Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

kontrolka-nesvieti

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

kontrolka-nesvieti

Poslaťod ivan » Štv Máj 13, 2004 4:30 pm

Všetkých "mazďákov" pozdravujem. Mám 626 2,2i 8/87. Po zapnutí kľúčika mi nesviei kontrolka dobíjania, napriek tomu, že s dobíjaním problémy nemám. Aspoň si mzslím, že raz za rok dobytie batérii je normálne. Tak isto mi nesvieti pri zapnutých svetlách kontrolka stretávačiek. Môže byť príčina spoločná? Poraďte prosím. Kontrolky sú v poriadku, prístrojovku som mal asi päť krát rozhodenú.
ivan
 

Poslaťod Honza » Štv Máj 13, 2004 5:01 pm

Ty tam máš kontrolku potkávacích světel?Na GD palubce?
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod ivan » Štv Máj 13, 2004 5:05 pm

Zaskočil si ma s touto otázkou. Myslím si, že ten znak tam mám. Hlavne sa mi však jedná o kontrolu dobíjania.
ivan
 

Poslaťod majki » Štv Máj 13, 2004 6:19 pm

ivan píše:Zaskočil si ma s touto otázkou. Myslím si, že ten znak tam mám. Hlavne sa mi však jedná o kontrolu dobíjania.

No, tak musím říct, kontrolka potkávaček??? TO je blbost, nic takového tam není, jen kontrolka zadních světel, která svítí, jen když je nějaké zadní světlo v nepořádku. A co se týče kontrolky pro dobíjení, asi dousloužila žárovka, hm? :idea:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ivan » Štv Máj 13, 2004 6:28 pm

Majki, ak myslíš konrolku, tú som overil a je určite v poriadku. Ale keď hovoríš, že to nie je kontrolka stretávačiek, ale kontrolka chyby zadných svetiel, som v podstate rád, aj keď mi to trochu chýba, hlavne cez deň, keď je povinné svietenie. Nemáš ďalšie návrhy na kontrolku dobíjania :?:
ivan
 

Poslaťod majki » Štv Máj 13, 2004 6:56 pm

ivan píše:Majki, ak myslíš konrolku, tú som overil a je určite v poriadku. Ale keď hovoríš, že to nie je kontrolka stretávačiek, ale kontrolka chyby zadných svetiel, som v podstate rád, aj keď mi to trochu chýba, hlavne cez deň, keď je povinné svietenie. Nemáš ďalšie návrhy na kontrolku dobíjania :?:

Pak to může být nějaký vadný / zrezlý kontat nebo vyšlehnutá pojistka. Víc mě nenapadá.... :(
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Štv Máj 13, 2004 7:29 pm

majki píše:
ivan píše:Zaskočil si ma s touto otázkou. Myslím si, že ten znak tam mám. Hlavne sa mi však jedná o kontrolu dobíjania.

No, tak musím říct, kontrolka potkávaček??? TO je blbost, nic takového tam není, jen kontrolka zadních světel, která svítí, jen když je nějaké zadní světlo v nepořádku. A co se týče kontrolky pro dobíjení, asi dousloužila žárovka, hm? :idea:


To není žádná blobst. Já mám GD a kontrolka potkávacích světel tam je!!!! Rozsvítí se po zapnutí světel a svítí červěně. A má svítit červeně! Já mám na 100% zadní světla v pořádku a všechno svítí tak jak má. Dokonce měnedávno v noci stopli policajti a chtěli vidět všechny světla (i couvačku) a vše je OK! To není jen u mazdy že kontrolka světel svítí červeně.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Štv Máj 13, 2004 8:13 pm

Tak tu teda u GW nemám (a taky ji postrádám).

Promiň George, ale červená barva je vždy varovný signál, to nemůže být indikace, že je něco zapnuté a v pořádku.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Honza » Štv Máj 13, 2004 9:14 pm

To teda slyším prvně že kontrolka světel má svítit červeně..Pokud ti to svítí,tak tam bude někde nějakej přechodovej odpor nebo bude něco vadný v tom bazmeku co má to rozsvěcení té kontrolky nastarosti..A nebo je to dodělávaný samodomo..každopádně z výroby to tak určitě být nemá..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Pia Máj 14, 2004 10:08 am

Ivan: GD, GE, GF a ani M6 kontrolku stretavacich svetiel nemaju. Nema ju ziadny Japonec, odporucam naucit sa pocas jazdy kontrolovat zapnutie svetiel polozenim prstu na packu svetiel a overit si jej polohu. Co sa dobijacej kontrolky tyka, skus popozerat tie zhrdzavene kontakty, tam by som tusil zradu.

George, skus skontrolovat osvetlenie SPZ, mozno bude problem tam. Kazdopadne CERVENA farba znamena u Mazdy varovanie, ako uz bolo spomenute.
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod ivan » Pia Máj 14, 2004 2:58 pm

Ďakujem, že ste sa zúčastnili tejto debaty. Na základe vašich príspevkov som pozeral lepšie do schémat... Tí čo tvrdia, že kontrolka stretávačiek neexistuje, majú pravdu. Tá kontrolka naozaj smeruje na zadné svetlá. :oops: Skúsim teda ešte raz pozrieť tie kontakty na kontolku dobíjania. V knihe "JAK NA TO." pre MAZDA 626 som sa dočítal o možnom porušenom budiacom vinutí v alternátore. To si zase myslím, že by mi nefungovalo dobíjanie. Potvrdíte mi to? Mrzí ma, že sa musím na víkend rozlúčiť, ale doma nemám prístup na internet. Tak v pondelok.
ivan
 

Poslaťod George » Pia Máj 14, 2004 8:18 pm

SPZ svítí v poho - obě žárovky.Zapne se to se sepnutím světel.Nebo vpoloze klíčku 2. V zadu mi svítí všechno co má. Mlhy OK; světla ok; brzda ok;couvačka ok; blinkry ok; tak nevím - watáže sou taky v poho. Zatím se všema GD co sem se setkal (asi 5) tak jim svítilo taky.
No a protože mi vše svítí tak jak má a´kde má (včetně všech vnitřních osvětlení) tak sem rád že to svítí protože je to pro mě kontrola zapnutých světel. Jinak se ta řárovka vypne už v pozici klíčku 1 i když mám světla rozsvícený.
Pokud je to chyba a GD kontrolu světel nemá tak sorry ale já sem rád že svítí :) i když červeně.

PS: jinak červená nutně neznamená poruchu. Strejc má v oplu jednu informativní kontrolku červenou (ale opl na to má prý vyjímku či co) - a to už od výroby (kupoval ho nový)
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Sob Máj 15, 2004 6:24 pm

George píše:SPZ svítí v poho - obě žárovky.Zapne se to se sepnutím světel.Nebo vpoloze klíčku 2. V zadu mi svítí všechno co má. Mlhy OK; světla ok; brzda ok;couvačka ok; blinkry ok; tak nevím - watáže sou taky v poho. Zatím se všema GD co sem se setkal (asi 5) tak jim svítilo taky.
No a protože mi vše svítí tak jak má a´kde má (včetně všech vnitřních osvětlení) tak sem rád že to svítí protože je to pro mě kontrola zapnutých světel. Jinak se ta řárovka vypne už v pozici klíčku 1 i když mám světla rozsvícený.
Pokud je to chyba a GD kontrolu světel nemá tak sorry ale já sem rád že svítí :) i když červeně.

PS: jinak červená nutně neznamená poruchu. Strejc má v oplu jednu informativní kontrolku červenou (ale opl na to má prý vyjímku či co) - a to už od výroby (kupoval ho nový)


No když já jsem měl vyhaslý třetí brzdový světlo, tak mi ta kontrolka svítila jen při sešlápnuté brzdě (dobrá věc, byla s tím sranda...). Ale jinak to fakt svítí, jenom když je něco se světlama v nepořádku. Mimochodem, červený světlo neznamená jen poruchu, ale taky varování ;)). TAk čafky...
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod George » Sob Máj 15, 2004 8:47 pm

Já třetí brzdový nemám :oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :cry:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Ned Máj 16, 2004 9:24 am

George píše:Já třetí brzdový nemám :oops: :oops: :oops: :oops: :cry: :cry:

Z toho si nic nedělej ;) , to víš, je to americká verze a ti amíci musej mít vše tip top, což potom taky znameá o to složitější shánění některejch náhradních dílů :?
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron