v TIPĚ.
Hraje to uplně bezva. Zadní jsou od výroby 150W snad Pioneer ale za to neručim. V hlavě mám jiné věci.
Ted se mi to trochu zhorsilo, protoze mi ukradli radio (za bílého dne, před budovou ze které jsem se na to koukal a po ulici chodilo plno lidí, rozbili okno, takze to bylo nepreslechnutelne ale "nikdo nic nevidel" a policie to odlozila) a od te doby tam vozim v aute takoveho stareho kazetoveho sonaka 4x25w a uz na to asi kašlu.

Docela mne ale zarazilo jak mi hrozně hrajou zadní repro v HB GEčku, je to strašně potichu a vůbec to nebasuje. Veškerý zvuk tam táhnou repro v předních dveřích.
Rozebral jsem to, a je na těch reprákách jen "made in usa" ale jsou to sr**** na Ntou. Možná je to taky tím jiným prostorem protože je to uložené vedle plata, nad sebou asi 15cm začíná sešikmení. Odspodu je to oplastované. Nevím jestli v tomdle místě budou jiné hrát nějak poslouchatelně.
Řešil jste to někdo, nebo mám jen už moc jeté?
Obrázok užívateľa
doficz
Pisateľ
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Uto Jún 01, 2004 2:54 pm
Bydlisko: Praha - západ

Poslaťod Honza » Pia Jún 04, 2004 4:12 pm

a je vyhráno. Už tohle udělá malý zázrak s čímkoliv i kdyby to bylo jen od větnamců.[/quote]

Až bude mazda sraz,tak pokecáme..:o)Copak jste s otcem vymysleli za vynález?:o)Na káblech k repro je důležitej hlavně průřez..ve firmě jsme používali 2x 4mm kabely z bezkyslíkaté mědi..zhruba 98kč metr..což není moc..Pak sme tam měli ještě nějaký stříbrný potvory 2x6mm..Ale ono i na komponentech za 200kKč plus bedny za 70kKč nebyl v těch kabelech rozdíl..Ono je to pak spíš taková alchymie,kde za velký náklady je nepatrný zlepšení..Už to je pro takový ty blázny co tvrdí že poznají rozdíl mezi vypáleným a lisovaným CD..nic pro mě..:o)
Do auta je asi nejlepší dát repro do dveří,kde budou osazený v rámečku z dřevotřísky..Něco s tuhou membránou a velkým zdvihem..za ně dát vlnkovanej molitan..kdo chce přidá si k tomu neodymový vejškáčky na palubku nebo na sloupky..No a do zadu buď jenom nějaký basáčky,nebo se hodně dávají oválný trojpásmovky..Samozřejmě,osazení do nějakýho dřevěnýho rámečku je taky dobrej nápad..A s tím krytem pod ně nevím..Pokud jsou to basáky tak se zbytečně ošidíš o objem..Akorát pokud by jsi tam měl zvlášť repro pro všechny pásma..tak by to pro středy chtělo nějakou zvlášť komůrku..něco o objemu půl až 1 litr..Kabely bych volil od 2x0,75 po 2x1,5..nejlepší je je k repro rovnou připájet..
Je to ale všechno o penězích a o nárocích..Mě stačí to co tam je..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Koudy » Pia Jún 04, 2004 8:10 pm

To se to tu nějak pootočilo od aut. :o) Jasně, počkáme do srazu a pokecáme. Už jsem domluvenej se známým, velkej odborník na audio v autech, a něco vymyslíme. Třeba mě taky sprdne, co sem to dopředu dal. :o) :o) :o)
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod George » Sob Jún 05, 2004 12:14 pm

No ono co se týče kabelů tak je hlavně důležitý mít je stíněný a vyhnout se všem možným rušivým vlivů. Já, jakožto zarytý autohifista sem řešil dost podstatný problém rušení zesilovače alternátorem. Můžu vám říct, je to pěkný pakárna. Filtry nezabíraj ……. Nakonec sem zjistil že když zesilovač ukostřím na několik míst karoserie zároveň tak ruchy ustanou. Je to všechno o zkušenost. Co se průměru kabelu týče tak nejsilnější sem použil akorát jako napájení pro zesilovač a pak už normální dvoulinky.
Jinak mám v autě cca 500W hudebního výkonu což je asi 200W sínus ale hraje to pěkně.
Jinak já řeším úplně jiný autohifi „problém“. Mám v autě muziku dobrou ale mám v kufru Subwoofer a vplatu 4 ovály + zesilovač a musím nějak schovat tu kabeláž. Když otevřu kufr tak vypadám jak kdybych vykrad elektrárnu :) :) :) :) :).
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron