Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Velka spotreba

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Velka spotreba

Poslaťod Peter » Štv Mar 25, 2004 12:38 pm

Ahojte mam MAZDA 626 Wagon 2.0i 8V kat., r.v. 88 a zda sa mi ze mam prilis velku spotrebu v meste (asi 11-12l/100km), mimo mesta je to uz lepsie asi 7,5-8,5l/100km, neviete poradit kde je problem? Skusal som vymenit podtlakove hadicky, sviecky, hlavu a palec rozdelovaca, su tam nove naplne a filtre (cca 700km) ale stale len minimalna zmena, moze byt chyba v Lambde? Skusal som ju teraz cistit (asi pred 15 min.), no neviem, podla merani sa na nej objavili realnejsie hodnoty.
Peter
 

Poslaťod George » Štv Mar 25, 2004 10:25 pm

Musím tě zklamat. Problém neni nikde. To auto prostě takhle žere normálně. Já jezdím za 8,5 v létě a za 10 v zimě. O 7,5 se mi může zdát.
Mám 66Kw 8v 90r.v.
Pokud chceš nižší spotřebu tak si kup jiný auto a ne dvoulitr :P :lol:
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Hosť » Ned Mar 28, 2004 2:50 am

...nebo si to predelej na plyn, ja jezdim na LPG a nemuzu si vynachvalit cestovni uspory. litr plynu 13.90. jezdim po meste za 11.5 litru LPGcka :-)
Hosť
 

Poslaťod George » Uto Mar 30, 2004 7:01 pm

to Anonym - Závidím :P

Kolik tak přibližně stojí plyn (legálně i nelegálně) ??
http://fimosperky.cz - obchod s ručně vyráběným zbožím
Mazda 6 - 100kW turbo diesel
Obrázok užívateľa
George
NadMazďák
 
Príspevky: 5415
Registrovaný: Uto Júl 01, 2003 8:28 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Honza » Uto Mar 30, 2004 7:21 pm

Počítej kolem 25 000kč = 1000l benzínu..tzn 10k kilometrů..No,takže pokud se moje logická úvaha ubírá správným směrem,tak by se ti to mělo zhruba vrátit po nějakých 20k-30k kilometrech,když budu počítat poloviční náklady za plyn oproti benzínu...
626 krasavice jak sviňa

Pokaždé když onanujete Bůh zabije koťátko!
Obrázok užívateľa
Honza
Forum Guru
 
Príspevky: 1799
Registrovaný: Str Máj 14, 2003 9:37 am

Poslaťod Suky » Uto Mar 30, 2004 9:08 pm

George píše:to Anonym - Závidím :P

Kolik tak přibližně stojí plyn (legálně i nelegálně) ??


Mne to stálo na Primeru stříkačka jednobod - 25 000 Kč. Plus schválení přes 8 000 Kč. Schválení nepodléhají auta s generálním schválením, to budou tak žiguly a škodovky.

Nelegálně počítám ušetříš jen za schválení nebo montáží staršího zařízení (levnější, ale už nepůjde schválit). To může být velká úspora. Mne stavili mockrát a plynu si nevšimli, problém by jsi měl až při technické, pak musíš přes známého nebo to odmontovat.

Ovšem pro toho kdo jezdí víc se to vyplatí.
Obrázok užívateľa
Suky
Administrator VIP2011
Administrator VIP2011
 
Príspevky: 2883
Registrovaný: Uto Mar 09, 2004 2:00 am
Bydlisko: Kopřivnice
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peter » Pon Apr 05, 2004 4:34 pm

Neviem na ten plyn to radsej nechcem prerabat, lebo kolega ma novsiu 626 2.0i (american), dal ju na plyn a mal z toho riadne problemy, najprv mu to strelilo do sania, tak ho musel menit vratane krytu vzduchoveho filtra a potom mu to rozklepalo hydraulicke zdvihatka ventilov, nakoniec to dal spravit dajakemu machrovi a cele ho to stalo asi 50 litrov takze pri aute (mojom) co ma najazdenych 300.000km bez GO by to asi nebola dobra investicia hoci splynovac uz mam - nadrz, zmiesavac. Treba uz len elektroniku a vstrekovace.
Peter
 

Poslaťod Peter » Pon Apr 05, 2004 4:41 pm

A inac, po vymene lambda sondy - nebola to az taka investicia cca 1100,-Sk ta spotreba sa upravila na realnych 9,8 l/100km v meste a mimo mesta - isiel som v kuse 700km, priemerna rychlost asi 110km/hod.!!! :twisted:, slapal som miestami aj 170 km/h. mi vysla velmi pekna spotreba 8,2 l/100km. Taktiez sa upravili volnobezne otacky (kolisali od 500 ot./min. do 1000 ot./min. - podla zapnutych spotrebičov svetla, hmlovky, stierace ...) a ovela rychlejsie vypina sitic.
Peter
 

Poslaťod xRobert » Štv Máj 20, 2004 11:22 am

Peter píše:Neviem na ten plyn to radsej nechcem prerabat, lebo kolega ma novsiu 626 2.0i (american), dal ju na plyn a mal z toho riadne problemy, najprv mu to strelilo do sania, tak ho musel menit vratane krytu vzduchoveho filtra a potom mu to rozklepalo hydraulicke zdvihatka ventilov, nakoniec to dal spravit dajakemu machrovi a cele ho to stalo asi 50 litrov takze pri aute (mojom) co ma najazdenych 300.000km bez GO by to asi nebola dobra investicia hoci splynovac uz mam - nadrz, zmiesavac. Treba uz len elektroniku a vstrekovace.


Zalezi taky jaky system plynu to je a kdo to montuje. Ja mam nejaky holandsky system a je to vynikajici a naprosto bez problemu. Kdyz provadi montaz nejaky vemeno a jeste aby nekdo usetril, tak to vetsinou dopadne jak popisujes, ale hlavne, ze usetril. Jinak hydraulicky zdvihatka je skoro bezny problem a nezpusobi to rozhodne plyn - to byla urcite shoda nahod, ze zrovna v dobe kdy tam dal plyn, tak potom to zacalo klepat. Je prevazna vetsina lidi co jezdi pouze na benzin a klepe jim to taky. Na LPG se urcite vyplati jezdit jak bylo uz vyse zmineno, kdyz se jezdi vic. Vzdycky bude skupia lidi, kteri maji nebo meli s plynem problem a proto rikaji, ze by plyn uz nidky nechteli a druha polovina bude naprosto spokojena a bude schalit, ale to je asi normalni jev.
xRobert
 

Poslaťod TomAnt » Štv Máj 20, 2004 1:14 pm

xRobert, mozes mi prosim ta napisat mail? Alebo mi dat na teba nejaky kontakt? Dik.
Obrázok užívateľa
TomAnt
Administrator VIP2012
 
Príspevky: 17888
Registrovaný: Sob Feb 02, 2002 1:06 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Bootleg » Štv Máj 20, 2004 5:24 pm

Kupte si GE 1,8 z roku 92-94, spotreba mimo mesta pri 90 kmh-1 je 5,8l!! :-) Ja tak bezne prejdem trasu PO - BA - PO a este sa mi nieco v nadrzi zvysi. :-)
Bootleg
NadMazďák
 
Príspevky: 8488
Registrovaný: Uto Mar 18, 2008 8:07 pm

Poslaťod majki » Štv Máj 20, 2004 6:54 pm

Peter píše:Ahojte mam MAZDA 626 Wagon 2.0i 8V kat., r.v. 88 a zda sa mi ze mam prilis velku spotrebu v meste (asi 11-12l/100km), mimo mesta je to uz lepsie asi 7,5-8,5l/100km, neviete poradit kde je problem? Skusal som vymenit podtlakove hadicky, sviecky, hlavu a palec rozdelovaca, su tam nove naplne a filtre (cca 700km) ale stale len minimalna zmena, moze byt chyba v Lambde? Skusal som ju teraz cistit (asi pred 15 min.), no neviem, podla merani sa na nej objavili realnejsie hodnoty.

Lambda je hodně velká svině, co se týče spotřeby paliva...mám s tím vlastní zkušenost. Ale vidím, že jsi to už vyřešil, takže super...gratuluju ;)
Fabbrica Italiana Automobili Torino
Obrázok užívateľa
majki
Administrator VIP 2009
Administrator VIP 2009
 
Príspevky: 11830
Registrovaný: Str Apr 28, 2004 9:28 pm
Bydlisko: metropolitan
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Hosť » Str Máj 26, 2004 2:02 am

Tak vlastně ani nevím do čeho jsem to spadl. Včera jsem si koupil Mazdu 626 MX 2,2i a mylel jsem (tedy bylo mi řečeno, že spotřeba je kolem 9 litů) Kolik teda můžu očekávat spotřebu? Diky za odpověď.
Hosť
 

Poslaťod Hosť » Str Máj 26, 2004 6:57 am

Já jezdím u 2,0i během celého roku od 8,15 do 8,36l (v papírech je 7,3l) co to mám 3 roky a sleduju to. Rozhodně nejezdím dle předpisů ve městě i mimo a sem tam i dost sportovně. U tý mazdy MX2,2i by todo těch 9l mohlo vyjít. kdo má Ge 2,5V6 a za kolik mu to jezdí???
Hosť
 

Poslaťod Hosť » Štv Máj 27, 2004 1:35 am

TomAnt píše:xRobert, mozes mi prosim ta napisat mail? Alebo mi dat na teba nejaky kontakt? Dik.


email: mailto:robzab@seznam.cz
Hosť
 

Ďalší

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť