Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

vymena oleja

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Poslaťod majki » Ned Júl 31, 2005 1:05 am

PUMA píše:
Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke

Bez do Shellu, Black zase popadl amok uniformity vzhledem k tomu jejimu voskovemu oleji :o)...minimalne ja a TomAnt jsme se Shellem naprosto spokojeni a Milan nam to taky nevyvratil :o)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod gathis » Ned Júl 31, 2005 6:40 am

A někdo mi tu pomlouval Castrol Soft TXt 5W-40...... proč? já ho tam dávám a zcela bez problémů......měním po cca 13-14 tis km, předminule se hladinka ani nehnula, minule jsem doléval za tuhle dobu cca 0,4 litru.... motor je 1,3 16v, bez hydraulických zdvihátek, rv. 97, najeto 95 tis km..... proč by měl být špatný???
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Doktor » Ned Júl 31, 2005 7:41 am

gathis píše:A někdo mi tu pomlouval Castrol Soft TXt 5W-40...... proč? já ho tam dávám a zcela bez problémů......měním po cca 13-14 tis km, předminule se hladinka ani nehnula, minule jsem doléval za tuhle dobu cca 0,4 litru.... motor je 1,3 16v, bez hydraulických zdvihátek, rv. 97, najeto 95 tis km..... proč by měl být špatný???


Hele, co člověk, to názor. Já mažu taky Castrolem (motor samozrejmě) a žádný problém. Nemáš se čeho bát. To akorát lidi tady špatně snáší monopol. :lol
Caterham CSR R500
Obrázok užívateľa
Doktor
VIP 2013
 
Príspevky: 6540
Registrovaný: Pon Okt 04, 2004 2:02 pm
Bydlisko: Praha, Bratislava, United Kingdom

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 3:21 pm

Doktor píše:
gathis píše:A někdo mi tu pomlouval Castrol Soft TXt 5W-40...... proč? já ho tam dávám a zcela bez problémů......měním po cca 13-14 tis km, předminule se hladinka ani nehnula, minule jsem doléval za tuhle dobu cca 0,4 litru.... motor je 1,3 16v, bez hydraulických zdvihátek, rv. 97, najeto 95 tis km..... proč by měl být špatný???


Hele, co člověk, to názor. Já mažu taky Castrolem (motor samozrejmě) a žádný problém. Nemáš se čeho bát. To akorát lidi tady špatně snáší monopol. :lol

Já také na Castrol nedám dopustit,já používal Castrol Magnatec 10W-40 a předtím i minerál, ale Shell to nikdy více :nene :spik2 .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 3:23 pm

PUMA píše:
Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke

Chová se jako levný řepkový olej z hypermarketu ten Shell :spik2 ,daleko lepší je Castrol :jo .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod majki » Ned Júl 31, 2005 3:47 pm

Black píše:
PUMA píše:
Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke

Chová se jako levný řepkový olej z hypermarketu ten Shell :spik2 ,daleko lepší je Castrol :jo .

Vis co, s takovyma recma bez do prdele, rika tu snad nekdo, ze ten tvuj vosk je tak akoat dobrej na lyze? Nebo ze Castrol je tak akorat dobrej na mazani byciklu? Nerika, tak se zdrz takovych primitivnich kecu! Dobra, nebylas spokojena, reklas nam to tady, hawk. Ja a TomAnt a jini spokojeni jsou, vice nez s Castrolem atd., a taky nepomlouvame jiny znacky. Calm down, dude.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Kubis » Ned Júl 31, 2005 4:24 pm

majki píše:
Black píše:
PUMA píše:
Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke

Chová se jako levný řepkový olej z hypermarketu ten Shell :spik2 ,daleko lepší je Castrol :jo .

Vis co, s takovyma recma bez do prdele, rika tu snad nekdo, ze ten tvuj vosk je tak akoat dobrej na lyze? Nebo ze Castrol je tak akorat dobrej na mazani byciklu? Nerika, tak se zdrz takovych primitivnich kecu! Dobra, nebylas spokojena, reklas nam to tady, hawk. Ja a TomAnt a jini spokojeni jsou, vice nez s Castrolem atd., a taky nepomlouvame jiny znacky. Calm down, dude.

:dost :rock :tlesk: :!!!: :zit :hura :jo tak tak majki maš pravdu
Obrázok užívateľa
Kubis
VIP 2007
 
Príspevky: 1600
Registrovaný: Ned Mar 06, 2005 2:30 pm
Bydlisko: Ostrava, CZ
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 11:02 pm

majki píše:
Black píše:
PUMA píše:
Black píše:
PUMA píše:Majky..presvedcil si ma, kupim tam Shell...tankovat chodim iba na Shellku.....benzin maju dobry, tak hadam aj olej bude....a aj predavacku maju dobru :zerute: :ho:
Já také tankuji na Shellu, ale ten olej bych nekoupila :nene .

Preco je zly???? Naozaj sa uz neviem rozhodnut...co kupit...zatial viem len ze 10W-40...aby sa nevyparoval ako 5W a nemusel som stale kontrolovat a dolievat ako na SKodovke

Chová se jako levný řepkový olej z hypermarketu ten Shell :spik2 ,daleko lepší je Castrol :jo .

Vis co, s takovyma recma bez do prdele, rika tu snad nekdo, ze ten tvuj vosk je tak akoat dobrej na lyze? Nebo ze Castrol je tak akorat dobrej na mazani byciklu? Nerika, tak se zdrz takovych primitivnich kecu! Dobra, nebylas spokojena, reklas nam to tady, hawk. Ja a TomAnt a jini spokojeni jsou, vice nez s Castrolem atd., a taky nepomlouvame jiny znacky. Calm down, dude.

Majki s tou :prdel běž do prdele :spik2 . Ty a TomAnt nejsou všichni,ale třeba tím pocitem trpíš,ale já ne,slyš můj názor a drž :potichu :ho: .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod gathis » Ned Júl 31, 2005 11:34 pm

sory blacku, ale majki má recht..... zatím si nám ani neřekla proč je třeba schell tak špatnej....já tam leju castrol, ale nepomlouvám jiný oleje bez zkušenosti....spoustě jiných lidí to něj funguje, jinak by se asi nedělal..... a chápu že je docela nasere, když jim to pomlouváš.... a pokud to na něj tobě neběhalo, tak by to mohl být spíš problém auta, he??? fér je říct svůj názor, ale NE pomlouvat lidem věci co maj rádi :twist:
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod TomAnt » Ned Júl 31, 2005 11:42 pm

Tak ja vam aspon poviem dovody:

Bezne som daval do GDcka Shell Helix Super. Az sa raz stalo, ze v Mazde ho nemali, nejak sa neobtazovali mi to oznamit a rovno mi tam pri vymene naliali Castrol... Ty vole... DOjdem k autu, nastartujem a co to nepocujem? Klepanie... Tak sa pytam, co to jeeee? Vy ste mi ten olej nevymenili? (Klepalo to ako Shell po 11.000 km) A ze jasne ze vymenili... To uz som zacal tusit kde bude asi problem, tak sa pytam, "a aky ste mi tam preboha naliali?" Odpoved poznate.. (Pritom Shell pumpa je na skok, keby som to vedel tak si tam peso zajdem ten Shell kupit..) Tolko moja skusenost s Castrolom, po doliati 2 l Shellu sa to klepanie odstranilo...

Skusenost cislo 2. Momentalne mam v Xedose Petro-Canada, subjektivny dojem, kvalita. Zas az taky netopier nie som aby som citil na prvy sup rozdiel, uvidime neskor a hlavne, ako Milan vravi v zime...

Suma sumarum z mojich ust: Castrol hnus, Shell a Petro-Canada super. Ine oleje som nepouzival.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod gathis » Ned Júl 31, 2005 11:45 pm

jaký castrol, a jaký shell? třeba dát do starýho motoru plnou syntetiku by bylo docela šílenství......
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 11:48 pm

TomAnt píše:Tak ja vam aspon poviem dovody:

Bezne som daval do GDcka Shell Helix Super. Az sa raz stalo, ze v Mazde ho nemali, nejak sa neobtazovali mi to oznamit a rovno mi tam pri vymene naliali Castrol... Ty vole... DOjdem k autu, nastartujem a co to nepocujem? Klepanie... Tak sa pytam, co to jeeee? Vy ste mi ten olej nevymenili? (Klepalo to ako Shell po 11.000 km) A ze jasne ze vymenili... To uz som zacal tusit kde bude asi problem, tak sa pytam, "a aky ste mi tam preboha naliali?" Odpoved poznate.. (Pritom Shell pumpa je na skok, keby som to vedel tak si tam peso zajdem ten Shell kupit..) Tolko moja skusenost s Castrolom, po doliati 2 l Shellu sa to klepanie odstranilo...

Skusenost cislo 2. Momentalne mam v Xedose Petro-Canada, subjektivny dojem, kvalita. Zas az taky netopier nie som aby som citil na prvy sup rozdiel, uvidime neskor a hlavne, ako Milan vravi v zime...

Suma sumarum z mojich ust: Castrol hnus, Shell a Petro-Canada super. Ine oleje som nepouzival.

Vidíš a u mě je to přesně obráceně, protože po tom skvělým Shellu jsem měla pocit,že mám po motoru a po Castrolu předl jako kočička,to máme asi každej jiný auto :spik2 .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 11:50 pm

gathis píše:jaký castrol, a jaký shell? třeba dát do starýho motoru plnou syntetiku by bylo docela šílenství......

Plnou syntetiku v žádným případě, ale polosyntetiku proč ne,já jsem ji vyměnila za minerál a naráz bylo po klepání :jo .
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod gathis » Ned Júl 31, 2005 11:51 pm

asi jo, a o tom to je.... záleží na co je motor zvyklej, jak je zajetej, jak se s ním zacházelo..... takže právě proto je pomlouvání projev hlouposti..... a to ty nejsi, ne? :spik2
gathis
VIP 2007
 
Príspevky: 619
Registrovaný: Uto Máj 03, 2005 5:06 pm
Bydlisko: Kladensko

Poslaťod Black » Ned Júl 31, 2005 11:56 pm

gathis píše:sory blacku, ale majki má recht..... zatím si nám ani neřekla proč je třeba schell tak špatnej....já tam leju castrol, ale nepomlouvám jiný oleje bez zkušenosti....spoustě jiných lidí to něj funguje, jinak by se asi nedělal..... a chápu že je docela nasere, když jim to pomlouváš.... a pokud to na něj tobě neběhalo, tak by to mohl být spíš problém auta, he??? fér je říct svůj názor, ale NE pomlouvat lidem věci co maj rádi :twist:

Proč je Shell špatnej, protože po něm motor řve a klepe jak pominutej.
Hele pomlouvá tak leda Majki ,protože když se tady někdo zeptá na značku oleje a já nejásám nad Shellem a píšu o Castrolu a Majki mě pošle do :prdel , protože on chválí Shell a TomAnt také, tak všichni musí mít Shell a jásat nad Shellem, to nikdy :nene . Prostě každej má svoje zkušenosti a je spokojenej s něčím jiným a posílat někoho do prdele za to,že mu vyhovuje něco jiného, tak to teda sorry.
Jedna Mazda nestačí :-)

www.cx7.cz
Obrázok užívateľa
Black
NadMazďák
 
Príspevky: 13851
Registrovaný: Str Júl 18, 2012 5:05 pm
Bydlisko: Tihany, Morva
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť