Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Prestavba bytu

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Prestavba bytu

Poslaťod Zeneva » Pon Jún 27, 2005 10:43 am

Tohle sem asi uplne nepatri, jde o byt, ale mazdaci by si meli pomahat nejen s Mazdama, ne? :o)
Chci prestavet bytovy jadro. Muzete mi nekdo poradit, jak na to, z ceho nejlepe stavet a jakekoliv dobre rady? Dik Petr alias Zeneva
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod mirec1xxx » Pon Jún 27, 2005 11:07 am

Zeneva píše:Tohle sem asi uplne nepatri, jde o byt, ale mazdaci by si meli pomahat nejen s Mazdama, ne? :o)
Chci prestavet bytovy jadro. Muzete mi nekdo poradit, jak na to, z ceho nejlepe stavet a jakekoliv dobre rady? Dik Petr alias Zeneva


S demolaciou stareho jadra ti pomozeme - no problemo... :jo :zlost
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pon Jún 27, 2005 11:31 am

Jsem stavař, tak se ptej 8)
(nejdřív popiš co máš, co chceš mít, kolik máš peněz atak)
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Jún 27, 2005 1:15 pm

Já bych to řešil opačně: říct si, co tam chceš udělat aby mělo smysl se do toho pouštět a abys za pět let nepředělával, pak si srovnat v hlavě z čeho stavět, přepočítat na koruny a pak řešit případné korekce, podle toho na co kapsa stačí - nebo ještě pár výplat počkat.
Buď se vejdeš do původní dispozice jádra, nebo ho zrušíš úplně a tím pádem můžeš třeba zkrátit kuchyň, nebo naopak vyrobit v kuchyni jídelní kout a v koupelně vystačit se sprcháčem.
Ten sprchový kout je další otázka: Holky radši sprchu, starší lidi a důchodci ho mají radši, protože mají strach, že se při vylézání z vany zmrzačí, ale pro nás pány není lepší lážo, než se naložit do vany, vzít si něco na čtení/pití a relaxovat.
V každém případě nové plastové trubky na vodu a odpad, pákový baterie a samostatný přívod a odpad pro pračku (pokud ji máš v koupelně.
Zdí se nejlíp ze štorckového Itongu - dá se řezat pilkou, snadno se lepí, brousí do roviny - odpadá podkladová omítka.
Mě na to prachy nestačily, tak jsem nechal z toho umakartovýho jádra servat všechny lišty a z obou stran obložit sádrokartonem a nalepit obkladačky. Do koupelny 150x150 cm (to je menší než manželská postel!) jsem nechal nalepit velká zrcadla kvůli pocitu prostoru kolem. Ovšem když lezu z vany, je to jako ve Dvoře Králové v pavilonu hrochů!
Tahle úprava navíc nevyžaduje stavební povolení kdežto na vybourání a dozdění potřebuješ alespoň ohlášení (sousedi bývají pěkný závistivci a když jim začneš bourat nad hlavou, určitě tě někdo nabonzuje, že stavíš bez povolení..
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod dej-f » Pon Jún 27, 2005 4:10 pm

Jojo destrukce a pjerestrojka to je moje. Měl jsem v plánu přšstavět v paneláku jádro hned po nastěhování, ale byl jsem nasranej hned při přebírání bytu, pač bylo panelové. Někdo by ho přivítal, lae já chtěl přehodit koupelnu místo kuchyně kvůli oknu a kuchyň dát na místo koupelny. Samozřejmně bez zdí, měla být spojena s přesíní a tudíž větší. Ted už je to pase, stavím rodinný dů.

Ytong - super věc. Pozor je nasákavý jako pivař :ho:
Stavebnmí úpravy alepoň oznam na ONV
Vanu bych nedělal, sprcha je hygieničtější a spořivější
Kachličky na umakart se musí umět nalepit jinka spláčeš nad vejdělkem
Do Ytongu schováš trubky, elektřinu atd.
Tato přestavba vč kuchyně vyjde v luxusním provedení cca na 150.000,-Kč a svépomocí tak na polovic. Ale to je fakt už počítáno s vlastnímy svaly a kvalitním materiálem a vzhledem. Ovšem jak psal MA(zda)rtin je to vždy IndiVindi. Neboj ničeho, půjčky jsou za babku, ber hypotéku nebo ještě levnější je to přes stavební spořitelnu a jdi do toho.
bez podpisu - anonym
Obrázok užívateľa
dej-f
Komunikátor
 
Príspevky: 769
Registrovaný: Uto Dec 28, 2004 10:25 pm
Bydlisko: Ostrava / doma

Poslaťod Pavel Rittich » Pon Jún 27, 2005 4:46 pm

dej-f píše: ....Kachličky na umakart se musí umět nalepit jinak spláčeš nad vejdělkem ...

Mě na něj natáhli perlinku a stavební tmel (jako při zateplování polistirenem) a na tenhle podklad už jde obkládat krásně.

Nějak jsem to ocitování zvoral, omluva.
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod majki » Pon Jún 27, 2005 5:12 pm

Ja bych bez vany zit nedokazal :nene

:ho:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Pon Jún 27, 2005 6:02 pm

Je pravda, že s Ytongem se dělá dobře, rychle a relativně čistě. Pokud použiješ 5 cm tlustej, tak doporučuju každou druhou až třetí řadu kotvit ke kolmým stěnám (např. pomocí plechový spojky, kterou používaj sádrokartonáři, ohnutý do pravýho úhlu, do Ytongu ji zaškrábneš a přímo přišroubuješ vrutem).
Na Ytong se dá dobře lepit obklad (ani by nemuselo být flexibilní lepidlo), ale jestli ho chceš jen omítnout, udělej nejdřív na Ytong perlinku s přetmelením, jinak se ti do plochy stěny po čase prorýsujou hrany Ytongu (na ploše budou vidět jednotlivý tvárnice).
Až budeš uvažovat o tom, jakou tloušťku Ytongu použít, nezapomeň, že v něm určitě povedeš vodu, možná i odpad, tak ať průřez stěny neoslabíš víc než je únosný.
Jestli budeš používat sádrokarton, musíš v koupelně použít zelenej, je impregnovanej proti stálý vlhkosti.
Jestli vanu nebo sprcháč, to opravdu je podle libovůle a prostoru, ale je fakt, že pro starší lidi je vana utrpením.
Tak zatim tak :tone
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Pavel Rittich » Uto Jún 28, 2005 8:21 am

ma(ZDA)rtin píše:........Jestli vanu nebo sprcháč, to opravdu je podle libovůle a prostoru, ale je fakt, že pro starší lidi je vana utrpením..... :tone


:o) tak to si hned připadám mladší :o)
Obrázok užívateľa
Pavel Rittich
Top Mazďák
Top Mazďák
 
Príspevky: 2345
Registrovaný: Štv Júl 15, 2004 2:34 pm
Bydlisko: Ústí nad Orlicí

Poslaťod Zeneva » Uto Jún 28, 2005 9:03 am

Diky za vsechny rady! Urcite chci stavet z Ytongu. Jak je to pak se zavesovanim umyvadla a skrinek v kuchyni? Udrzi se v Ytongu nebo cim je tam nejlip chytit do zdi?? Co kdyz budu chti posunout zed o nejakych 20-30cm? Na to uz musi byt stavebni povoleni? Trubky urcite v plastu - musej bejt zaizolovany? musi se na ne dat takova ta pena? Jak je to s odizolovanim podlahy a sten? Co nejaka hydroizolace? V koupelne chci nechat vanu. Nemate nekdo nakej program,abych si mohl koupelnu vymodelovat? Neco jako Floorplan? Z netu z IKEA stranek jsem si stahnul programek na kuchyne a myslim, ze je to pro predstavu to nejlepsi.
Zeneva
Pisateľ
 
Príspevky: 57
Registrovaný: Uto Okt 19, 2004 1:53 pm
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Uto Jún 28, 2005 9:52 am

Zeneva píše:Diky za vsechny rady! Urcite chci stavet z Ytongu. Jak je to pak se zavesovanim umyvadla a skrinek v kuchyni? Udrzi se v Ytongu nebo cim je tam nejlip chytit do zdi?? Co kdyz budu chti posunout zed o nejakych 20-30cm? Na to uz musi byt stavebni povoleni? Trubky urcite v plastu - musej bejt zaizolovany? musi se na ne dat takova ta pena? Jak je to s odizolovanim podlahy a sten? Co nejaka hydroizolace? V koupelne chci nechat vanu. Nemate nekdo nakej program,abych si mohl koupelnu vymodelovat? Neco jako Floorplan? Z netu z IKEA stranek jsem si stahnul programek na kuchyne a myslim, ze je to pro predstavu to nejlepsi.

Na 5cm Ytong určitě umyvadlo a skříňky nevěš, dej tam aspoň desítku. Na uchycení použij speciální hmoždinky do pórobetonu. Taky (pokud to jde) je možno zezadu stěny připevnit fošnu, k níž se skrz Ytong připevní skříňky nebo umyvadlo dlouhýma vrutama (na umyvadlo se za pár korun prodává speciální závěsná sada).
Posun zdi záleží na tom, jestli je to příčka nebo nosná stěna, u příčky většinou stačí ohlášení (i když stavební úřad si ve zvláštních případech může vymínit stavební povolení). Nosnou stěnu samozřejmě musí řešit stavební povolení a projekt včetně statickýho řešení.
Na vodovodní trubky určitě dej tu trubkovou pěnovou izolaci (mirelon apod.), zabraňuje kondenzaci vodních par na studený trubce (zkondenzovaná voda pak stéká do zdi) a navíc snižuje tepelný ztráty teplý vody.
Podlaha a stěny do výšky cca. 10 cm se izolujou hydroizolační stěrkou, aby v případě přetečení vany, pračky apod. voda neprotekla do stropu a spodního patra.
Vymodelovat koupelnu si můžeš jednoduše, nakresli si půdorys v nějakým měřítku na papír, a zařizovací předměty si vystřihni taky z papíru, a můžeš si šoupat a šoupat ...
:debata
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod xxxxx » Uto Jún 28, 2005 9:53 am

no a ked sa uz do toho pustas nezabudni na nove okna (plastove, hlinikove) :o) Zrobim ti dobru cenu :ho:
Obrázok užívateľa
xxxxx
Komunikátor
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Ned Nov 07, 2004 9:08 am
Bydlisko: Juropin junion

Poslaťod Hosť » Uto Jún 28, 2005 11:05 am

na papiru jsem uz soupal, precet jsem naky moudry knizky, kde je napsany, kolik je na jaky cinnosti potreba mista atd... Takze to by vychazelo, ale chci to videt i 3D nez se do toho pustim. Jinak budu soupat jen s prickama, do nosnejch zdi se poustet nebudu. Kolik vazi Ytong na m3? jsem v poslednim ctvrtym patre, ale nerad bych, aby na me nekdo nabehnul, ze se mu prohyba strop.

Co se tyka oken, ty necham na jindy, mozna se budou delat na celym baraku. Kde delas? na kolik by vysly? posli mi nakej vas web, at se muzu mrknout. Dik
Hosť
 

Poslaťod ma(ZDA)rtin » Uto Jún 28, 2005 11:31 am

Ytong má cca. 600,- Kg / m3.
Doufám že tvůj dům není panelák, v tom případě bych i příčky konzultoval se statikem. :!!:
Auta s šikmýma očima:
Mazda CX-7, 2,3 DISI Turbo, 2008
Mazda 6 GY, 2,0i, AT, 2004 - bohužel už ne
Mazda 626 GW, 2,0i, 1998 - bohužel už ne
Hyundai (E)lantra, 1,5i, 1994 - bohužel už ne
Obrázok užívateľa
ma(ZDA)rtin
VIP 2007
 
Príspevky: 2687
Registrovaný: Pon Apr 18, 2005 4:18 pm
Bydlisko: Praha - západ
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod majki » Uto Jún 28, 2005 11:54 am

ma(ZDA)rtin píše:Ytong má cca. 600,- Kg / m3.
Doufám že tvůj dům není panelák, v tom případě bych i příčky konzultoval se statikem. :!!:

Bytova umakartova jadra se strkaly i jinam nez do panelaku? :sok:
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť