Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nováček - Zasvětíte mě?

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Poslaťod majki » Štv Jún 03, 2004 9:23 pm

Ono je dost velkej rozdíl mezi příjmama a možnostma jednotlivých členů tady v Mklubu. Pro jedny prostě není problém dát auto do autorizovanýho servisu a nechávat opravit hned každou minichybku, jenže pro ty druhé, kteří prostě jsou méně majetní, to pak dost blbě vyznívá. I kdyžjá vím, prostě jen dáváte rady...ale pro mě je představa už jen 5000,- skoro jako nesplnitelný sen...a nejsem určitě sám.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Štv Jún 03, 2004 9:43 pm

Jsem na tom úplně stejně. Jenže stejně to nakonec z tý kešeně vytáhnem a zacálujem. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod René » Štv Jún 03, 2004 11:00 pm

majki píše:skoro jako nesplnitelný sen...a nejsem určitě sám.


Ani nemluv - ještě jsem si ani pořádně nezajezdil a už cáluji jako blbý :? ono je to tohle a pak támto a desítka v kýblu. Doufám, že se mi to pak někde nerozsype :o nebo dokonce mi to nějaký vymatlanec nabourá na parkovišti a jsem v kýblu protože jsem už finančně totálně na dně. Tak mě napadá už má nekdo tu zkušenost, že to do něj nekdo napíchnul na parkovišti a ujel? Protože tímto nic se zákoné pojistky nedostanu. Nebo jo?
Mazda 626 GD 2,2i US
Obrázok užívateľa
René
Opytovateľ
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Str Máj 26, 2004 1:58 am

Poslaťod Honza » Pia Jún 04, 2004 12:39 am

Hmm hmm..je to s penězma na lejno (napsal jsem ho sám,nenahradil to automat:o))..Já jsem po koupi měnil olej,přední kotouče,všechny brzdový desky..cca 5k..baterku..1k..gumy...11k..brzdovku,manžetu na poloose..cca 1k.....a nedávno katalyzátor...5k...Ještě zbývá rozvoďák..ale ten vypadá dobře..i nápisy jsou na něm vidět a nijak ohlodanej není..takže snad v těch 100k kilometrech byl měněnej..Stabilizátor sem si opravil sám,protože jsem šikovnej kluk..:o))

Každopádně do oprav škodovky jsem dal víc..až se teď biju do hlavy jak jsem byl tenkrát blbej.. :oops:
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Pia Jún 04, 2004 10:50 am

Ale nieeee, ja som to zdaleka takto nemyslel... bavili sme sa o cene za velku udrzbu, kde ste spominali sumy okolo 5000. Toto sa mi zdalo prilis optimisticke. Samozrejme, ze ked sa meni LEN remen, tak to zdaleka tu sumu nedosiahne. Kazdopadne radsej vymenit, aj ked su "vidiet napisy", to s kvalitou remena nic do cinenia nema. A ked uz menit, tak vsetky remene (par korun navyse). Roztrhnutie rozvodaku ma naozaj fatalne nasledky a ked vravite, ze sa da splasit za 850 kaciek, tak nevahat a urcite to investovat. Urcite je to lepsie ako potom zhanat novy motor, vsak?

Btw auto do znackoveho servisu davam dokonca tu v Nemecku (praca 55EUR/h + DPH), ale to ma jednoduchy dovod: danovaci potrebuju ku stastiu servisnu knizku a ked si chcem odpisovat z dani rocne 60000km za "dvojitu domacnost", peciatky su nevyhnutne :(
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Pia Jún 04, 2004 3:15 pm

Pokud jsou vidět nápisy ze strany kde řemen běhá po kladce,tak asi moc najeto nemá..Ale časem jistě vyměnit půjde..Ten cat mi holt narušil plány no.. :?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Pia Jún 04, 2004 6:40 pm

TO RENÉ:
Stalo se to, René, strýci. Jeden chlapík s Fordem mu promáčknul na parkingu u Carefouru dveře na úplně novém Puntu (mělo najeté 130 km). Ale kupodivu mu tam ten chlapík nechal za sklem svůj telefon a bez problémů to vyřešili přes pojišťovny. Jenže takových lidí se najde nejspíš jen hodně, hodně málo.
Jinak, zjišťoval si teda, jak to máš s tou zadní mlhovkou?? A co cena toho bubnu?? Nějak jsi mi už nenapsal :cry: .

TO HONZA:
Jak jsi přišel na to, že máš v kýblu stabilizátor???? Docela by mě to zajímalo...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Honza » Pia Jún 04, 2004 7:11 pm

majki píše:
TO HONZA:
Jak jsi přišel na to, že máš v kýblu stabilizátor???? Docela by mě to zajímalo...


Už jsem to tady jednou ukazoval..v sekci chci se pochlubit..Jednoduše byla prorezlá ta tyčka co ho přidržuje k ramenu..Takže se pohyboval jak neměl a mlátil jak prase..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Koudy » Pia Jún 04, 2004 8:01 pm

Dával jste teď někdo na auto novej lak? Zajímalo by mě, kolik to tak může koštovat. Stačí přibližně, pokud možno za metlu a nebo bez ní. Je mi holky takhle líto, zasloužíla by si být krásnější. A nebo stačí něčím rozleštit? Už jsem o tom něco slyšel, ale nevím čím. A ještě něco: dá se sem tam odprýsklá barva zastříknout barvou ze spreju s tím, že bych to potom rozleštil?
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod majki » Sob Jún 05, 2004 11:52 am

TO KOUDY: Zrovna jsme to včera řešili s kámošem, chtěl si dát do nějaké lepší barvy svýho Faťánka, tak za takovou živou (řekněme razící) zelnou chtěli 15.000,-, za obyčejnou 11.000,-. Takže na MAzdu bych počítal těch 15.000,- za obyč. ZAjímalo by mě ale, jak se to potom dělá. To se nemusí odstrojovat celý auto??? Mě už se taky na tý mý krasavici nelíbí ty vypálený fleky na střeše od slunka...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Sob Jún 05, 2004 12:14 pm

No já už dal za servis a opravy asi 115% ceny auta :( (bohužel sem to kupoval jako bouračku za 46 000 – aniž bych to zjistil)
Jinak co se týče peněz – co můžu opravím sám, co jde kupuju v replice, nepodstatný věci na vrakovišti. Nejnutnější věci jsou pak originál ale při placení přímo krvácím :)
To honza : Jak se podívám na rozvoďák. Jde ten plastovej kryt nějak rozumně povolit?
To koudy: Já to budu stříkat příští měsíc (díky nějakýmu závistivci který se mi klíčem podepsal na haubnu). Budou to oba přední blatníky a haubna. 200 Kč za barvu a nastříká mi to kámoš zadarmo :). Jinak v lakovně mi řekli za celý auto 12-15K.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Sob Jún 05, 2004 1:52 pm

George píše:No já už dal za servis a opravy asi 115% ceny auta :( (bohužel sem to kupoval jako bouračku za 46 000 – aniž bych to zjistil)
Jinak co se týče peněz – co můžu opravím sám, co jde kupuju v replice, nepodstatný věci na vrakovišti. Nejnutnější věci jsou pak originál ale při placení přímo krvácím :)
To honza : Jak se podívám na rozvoďák. Jde ten plastovej kryt nějak rozumně povolit?
To koudy: Já to budu stříkat příští měsíc (díky nějakýmu závistivci který se mi klíčem podepsal na haubnu). Budou to oba přední blatníky a haubna. 200 Kč za barvu a nastříká mi to kámoš zadarmo :). Jinak v lakovně mi řekli za celý auto 12-15K.


No můj kryt rozvoďáku je ze dvou částí..a ta horní je přišroubovaná 4 šroubkama který jdou povolit v pohodě klíčem desítkou..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod majki » Sob Jún 05, 2004 5:52 pm

George píše:To koudy: Já to budu stříkat příští měsíc (díky nějakýmu závistivci který se mi klíčem podepsal na haubnu). Budou to oba přední blatníky a haubna. 200 Kč za barvu a nastříká mi to kámoš zadarmo :). Jinak v lakovně mi řekli za celý auto 12-15K.

Tak to jsem se s cenou docela trefil ;)), a jak se to teda dělá, když se dělá celý uto? je třeba ho komplet odstrojit nebo....???? :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Koudy » Ned Jún 06, 2004 12:45 pm

Taky jsem tak počítal kolem patnácti. To abych začal sázet a něco vyhrál. :lol: A s tím stříkáním: já si myslím, že to určitě musíš odstrojit. Pamatuju, že kdysi dávno můj otec stříkával naši Š100 DL s tím, že okna přelepil a už to jelo. :o) Jenže to byla škodárnička. :wink:
4x4 na cestě...
Obrázok užívateľa
Koudy
VIP 2008
 
Príspevky: 1486
Registrovaný: Uto Nov 04, 2003 11:10 pm
Bydlisko: Moravské Budějovice

Poslaťod Honza » Ned Jún 06, 2004 1:02 pm

majki píše:
George píše:To koudy: Já to budu stříkat příští měsíc (díky nějakýmu závistivci který se mi klíčem podepsal na haubnu). Budou to oba přední blatníky a haubna. 200 Kč za barvu a nastříká mi to kámoš zadarmo :). Jinak v lakovně mi řekli za celý auto 12-15K.

Tak to jsem se s cenou docela trefil ;)), a jak se to teda dělá, když se dělá celý uto? je třeba ho komplet odstrojit nebo....???? :?:


No,nevím co by jsi chtěl odstrojovat...Lišty zalepíš páskou,přední zástěrky sundáš..maximálně odděláš zadní světla,boční blinkry a zámky ve dveřích,to jde v pohodě...Skla jsou lepený..ty jenom tak nesundáš,nebo spíš je tam pak nedáš.Podle mě pokud si necháš namíchat stejnou barvu jako je ta původní a všechno počlivě olepíš tak se nic odstrojoval nemusí..pokud je lak to do čeho chceš investovat.Za ty prachy bych si radši nechal opravit tu klimu..Tu ti nikdo neobjede klíčem.
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť