Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

mazda 3, 1.6.TDi vypínanie turba-auto stráca výkon

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

mazda 3, 1.6.TDi vypínanie turba-auto stráca výkon

Poslaťod mazdacka3 » Pia Sep 14, 2018 9:34 pm

Ahojte,
prosím Vás o radu. Mám Mazdu 3, 1.6TDi (2007). Môj problém je ten, že mi auto pri vyšších rýchlostiach (už cca 100km/h) vypína turbo. Auto stratí výkon a skočí do "núdzového režimu," kedy mi otáčky nejdú nad 3tisíc (aj keď podradím, vtedy auto začne hučať a samospomaľovať). Môj automechanik už nevie, čo by s tým mohlo byť. Dala som vymeniť EFG ventil, vyčistiť DPF, vymenili sme sanie na turbo (bola deravá hadička) a stále to nepomohlo. Nesvieti mi žiadna kontrolka.
Bola som v mazda servise, na diagnostike im vyskočil plniaci tlak turba, ale nie sú si istí, že to je turbo, nevedia presne, čo to je. Turbo nehučí, ale má vôľu. Nemáte s tým niekto skúsenosť? Nechcem dať meniť turbo len tak, keď neviem, že chyba je v ňom. Už som do auta dala veľa peňazí a rada by som s tým už mala pokoj. Prosím, ak s tým máte niekto skúsenosti, napíšte mi. Ďakujem
mazdacka3
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Júl 02, 2017 7:46 pm
Znalosť automobilov: 2. Viem, kde sa dolieva voda do ostrekovača a že treba chodiť na pravidelné servisné prehliadky.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť