Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Problém s chladením mazda cx5 2013 2.2D 129 kw automat

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Problém s chladením mazda cx5 2013 2.2D 129 kw automat

Poslaťod KRasto » Str Dec 27, 2017 11:32 am

Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť. Mám problém s prehrievaním chladiacej kvaplainy a jej vystrekovaním z nádržky. Prvý krrát sa mi to stalo od kúpy auta za cca 15000km toto leto . Rozsvietila sa mi kontrolka prehriatia kvapaliny čo malo za následok aj obmedzenie výkonu motora. Nakoľko sa to stalo pri ceste na dovolenku, nevedel som s tým nič spraviť. Hlavne pri vyšších otáčkach sa to prejavovalo opakovane a viedlo to až k úplnému zastaveniu motora. Po príchode z dovolenky sme auto diagnostikovali a žiadnu vážnu chybu to nevykazovalo. Auto pri jazde do cca 100 km na rovinke žiaden problém, avšak pri záťaží motora a jazde do kopca okamžite sa rozsvietila kontrolka prehriatia a na to strata výkonu motora. Vymenili sme termostat. Pôvodný termostat bol zlepený a až po 7 prevarení vo flaši s vodou sa opäť otvoril. Dali sme nový termostat. Veď kto by tam dal starí? Odjazdil som cca 1500km aj po dialniciach a opäť rovnaký problém. Opäť sa prehreje chladiaca kvapila, rozvieti sa kontrolka chladenia a obmedzí to výkon motora. Trvá to až pokial sa kvapalina čiatočne neschladí. Ako nie je problém opäť vymeniť termostat, alo po 1500km? Mal už s tým niekto podobný problém a prišiel na riešenie? ďakujem za odpoveď.
KRasto
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Dec 27, 2017 10:02 am
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť