Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Klimatizacia nechladi

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Klimatizacia nechladi

Poslaťod Robo171 » Ned Júl 09, 2017 6:10 pm

Zdravim Vas,

Mam problem s klimatizaciou. Mazda 3, 1,6 diesel, 2006 rocnik, digitalna klimatizacia

Klimatzacia mi nechladila, isiel som na doplnenie chladiva (nic specialne, zlavovy kupon) V servise mi povedali, ze tam chybalo len malo a ze vsetko by malo fungovat, ale klima nejde. Chladiva je tam dostatok, trubka pod kapotou je uplne ladova, ventilator ide, kompresor je OK.

V servise mi povedali, ze moze byt problem s nejakym motorcekom, klapkou, ktora smeruje studeny vzduch do kabiny.

Bol som aj na diagnostike, nic konkretne to vyhodilo. Dalsi servisak mi povedal, ze moze byt problem s chladicom klimatizacie, chladic je vypadany a vraj to moze sposobovat, ze klima nema dostatocny vykon. Nerad by som investoval do noveho chladica a problem by mi to nevyriesilo.

Klima mierne chladi, ale velmi slabo. Pocas tropickych dni to nie je takmer citit.

Budem rad, ak sa najde niekto, kto mal podobny problem, pripadne za akukolvek radu.

Dakujem pekne a prajem pekny den.
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod mesias4 » Pon Júl 10, 2017 4:47 pm

nie som uplne presvedceny o kompetentnosti mechanika, ktory doplnal chladivo..vypadany chladic moze sposobovat sice isty problem, no urcite nie v tom, ze klima nejde..skor o tom, ze ked das LOW, tak nepojde mraznicka z klimy..ale pri normalnom nadstaveni teploty cca 19 - 24 stupnov ( vieme ze byrozdiel teploty nemal byt viac ako 7 stupnov, ale nepoznam nikoho, kto to dodrzuje :lol ), nemoze toto sposobovat taky problem..skor by som to videl naozaj v klapkach, a potom kompresor...moze byt pridrety vo vnutri..a to mechanik nema ako skontrolovat...nie taky, co plni klimu..lebo to nie je mechanik, ale "naplnac"..odkrutit dva ventily a napichnut dve hadice dokazal moj syn ako 4 rocny...
osobne si myslim ze treba ist cestou mensieho odporu..klapka je vo vnutri palubovky, tazko sa k nej dostat..ale moze byt pridreta...no a potom by som skusil ten kompresor..
Aj ked citam, ze trubka JE UPLNE LADOVA...bude to tou klapkou... :hmmhmm
mesias4
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Júl 10, 2017 3:53 pm
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Krenštík » Pon Júl 10, 2017 9:20 pm

Pripojit budiky, kouknout na tlaky, pak teplota za vyparnikem, podle toho najit chybu.

Takze mechanika, ne doplnovace. :)
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod Robo171 » Pon Júl 10, 2017 10:44 pm

mesias4 píše:nie som uplne presvedceny o kompetentnosti mechanika, ktory doplnal chladivo..vypadany chladic moze sposobovat sice isty problem, no urcite nie v tom, ze klima nejde..skor o tom, ze ked das LOW, tak nepojde mraznicka z klimy..ale pri normalnom nadstaveni teploty cca 19 - 24 stupnov ( vieme ze byrozdiel teploty nemal byt viac ako 7 stupnov, ale nepoznam nikoho, kto to dodrzuje :lol ), nemoze toto sposobovat taky problem..skor by som to videl naozaj v klapkach, a potom kompresor...moze byt pridrety vo vnutri..a to mechanik nema ako skontrolovat...nie taky, co plni klimu..lebo to nie je mechanik, ale "naplnac"..odkrutit dva ventily a napichnut dve hadice dokazal moj syn ako 4 rocny...
osobne si myslim ze treba ist cestou mensieho odporu..klapka je vo vnutri palubovky, tazko sa k nej dostat..ale moze byt pridreta...no a potom by som skusil ten kompresor..
Aj ked citam, ze trubka JE UPLNE LADOVA...bude to tou klapkou... :hmmhmm


vdaka za odpoved, ano aj ked dam low tak vzduch je citit ze je mierne chladnejsie ako bez klimy ale naozaj len minimalne, nevychladim kabinu vobec.
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod Robo171 » Pon Júl 10, 2017 10:47 pm

Krenštík píše:Pripojit budiky, kouknout na tlaky, pak teplota za vyparnikem, podle toho najit chybu.

Takze mechanika, ne doplnovace. :)


skusil som uz aj mechanika, ale pripojil na diagnostiku, neukazalo nic a na zaklade pohladu pod kapotu usudil, ze vykon moze uberat chladic.

Vedeli by ste mi poradit nejaky e -shop na diely na mazdu, s dobrym pomerom kvality a ceny? Bezne veci: filtre a tak
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Uto Júl 11, 2017 8:10 am

Zober to niekam kde sa špecializujú na klimatizácie, v bežnom servise to maximálne napoja na stroj čo to odsaje/naplní.
Chladič môže vyzerať zle, ale fungovať môže na 100%, takto to neposúdiš. Aj keď ti to napojil na stroj tak sa problém, pokles tlakov, .. môže prejaviť až po chvíli.

Ja beriem v poslednom čase na comco.sk, majú dobré ceny zvyčajne. Posledne nemali ani problém vymeniť mi brzdové kotúče lebo mi prišli dva rozdielne kusy (vraj asi zákazník predtým ich otvoril a vrátil pomenené z inej krabice).
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Robo171 » Uto Júl 11, 2017 5:05 pm

kayman píše:Zober to niekam kde sa špecializujú na klimatizácie, v bežnom servise to maximálne napoja na stroj čo to odsaje/naplní.
Chladič môže vyzerať zle, ale fungovať môže na 100%, takto to neposúdiš. Aj keď ti to napojil na stroj tak sa problém, pokles tlakov, .. môže prejaviť až po chvíli.

Ja beriem v poslednom čase na comco.sk, majú dobré ceny zvyčajne. Posledne nemali ani problém vymeniť mi brzdové kotúče lebo mi prišli dva rozdielne kusy (vraj asi zákazník predtým ich otvoril a vrátil pomenené z inej krabice).


Vdaka, idem pohladat nejaky servis ;)
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Uto Júl 11, 2017 9:31 pm

Vo štvrtok idem do jedného v Bratislave, tak keď si odtiaľto tak poreferujem :)
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Robo171 » Str Júl 12, 2017 10:08 am

kayman píše:Vo štvrtok idem do jedného v Bratislave, tak keď si odtiaľto tak poreferujem :)


super, BA by aj sedela, obcas tam idem, daj vediet ;) díík
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Štv Júl 13, 2017 3:13 pm

DD auto, majú aj servis a chlapík sa tam do klimatizácii celkom rozumie. Cenu mi spravil lebo mi nebolo treba doklad, natlakoval dusíkom až našiel jednu trubku deravú, originál vie zohnať za 140€ :D. Tak sme sa dohodli, že si ju zoženiem a za 20ku mi ju vymení a rovno mu to dám naplniť potom.
Takže skús tam :)
http://autoklima-servis.sk/kontakt.html
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Robo171 » Pon Júl 17, 2017 7:18 pm

kayman píše:DD auto, majú aj servis a chlapík sa tam do klimatizácii celkom rozumie. Cenu mi spravil lebo mi nebolo treba doklad, natlakoval dusíkom až našiel jednu trubku deravú, originál vie zohnať za 140€ :D. Tak sme sa dohodli, že si ju zoženiem a za 20ku mi ju vymení a rovno mu to dám naplniť potom.
Takže skús tam :)
http://autoklima-servis.sk/kontakt.html


Super, vdaka, skusim ;)
Robo171
Čitateľ
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 12:37 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod kayman » Pia Júl 06, 2018 10:53 pm

Do budúcnosti odporúčam stoptransit na Galvániho 2, vo dvore, hneď vpravo (smerom na terasové drevo).
Mazda 626 GF 1.8 74kW, strieborná, hatchback :)
Obrázok užívateľa
kayman
Prispievateľ
 
Príspevky: 311
Registrovaný: Štv Mar 01, 2012 12:26 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť