Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 323f Bj nestartuje

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 323f Bj nestartuje

Poslaťod Bubak123 » Uto Dec 18, 2018 11:29 pm

Ahojte,
Cez víkend auto stalo vonku a v nedeľu poobede som normálne naštartoval, všetko išlo ako malo. Zapol som si kúrenie, motor už bol zohriaty, ale začal pískať pravdepodobne remen. Potreboval som pridať viacej plynu a vtom sa mi začali rozsvecovat všetky kontrolky. Auto som zastavil na parkovisku otvoril som kapotu a remen tam stále bol, nepraskol takže elektrina stále asi išla a alternator nebol ani horúci. Vypol som motor lebo som nemal potvrdene ci ide vodná pumpa. Potom už nechcel naštartovať a len cvakal starter ako keby tam nebol prúd. Na druhý deň som prišiel k autu a naštartovalo. Tak som ho odviezol domov do garáže, ale behom jazdy boli úplne stlmene svetlá, palubovka preblikavala a radio ani nešlo spustiť. Vypol som motor v garazi a od tej doby už nechce naštartovať a dokonca sa úplne vybila batéria, pretože ani na diaľkové nešlo otvoriť. Otázka preto znie, či to počas jazdy mohla spôsobiť už odchádzajúca batéria alebo je problém s alternatorom. Ešte doplním, že alternátor bol pritom meneny pred par mesiacmi. Ďakujem
Bubak123
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Dec 18, 2018 11:16 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť