Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nová ŠPZ (EČ) a jej pripevnenie...

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Nová ŠPZ (EČ) a jej pripevnenie...

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 04, 2004 2:58 pm

Drahí priatelia, oddnes mam novú "európsku" špz-ku, po novom evidenčné číslo vozidla, s čím súvisí môj nový problém. Keďže moja Mazdička je pôvodom zo Švajčiarska, má vzadu skoro-štvorcovú značku. Značky som si pekne vystál, priniesol k Mazde, ale čo to. Tá značka je jemne väčšia, ako otvor v karosérii pre ňu určený. Aby tam ešte vošla aj umelohmotná vec, do ktorej mám tu značku ešte dať, tak to môžem len snívať.

Mám preto dva problémy a teda aj dve otázky.

1. Ako tam tú značku narvať (ok asi kladivom, asi to tam zapasne, keď sa posnažím). Môžem ju pri tom trošku ohnúť? Vyslovene len kraj.

2. Počul som také zvesti, že vraj značka musí byť v tej umelohmotnej srande a nesmie byť prevŕtaná. Keďže mne tam tá vec nevojde a jediný možný spôsob uchytenia bude asi len to prevŕtanie a prišraubovanie, viete mi niekto povedať zákon alebo vyhlášku, ktorá toto upravuje, kde by som sa dočítal, čo smiem a čo nesmiem spraviť?

Prípadne si od vás rád nechám poradiť čo s tým.

A dosť to horí, do práce som šiel bez značky :o)

Díííík.
Naposledy upravil TomAnt dňa Ned Máj 23, 2004 6:25 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Máj 04, 2004 3:11 pm

Tak to je nejvhodnější čas na vytunění tvé mazdy..Značku dej na nárazník..:o))
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 04, 2004 3:14 pm

Neskoro...

za a. uz som si zobral stvorcovu... a za b. ako by som ju osvetlil ha? To uz by som neukecal...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod dabel » Uto Máj 04, 2004 4:31 pm

O tom, ze je zakazane vrtat do znacky ani o nutnosti "nosit" ramik nic neviem. Takze moje moznosti:
a) moznost 1: prevrtaj znacku a sroub zatri farbou, podla podkladu bielou alebo ciernou
b) moznost 2:to ohnutie by malo byt myslim OK, ked je este vidiet cierny obrys okolo znacky
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7476
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod TomAnt » Uto Máj 04, 2004 4:39 pm

Obavam sa ze ten vidiet nebude... :o) no uvidime, dnes sa na to dokladnejsie pozriem ake su moznosti a pockam este na nejake napady :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Uto Máj 04, 2004 5:04 pm

Tak nevím jak na Slovensku, ale v Čechách "registrační značky" musí být přišrubované. :ooo:
Viz http://auto.idnes.cz/automoto.asp?r=aut ... 02M055T06A
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Honza » Uto Máj 04, 2004 11:06 pm

No já mám za to,že teď už přišroubovaná zase být nemusí,že tuhle hovadinu zrušili ve stejnou dobu jako vylepování evidenčních známek(takový ty malý kulatý stříbrný)..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Suky » Str Máj 05, 2004 12:15 am

O zrušení nevím, i když je to klidně možné, to už asi nestálo za mediální humbuk jako když přišli na tu povinnost (nepíšu hovadinu, protože ve své podstatě to má racionální jádro - přece jenom odšroubování ŠPZ/SPZ trvá déle než vyjmutí).

Ještě mne napadlo, že nemusíš značku ohýbat. Předpokládám, že prohlubeň pro švýcarskou značku není tak hluboká, stačilo by značku přišrubovat přes podložku tloušťky té prohlubně.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Suky » Str Máj 05, 2004 12:18 am

mě pěkně štvete, nám evropské značky slíbili, až dojdou ty staré české, tak za rok.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Máj 05, 2004 7:52 am

Praveze ta znacka je naozaj o kusok vacsia ako ta diera :o) a ta priehlbenina je osvetlovane zvrchu takze som ju tam musel narvat... no ale trosku som poohybal boky takze po stranach s ami to podarilo narvat, no a spodok som nemohol uplnae zasunut, ale je to dosttocne, aje ked trosku ohnute :o) No, zatial som to dole zafixoval tak ble, skaredo, ale dolezita je funkcnost :o) neskor sa s tym pohram, teraz je dolezite ze tam ta znacka je a drzi :o) a nie je prevrtana :o) :o) :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Máj 05, 2004 8:33 am

No já myslel podložku rozměrů menších než je prohlubeň. Tou by jsi vlastně vytvořil rovinu a pak by jsi mohl přišroubovat značku ať už samotnou nebo v patřičné originální "umelohmotnej srande".
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Máj 05, 2004 8:48 am

No lenze potom by som znacku nemal osvetlenu... pokuta...
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Suky » Str Máj 05, 2004 9:22 am

Prohlédl jsem si Tvoji galerii a již jsem zticha :oops:
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod TomAnt » Str Máj 05, 2004 11:55 am

No nic, proste som ju tam narval donutra :o) este chcem upravit uchytenie na nejake dizajnovo prijatelne :o) teraz je to take narychlo :o) ked sa bude dat, pofotim :o)
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17889
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod ivan » Štv Máj 13, 2004 4:58 pm

prevŕtanie značky je na pokutu. :!:
ivan
 

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť