Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 2 DJ 2018 neštartuje

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 2 DJ 2018 neštartuje

Poslaťod chnapo » Ned Jún 20, 2021 1:11 pm

Zdravim, mam M2 2018 a vcera prestala startovat. Na zaciatok by som povedal ze prejav je odlisny od slabej baterky v kluci - ktoru som riesil pol roka dozadu. Hodinku po jazde som sadol do auta, stlacil spojku a tlacitko start blikalo na oranzovo. Volant sa odomkol. Zapalovanie (elektriku pre okna, ventilator a tak) nie je mozne zapnut. Nechal som auto cez noc, rano som nasadol, tlacitko svietilo na zeleno, auto nastartovalo a nechal som ho bezat. Nasledne zhaslo, asi start stop ale uz nenaskocilo. Vypol som zapalovanie, stlacil spojku, tlacitko znovu zelene ale tentokrat motor tocil naprazdno, auto nenastartovalo. Druhy pokus dopadol rovnako. Na treti pokus som bez stlacenia spojky 2x stlacil tlacidlo (tj zapalovanie, natiahlo sa palivo a tak) a po stlaceni spojky auto nastartovalo. Auto som prebehol 15-20min a odparkoval. Nasledne som sa ho o hodinu pokusil nastartovat a znovu som dostal blikajuce oranzove tlacitko start. Bateria ma 12,85V ale na zaklade odporucania zo slovenskej FB skupiny ju nabijam. Raz za par sekund preblikne kontrolka na obrazku.

Zdravím, mám Mazdu 2 DJ 2018 1.5 a včera prestala štartovať.

Čo sa stalo a čo som skúšal:
Prvý výskyt chyby: cca hodinu po poslednej jazde som chcel naštartovať auto, po stlačení spojky však štartovacie tlačítko nesvietilo na zeleno, miesto toho blikalo na oranžovo a raz za 4-5 sekúnd preblikla na prístrojovke kontrolka s autíčkom a zámkom. Po stlačení tlačítka sa odomkol volant ale nenaskočilo ani štartovanie, ani zapaľovanie. Samozrejme spojka stlačená atď., nemám to auto týždeň. Štartér sa netočí.

Správanie na druhý deň: Auto naštartovalo bez problémov (zelené svetlo na tlačítku štart). Po chvíli štart-stop vypol motor (zabudol som deaktivovať) a auto sa nenaštartovalo samo. Pokus o manuálny štart - tlačítko zelené, štartér sa točil ale bez výsledku. Skúsil som znovu, rovnaký výsledok. Následne som miesto štartovania pustil zapaľovanie (2x stlačenie tlačítka bez stlačenia spojky), auto si natiahlo palivo, nahodilo elektriku atď. a po stlačení spojky naštartovalo. Auto som prebehol a vypol motor. Pri ďalšom pokuse o štart vykazovalo znovu chybu s oranžovo blikajúcim tlačítkom štart a blikajúcou kontrolkou na prístrojovke.

Skúsil som: Druhý kľúč (bohužiaľ je vybitý ale s nim sa prejavuje chyba úplne inak - preblinke kontrolka s preškrtnutým kľúčom), dobiť baterku, vymeniť baterku (no teraz som sa dopočul že výmena baterku nestačí, musí sa to auto "oznámiť"??), naštartovať s pritlačením kľúča k štartovaciemu tlačítku.
chnapo
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Jún 10, 2019 12:15 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod chnapo » Ned Jún 20, 2021 8:28 pm

chnapo píše:Zdravim, mam M2 2018 a vcera prestala startovat. Na zaciatok by som povedal ze prejav je odlisny od slabej baterky v kluci - ktoru som riesil pol roka dozadu. Hodinku po jazde som sadol do auta, stlacil spojku a tlacitko start blikalo na oranzovo. Volant sa odomkol. Zapalovanie (elektriku pre okna, ventilator a tak) nie je mozne zapnut. Nechal som auto cez noc, rano som nasadol, tlacitko svietilo na zeleno, auto nastartovalo a nechal som ho bezat. Nasledne zhaslo, asi start stop ale uz nenaskocilo. Vypol som zapalovanie, stlacil spojku, tlacitko znovu zelene ale tentokrat motor tocil naprazdno, auto nenastartovalo. Druhy pokus dopadol rovnako. Na treti pokus som bez stlacenia spojky 2x stlacil tlacidlo (tj zapalovanie, natiahlo sa palivo a tak) a po stlaceni spojky auto nastartovalo. Auto som prebehol 15-20min a odparkoval. Nasledne som sa ho o hodinu pokusil nastartovat a znovu som dostal blikajuce oranzove tlacitko start. Bateria ma 12,85V ale na zaklade odporucania zo slovenskej FB skupiny ju nabijam. Raz za par sekund preblikne kontrolka na obrazku.

Zdravím, mám Mazdu 2 DJ 2018 1.5 a včera prestala štartovať.

Čo sa stalo a čo som skúšal:
Prvý výskyt chyby: cca hodinu po poslednej jazde som chcel naštartovať auto, po stlačení spojky však štartovacie tlačítko nesvietilo na zeleno, miesto toho blikalo na oranžovo a raz za 4-5 sekúnd preblikla na prístrojovke kontrolka s autíčkom a zámkom. Po stlačení tlačítka sa odomkol volant ale nenaskočilo ani štartovanie, ani zapaľovanie. Samozrejme spojka stlačená atď., nemám to auto týždeň. Štartér sa netočí.

Správanie na druhý deň: Auto naštartovalo bez problémov (zelené svetlo na tlačítku štart). Po chvíli štart-stop vypol motor (zabudol som deaktivovať) a auto sa nenaštartovalo samo. Pokus o manuálny štart - tlačítko zelené, štartér sa točil ale bez výsledku. Skúsil som znovu, rovnaký výsledok. Následne som miesto štartovania pustil zapaľovanie (2x stlačenie tlačítka bez stlačenia spojky), auto si natiahlo palivo, nahodilo elektriku atď. a po stlačení spojky naštartovalo. Auto som prebehol a vypol motor. Pri ďalšom pokuse o štart vykazovalo znovu chybu s oranžovo blikajúcim tlačítkom štart a blikajúcou kontrolkou na prístrojovke.

Skúsil som: Druhý kľúč (bohužiaľ je vybitý ale s nim sa prejavuje chyba úplne inak - preblinke kontrolka s preškrtnutým kľúčom), dobiť baterku, vymeniť baterku (no teraz som sa dopočul že výmena baterku nestačí, musí sa to auto "oznámiť"??), naštartovať s pritlačením kľúča k štartovaciemu tlačítku.


Video s problémom: https://www.youtube.com/watch?v=ssn3oVUF1tE
chnapo
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon Jún 10, 2019 12:15 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť