Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Sportovni brzdy na GE 626

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Sportovni brzdy na GE 626

Poslaťod Standa » Pia Máj 14, 2004 8:47 pm

Zdar Lidi mam jeden problem z brzdama.
Pri sportovni jizde a trosku razantnim brzdeni me ty seriovky proste prehreji a trepou s kolama.
Uvazuji o tom ze vymenim ty koce za ATE powerdisc ten stema drazkama.
ale jeho cena je 3500 za kus.
Druha moznost je Nejake HTQ nebo tak nejak a ten ma paprskove drazky od stredu ke kraji a jeste ve vrtanej a stoji neco kolem 2700.
Oba jsou samozrejme vzduchem chlazene.

Nema nekdo s timto zkusenosti.Znamej tvrdi ze prej kdyz jsou kotouce studene tak to kurevsky malo brzdi musi se obcas za jizdy zahrat.

Za vase odpovedi děkuji mozno psat na mailto:standa80@volny.cz.
Standa
 

Poslaťod Bootleg » Pia Máj 14, 2004 9:52 pm

Tiež uvažujem o výmene bŕzd na mojej 626, pretože niekedy jednoducho nestačia.. Rozhodol som sa pre kotúče Brembo. Ake kotúče si vyberieš, je už na Tebe, ale doporučil by som k tomu aj brzdové platničky, pretože sériové nie sú príliš vhodné pre športové kotúče. Tie, ktoré dostať kúpiť, sa dokonca ani nemusia nahriať na pracovnú teplotu, ako na čisto športových, takže sa s nimi dá perfektne brzdiť už pri malom namáhaní, na rozdiel od čisto športových, ktoré sa musia najprv zahriať. Takže ja si myslím, že je úplne v pohode dať na auto "cross-drilled brake discs" a k tomu ešte špeciálne platničky pre tieto kotúče..
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Standa » Pia Máj 14, 2004 10:09 pm

Jo dik za odpoved.
Ty desticky to je samozrejmost prej by tam mely bejt kapku mekci aby lip brzdily.Na tvrdejch se udělá slovina a pak to moc nebrzdi.
Podle me ty bremba jsou srovnatelny z Lucasama.
Serie jako serie cena dela znacka.
Ja nechci primo zavodní nejake keramicke ty maji v Brembu za 45 tis sada na predek aji z hadickama.
Ja chci jen takove aby pri intenzivnejsim brzdeni nevadly.

Jinak dik Steve
Standa
 

Poslaťod Bootleg » Štv Jún 03, 2004 1:13 pm

Na stránke http://www.pshtuning.sk predávajú pár predných kotúčov Brembo za 8000 Sk.. celkom dobrá cena, keďže originál ma pred pár rokmi vyšiel na 3600 Sk za jeden.
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod Standa » Ned Júl 11, 2004 12:04 am

Zdar mazdaci,
Tak mam na aute nove brzdy dopreddu jsem zakoupil nove kotouce QH,maji vrtane diry a drazky na plyny,nove desky (samozrejmost).
No a vysledek super pri razantnim brzdení to brzdi cim dal lip (roste teplota roste ucinek.vzadu jsou jen nove desky.
fotky budu met u sve mazdy 626 GE 2,0-16V

QH mohu jenom doporucit cena je super 2300 za kus
Standa
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pia Máj 14, 2004 10:11 pm
Bydlisko: Višňové 249

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť