Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Výměna lamely spojky

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Výměna lamely spojky

Poslaťod majki » Pia Máj 28, 2004 6:21 pm

Zdárek klucíí a holkíí.

Chtěl jsem se zeptat, jak je to s výměnou lamely spojky (takový ten kotouč, no, však víte, v každé autoškole to ukazují a popisují ;)). Kolik to tak stojí a co výměna, jde to v homeservisu ;) nebo to musí jít pod ruce automechanika??? A za kolik?
Něco mi totž začalo chrčet v oblasti právě kde se nachází kotouč spojky, a vzhledem k tomu, že chrastí to jen v případě neutrálu (při sešlápnutí spojky to přestane, stejně tak při zařazené rychlosti), tak bych řekl, že to bude ono. Díky za rady a tipy... 8)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Sob Máj 29, 2004 7:22 pm

Lamelu jsem měnil cca před rokem a stálo mě to tuším kolem 1500 korunek. Jestli se to dá udělat doma, to netuším, ale raději sem to nechal odborníkům. Každopádně je to od té doby OK. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Bootleg » Sob Máj 29, 2004 8:15 pm

Tam sa musi dat dole prevodovka, neviem, ci netreba nahodou lamelu centrovat, takze tentokrat by som doporucil radsej ist do mazdy a samozrejme byt pri tom, ked to budu menit. Lamela dokaze narobit pekne problemy.. :wink:
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Sob Máj 29, 2004 9:01 pm

Steve píše:Tam sa musi dat dole prevodovka, neviem, ci netreba nahodou lamelu centrovat, takze tentokrat by som doporucil radsej ist do mazdy a samozrejme byt pri tom, ked to budu menit. Lamela dokaze narobit pekne problemy.. :wink:

Jo, já vím, jen mě prostě zajímala hlavně ta cena. Takže, Koudy, doufám, že těch 1500,- je pravda, ať mě pak netrefí šlak ;). Je to teda i za lamelu i za práci dohromady???
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peter » Pon Máj 31, 2004 11:12 am

podľa problemu co popisujes sa mi to nezda na lamelu, ale v spokovom mechanizme to bude.

Takze moje navrhy co to moze byt:

1. vytlacne lozisko spojky - to bude najskor !!!
2. lozisko na predlohovej hriadeli v prevodovke (to by ta urcite nepotesilo, lebo treba rozoberat prevodovku a je to drahe a uz nikdy ta prevodovka nebude aka bola)
3. moze to byt naozaj ta lamela ale podla mna je to malo pravdepodobne

Takze odporucam zakupit celu spojkovu sadu (od SACHS to je asi 9.000,-Sk) a vymenit. Doma to menit nie je urcite vyhra, lebo treba lamelu centrovat. A ta prevodovka taktiez nie je najlahsia. Taktiez treba cely motor odpojit od silentblokov a zavesit na ram.
Peter
 

Poslaťod majki » Uto Jún 01, 2004 6:08 pm

Peter píše:podľa problemu co popisujes sa mi to nezda na lamelu, ale v spokovom mechanizme to bude.

Takze moje navrhy co to moze byt:

1. vytlacne lozisko spojky - to bude najskor !!!
2. lozisko na predlohovej hriadeli v prevodovke (to by ta urcite nepotesilo, lebo treba rozoberat prevodovku a je to drahe a uz nikdy ta prevodovka nebude aka bola)
3. moze to byt naozaj ta lamela ale podla mna je to malo pravdepodobne

Takze odporucam zakupit celu spojkovu sadu (od SACHS to je asi 9.000,-Sk) a vymenit. Doma to menit nie je urcite vyhra, lebo treba lamelu centrovat. A ta prevodovka taktiez nie je najlahsia. Taktiez treba cely motor odpojit od silentblokov a zavesit na ram.

Hmm, 9000Sk, no to by byl pěkně drahej špás. Na to bych už fakt nevěděl kde vzít. Ale vzhledem k tomu, že tam ta lamela nebyla měněná ani nepamatuju, tak si myslím (a tajně doufám), že to bude ona. A do servisu to bude muset tak či tak, na to bych si fakt netrouf. Jinak se asi půjdu odstřelit.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Uto Jún 01, 2004 7:55 pm

Ta lamela stojí cca 1500. Platil sem k tomu asi pět hodin práce, takže to bude kapánek víc. Holt je to rok, takže sem se musel dodatečně informovat. Sám to zřejmě neuděláš, protože se opravdu musí zvednout motor. Snad to bude ono, taky sem se bál, že budu měnit převodovku. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod majki » Uto Jún 01, 2004 9:40 pm

Koudy píše:Ta lamela stojí cca 1500. Platil sem k tomu asi pět hodin práce, takže to bude kapánek víc. Holt je to rok, takže sem se musel dodatečně informovat. Sám to zřejmě neuděláš, protože se opravdu musí zvednout motor. Snad to bude ono, taky sem se bál, že budu měnit převodovku. :wink:

No já taky pevně doufám, že to bude ta lamela, ješt+ jsem se informoval, že je dobré tu lamelu vyměnit zároveň i s ložiskem (to bude asi to, co měl namysli kolega výše ad. 1) ), mělo by to stát komplet do těch 1500,- + práce. Takže snad to bude v pohodě...a vlezu se do nějakejch 2.500 - 3.000,-...jinak bych fakt nevěděl, co dělat :( :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Peter » Str Jún 02, 2004 1:50 pm

tu cenu 9.000,-Sk viem lebo som asi pred dvomi mesiacmi spojku menil, tiez na mna takuto sumu zaspievali. Je to cela sada Lamela + pritlacny kotuc + lozisko.
Ja som vymenil iba lamelu.
A dal som prednost lacnejsej od firmy QH za 1.640,-Sk (od SACHS-u stala asi 2.500,-Sk), samotne lozisko na moje prekvapenie bolo od SACHS-u len za 2.100,-Sk a od QH za 2.900,-Sk. Pritlacny kotuc je asi 4.000,-Sk od SACHS-u aj QH.
Peter
 

Poslaťod Koudy » Str Jún 02, 2004 5:08 pm

Stejně by ti nezbylo nic jinýho, než to vyměnit. Mě spojka začala prokluzovat, což vypadalo na přítlačnej kotouč, ale naštěstí stačila lamelka. Ta stará byla tak na kremaci. :o)
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod majki » Str Jún 02, 2004 6:09 pm

Tak díky za ty ceny. No, musím počkat na to, co mi pak řeknou v servise, že tam je třeba. Budu se modlit za tu lamelu...i to ložisko bych ještě spolkl...ale to je maximum...Díky kluci
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť