Stránka 1 z 1

Mazda cx 5 2018, blokovanie detekcie mrtveho uhla

PoslaťNapísal: Str Aug 08, 2018 8:17 pm
od PeterWeiss
Prajem pekný deň. Mám necelé 2 mesiace novú cx-5-ku. Až dodnes som bol úplne spokojný. Dal som si v mazde (autorizovaný servis) namontovať ťažné zariadenie. Ani by mi nevadili problémy s registračným číslom zariadenia (namontovali zariadenie s chýbajúcim číslom), ktoré sa majú v priebehu niekoľkých dní vyriešiť. Skôr som ale nepríjemne prekvapený znefunkčnením asistenta mŕtveho uhla a tým aj detekcie prichádzajúcich áut pri cúvaní. Vraj za to môže kovová konzola, ktorú museli primontovať aby bolo kde pripojiť "guľu". Je vôbec možné, že by to mazda nemala nijako ošetrené? Vďaka za odpoveď. P.W.

PS: Neviem ako sa to stalo, ale stalo sa, že zrazu (po 5-tich dňoch) začala detekcia mŕtveho uhla sama od seba fungovať.... Žeby si zvykla na trvalú prítomnosť nového "železa"/konzoly v blízkosti??? Konzolu mi však idú vymeniť, lebo nemá označenie z výroby - len dúfam, že to už nijako nič negatívne neovplyvní.
Pekný deň.

PS2: Tak nakoniec konzolu vymenili za novú, preprogramovali elektroniku a všetko funguje ako má :o) .Celkom fajn sevis v Autogrande na Vajnorskej (ochota, komunikácia a nakoniec aj realizácia). :) :)
Pekný deň