Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Geometrie po výměně tlumičů pérování

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Geometrie po výměně tlumičů pérování

Poslaťod majki » Ned Máj 23, 2004 10:16 pm

Chci se zeptat, zda se po výměně tlumičů (všech čtyřech) dělá geometrie. A jestli ano, tak jaká (obyčejná nebo laserová). Je totiž sorta lidí (mezi nimi mechanik), kteří tvrdí, že se nedělá. Ale je taky sorta lidí (mezi nimi rovněž mechanik - jiný samozřejmě ;)), kteří tvrdí, že určitě ano. Tak by mě to zajímalo, protože geometrie není zrovna levná záležitost (já vím, je plno mnohem dražších záležitostí na autě, ale jsem student ;))) - to není výmluva ;).
Tak díky za OBJEKTIVNÍ odpovědi.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod TomAnt » Pon Máj 24, 2004 8:43 am

Kedze nie som mechanik, vychadzam len z laickej logiky :o) Ale... Podla mna je vymena tlmicov dost podstatny zasah do podvozku auta na to, aby sa nasledne spravila aj geometria...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Pon Máj 24, 2004 11:58 am

Já jako ještě větší laik :ooo: si tím nejsem jist. Pokud vyměním tlumiče (nedestruktivně) nijak nezasáhnu do vzájemného postavení prvků nápravy.

Jinak Majki, tady poblíž Kopřivnice mi zkontroloval geometrii na Mazdě laserem za 200 Kč, včetně seřízení sbíhavosti (byla špatná). Ale třeba odklon by už nenastavoval, ten mi jen změřil (byl dobrý).

Pošlu Ti soukromou zprávou kontakt. Geometrie se hodí (vzhledem ke stavu našich silnic :vztek: ) občas změřit.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod majki » Pon Máj 24, 2004 7:42 pm

Suky píše:Já jako ještě větší laik :ooo: si tím nejsem jist. Pokud vyměním tlumiče (nedestruktivně) nijak nezasáhnu do vzájemného postavení prvků nápravy.

Jinak Majki, tady poblíž Kopřivnice mi zkontroloval geometrii na Mazdě laserem za 200 Kč, včetně seřízení sbíhavosti (byla špatná). Ale třeba odklon by už nenastavoval, ten mi jen změřil (byl dobrý).

Pošlu Ti soukromou zprávou kontakt. Geometrie se hodí (vzhledem ke stavu našich silnic :vztek: ) občas změřit.



Kluci, oběma díky za odpověď. Zase jsem tam, kde jsem byl ;)).
Suky, za 200,- laserku? To je tvůj známej nebo co? Vždyť to normálně dělaj za 800,-. Já to mám sice do Kopřivnice dost z ruky...:(. Ale uvidím...Každopádně dík za tip.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod dabel » Uto Máj 25, 2004 1:22 pm

Pokial viem, tak po vymene tlmicov sa geometria nerobi - nie je dovod. Kazdopadne to stalo asi 500 slov. korun v znackovom Opel servise (cca. pred 5 rokmi)
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod matrix26 » Uto Máj 25, 2004 2:20 pm

Podle infa ze servisu Mazdy s enemusí dělat pokud to vyměníš bez toho aniž bys šahl na nastavení šroubů a táhel. osobně já jsem dělal geometrii po váýměně zadních tlumičů a pak za rok i po předních stojí to cca 800,- na laseru všechno. čas od času jendou za rok by s emohla udělat hlavně pokud někdz hrubějc najedeš nebo cítíčš že auto optimálně nesedí a nemáš rozhozený gumy.
ex Mazda 626 GE r.v. 1994.0i 16V HB slonová kost
ex Mazda 626 GF r.v. 1998 2,0i 16V HB modrá met.
(ex Opel frontera 2.5TDS r.v. 1998 uprava OFF červená)
ex Mazda 626 GF2 r.v. 2001 2,0 i 16V stříbrná met.
Mazda Tribute EP r.v. 2001 2,0 16V stříbrná met.
Obrázok užívateľa
matrix26
Prispievateľ
 
Príspevky: 461
Registrovaný: Uto Mar 16, 2004 2:00 am
Bydlisko: Uh. Hradiště

Poslaťod George » Uto Máj 25, 2004 5:46 pm

Kvůli tlumičům bych ji taky nedělal ale vzhledem ke stavu vozovek (a předpokládám že již dlouho nikdo geometrii na tvým autě nedělal) bych to udělal spíš kvůli svědomí. Ono teď si řekněš 500 za geometrii ale 8000 za blbě sjetý gumy :wink: .......
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Máj 25, 2004 6:13 pm

George píše:Kvůli tlumičům bych ji taky nedělal ale vzhledem ke stavu vozovek (a předpokládám že již dlouho nikdo geometrii na tvým autě nedělal) bych to udělal spíš kvůli svědomí. Ono teď si řekněš 500 za geometrii ale 8000 za blbě sjetý gumy :wink: .......

No, naposled byla dělaná hend po tom, co jsem měnil ten levý čep řízení. Jo, nechám ji zrobit po tom, co vyěním i ty zadní tlumiče. Zdá se mi, že se mi krapet (ale úplně jen trošičku) rozbíhají přední kola. 4lověk si toho všimne jen zbízka, protože to je fakt nepatrný, tak si lámu hlavu s tím, jestli se mají minimálně (ale opravdu jen krapet) rozbíhat nebo ne :?:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Str Máj 26, 2004 6:51 am

Majki, máš pravdu,u aut s předním pohonem musí být rozbíhavost kol většinou dle typu cca 1-3 mm. jinak ale na laseru musíš měřit všechny kola vůči sobě a pak proti sobě přední kola a zadní kola.
Hosť
 

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron