Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nováček - Zasvětíte mě?

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Nováček - Zasvětíte mě?

Poslaťod René » Str Máj 26, 2004 10:43 pm

Jsem nováček a koupil jsem si Mazdu 626 2,2i a chtěl bych vědět co nejvíce. Čeho se vyvarovat, slabá místa tohoto auta a prostě vše kolem. Tohle auto mám sice jen pár dnů ale úplně mě pohltilo. Tuším, že jde o americkou verzi protože to má tachometr na míle a pásy jak to známe z amerických filmů. Hlavně mě zajímá jak je to s náhradními díly. Protože ho mám pár dnů nemám tam ani náhradní žárovky jaké bych měl koupit? Co bych měl mít eventuálně při ruce jestli nějaké pojistky, nějaký řemen atd... Taky mě zajímá klimatizace jak to vlastně je, doplňuje se do ní nějaká směs? Možná se ptám hloupě ale jak říkám jsem naprostý zelenáč :) Diky za jakoukoliv radu, tip, povzbuzení - při tak drahé zákonné pojistce ho budu potřebovat :shock:
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:03 pm

Gratulujem ku kupe tohto auta! Urcite s nim budes spokojny. Ake ziarovky - skus vybrat tie, co tam mas a pozri sa, co je na nich napisane, ci su to H1 alebo H4 a podobne. S klimou Ti poradit neviem, kedze ju sam nemam, ale viem, ze sa ma z casu na cas precistit. Osobne mam Mazdu 626 GE (1993), o GD (teda Tvojej) Ti urcite viac povedia ostatni, ktori ju maju a maju s nou aj skusenosti. Co sa tyka nahradnych dielov, verim, ze vacsina bude na americku verziu pasovat aj z europskych modelov. Inak v autorizovanom servise maju niekedy problem objednat nahradny diel na americky model.. A kedy pribudnu fotky Tvojej krasky medzi ostatnymi Mazdami? :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod René » Str Máj 26, 2004 11:08 pm

Steve píše:A kedy pribudnu fotky Tvojej krasky medzi ostatnymi Mazdami? :-)


Fotky? Zatím mám jen tu zezadu u rodičů na zahradě. A kam to mám poslat?
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:12 pm

Myslim, ze TomAnt-ovi.. Mne nie, ja by som mu to musel potom preposlat.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Máj 26, 2004 11:13 pm

Rene, fotky a popis auticka posli najlepsie na mailto:mazdaklub@mazdaklub.sk my uz si to nejak podelime a dame ta na web, vlastne... kedze uz si zaregistrovany, idem ti to spravit hned, a popis si budes moct nahodit sam... Fotky nam ale musis poslat. Popis si potom spravis v nastaveni tvojho profilu tu na fore, cize kliknutim hore na "Nastavenia" a potom tam dole editacia tvojho auticka. O 5 minut to budes mat. (Vidim ze si on-line ako aj Steve :o) )
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:15 pm

Jasneee, sme on-line, zdrave jadro tohto klubu. :o) :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Máj 26, 2004 11:16 pm

Takze mas to hotove, popis si tam prosim ta vyplnit tak ako to maju ostatne Mazdy, teda aspon priblizne tak :o) Nie sme zas taki striktni :o)
Ked to budes mat, posli mi prosim sukromnu spravu nech upravim aj hlavne menu na webe a dam ta do noviniek, nech to nedopadne ako so Sukym, ktory mi po 4 dnoch napisal, ze ci si ma to menu a uvedenie na web spravit sam :o) :o) :o) Fuf a trvalo mi to len 3 minuty, som dobryyyyy :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:19 pm

A kedy usporiadas tie nazvy aut podla modelov? :wink: Asi o dva tyzdne pribudne dalsia 323-ka, tentokrat sedan, 2001. Lames rekordy, TomAnt!! :o) :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Str Máj 26, 2004 11:20 pm

Žárovky jsou tam klasický H4 a H1..Ostatní jsou obyčejný 21W,5W a 21/5W...Pojistky stačí taková ta sada různých hodnot..
A pokud nevíš,kdy tam bylo co měněný,tak bych nechal rozhodně vyměnit rozvodovej řemen,olej a brzdovou kapalinu..A pokud máš někde blízko třeba Tempo servis,tak tam ti zkontrolují tlumiče,brzdy,bod varu brzdovky,hustotu chladící kapaliny a řízení za dvě stovky..Tak asi tak :wink:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:22 pm

A este tlak v pneumatikach..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Honza » Str Máj 26, 2004 11:25 pm

Steve píše:A este tlak v pneumatikach..


Ten by měl být napsaný na nálepce na dvěřích řidiče... Já mám gumy 205ky,a foukám to na 2,2 na obou nápravách..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod René » Str Máj 26, 2004 11:27 pm

Steve píše:A este tlak v pneumatikach..


Jo to taky nevím kolik má být tlak. Jak říkám jsem zelenáč :o)
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:28 pm

Ale auticko vyzera velmi pekne!!
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod TomAnt » Str Máj 26, 2004 11:29 pm

Steve, menu upravim vtedy ked mi poviete vsetky mozne typy Mazd co by sa tam kedy mohli vyskytnut. Vyzaduje to totiz dost pracny zasah do kodu a viackrat to robit nebudem :o) stacilo dnes ked som zistil ze som si uz upravene preplacol starou verziou a robil som to znova :o) Takze navrhujem, poslite mi strukturu celeho menu mazd, t.j. vsetky mozne modely a typy a upravim to raz a navzdy... (Sorry ze som odbocil od temy, ja sice GD mam ale nie americku verziu, ale zato mam svajciarsku verziu so stvorcovou znackou vzadu, ktora mi tam po novom nevosla :o) :o) :o) )
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Str Máj 26, 2004 11:30 pm

Tak ja skusim urobit taky stromovy prehlad modelov a typov a potom Ti to poslem na mail, OK? To s tymi popismi bude pracnejsie, to poslem niekedy v lete na CD, alebo prinesiem. Je toho... proste vela. :o)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť