Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Prachovky na přední poloose

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Prachovky na přední poloose

Poslaťod Zdeny » Uto Máj 04, 2004 2:05 pm

totálně se mi roztrhla prachovka na kloubu u levého náboje kola. Po více než hodinovém souboji s hlavní maticí poloosy jsem konečně náboj sundal drážkové hřídele a to proto, abych zjistil, že se od poloosy nedá odpojit kloub - takže prachovku si sám stejně nevyměním :? . Už jsem volal do Mazda servisu a tam mi řekli předběžnou cenu cca 1 - 2.000 Kč. To nejni tak zlí, ale stejně mi to nedá, abych se zde nezeptel, jestli náhodou někdo neví, jakým způsobem je poloosa v kloubu zajištěna, že se mi to nepovedlo. Díky za radu.
Zdeny
Opytovateľ
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Uto Jan 20, 2004 2:00 am
Bydlisko: Nový Knín

Poslaťod Peter » Pon Máj 10, 2004 2:13 pm

poloosa na mojej mazde sa zraza. To je vyberies ju von, osku pevne uchopis, napr. do zveraka a potom narazom stahnes klb dole aj vnutorny aj vonkajsi. Je tam samozaistovaci kruzok. Potom vymenis manzety.
Peter
 

Poslaťod ivan » Štv Máj 13, 2004 6:07 pm

Môžem potvrdiť Petrov názor. Ja mám výmenu prachoviek za sebou. Viem že je už asi neskoro odpovedť, ale samotné prahovky ma síce stáli cca 1200 sk., no asi otýždeň som našiel predajňu kde ich mali za polovičnú cenu. Vytľkanie kľbu som robil pod autom za pomoci kolegu. Podarilo sa. Ak by si mal záujem, mohol by som ti poslať nákres.
Ivan.
ivan
 

Poslaťod Hosť » Pia Máj 14, 2004 4:01 pm

Pánové díky, mám hotovo. Nechal jsem to udělat u Mazdy cena celkem 1.200 Kč. Nákres by mě zajímal. Máte prosím zkušenosti s ložiskem, které je umístěno na delší - pravé - hnací hřídeli, poloose, chcete-li. V Mazdě mi řekli, že výměna celé poloosy stojí cca 25.000 Kč. Nedalo by se to nějak vyvložkovat, nebo něco na ten způsob? Díky
Hosť
 

Poslaťod Honza » Pia Máj 14, 2004 8:18 pm

25 000???? :shock: :shock: To to vezou na opravu do japonska ne?:o) Řešení je asi jedině druhovýroba,druhovýroba a zase druhovýroba..plus neznačkovej servis..ono už 1200 za pitomou manžetu je teda dost..mě to stálo pětikilo..šoupli tam nějakou univerzální a pohoda.Sice na ní nemám logo mazdy,ale zato jsem ušetřil 700 stovek a za to jsou dvě flašky Metaxy :o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pia Máj 14, 2004 8:21 pm

poloosa z druhovýroby stojí 3500 :) - vím to.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron