Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Pomozte mi s brzdami

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Pomozte mi s brzdami

Poslaťod George » Sob Apr 24, 2004 4:24 pm

Čágo lidi
Potřeboval bych poradit ohledně brzd. Už sem tu několikrát psal že sem na nich vyměnil snad vše. Můj problém je ale ten že i když jsou skoro celé nové tak to pořád brzdí divně. Když ráno nebo po delší jízdě nastartuju, tak sou brzdy dost plonkový. Tzn. jako by byl posilovač bez podtlaku a musím třeba 10x zabrzdit než brzdí na 100% a pak je to v poho. Když ale dlouho jedu aniž bych sešláp brzdu tak už zase brzdí míň. Přitom od kotoučů,destiček,obložení, ,těsnění pumpy, po hadičky pod autem je vše nové. Měnil sem i posilovač za jiný. Odvzdušněné to taky je. Kámoš mi říkal že to vypadá na prasátka a že bych je měl taky vyměnit (ty jsou totiž jediné původní). Je možné že by to utíkalo tudy. K čemu vlastně ty prasátka přímo slouží? Jinak kapaliny je dost a neutíká a podtlakovou hadičkou toho taky moc neuteče.Nebo nemůže to být problém pumpy (i když je v ní těsnění nové) – nedají se v ní nějak nastavit ty válečky?? Poraďte prosím
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Sob Apr 24, 2004 4:44 pm

Joo,jak jsou divný brzdy,tak je to nahovno..Prasátko se podle mě říká brzdovýmu výlečku..Ten obsahuje píst kterým se vlastně od sebe přes páku odtlačují brzdový čelisti,který pak tlačí na buben..Stává se že je špatný,a pak tím uniká brzdovka a zavzdušňuje se okruh..
Jinak pumpa..auto bez abs žádný čerpadlo brzdové kapaliny nemá..Pokud myslíš brzdovej válec,tak může být chyba v něm..vevnitř jsou různý mažetky a podobně..takže spíš bych se zaměřil na ten..
No a posilovač se dá otestovat jednoduše..Při vyplým motoru šlapeš na pedál dokud neztvrdne,pak dál stojíš na brzdě a startuješ..pokud změkne a klesne dolů,tak ej posilovač ok..
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod dabel » Pon Apr 26, 2004 11:49 am

George: Nieco ma napadlo. Vsetky GD, co som ich doteraz videl, po nastartovani natahovali tlak do brzd a prejavovalo sa to takym "drncavym" alebo "bzucivym" zvukom. Pri rannom starte hned po nastartovani. "Bzuci" Ti to tiez? Nemoze byt chyba v tom, ze ten tlak "nenatiahne" a ten sa vytvori az postupne?
dochodcovsko-kolotocarsko-taxikarsko-cigansky nemecky vyrobok + japonska polo-elektricka ('19 E53AMG + '20 RX450hL)
Obrázok užívateľa
dabel
VIP 2009
 
Príspevky: 7472
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Doma

Poslaťod Honza » Pon Apr 26, 2004 1:39 pm

Podle mě mu tam nemá co bzučet,pokud nemá abs a tím pádem hydraulickou jednotku..:o)
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod George » Pon Apr 26, 2004 5:14 pm

tak sem to včera dal kámošovi a řek že je to dost zavzdušněný. Kapalina neutíká ale prý by to mohlo být těma prasátkama.Dnes sem koupil za 820 nový tak uvidím. Říkal že to dost brzdí jen na přede a na zadek nic moc. Podle honzy mám posilovač ok.Po nastartování ztvrdlý pedál klesne.
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť