Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

spojkový pedál "kovové lúskavé pukanie" pri stlačení

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

spojkový pedál "kovové lúskavé pukanie" pri stlačení

Poslaťod Obert » Ned Apr 02, 2017 9:55 am

Som vlastník vozidla Mazda 2, ročník 2014. Na vozidle od 11451 km sa opakovane a rovnakým spôsobom prejavuje závada sústavy spojkového pedálu a spojkového valca. Jedná sa o rušivý zvuk, ktorý má charekteristiku „kovového, lúskavého cvakania - pukania“.
Máte niekto túto skúsenosť, resp. spôsob diagnostiky
Obert
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Júl 31, 2014 11:53 am

Poslaťod Lubos1 » Štv Apr 06, 2017 3:34 pm

Nieco mi vrzgalo pri pomalom stlacani alebo pustani spojky na M6. Je mozne, ze je to to iste, Premazali spojkovy valcek a je klud.
Mazda 6 GJ kombi Revolution Top 2.5 141kW (čakateľ)
Mazda CX-3 Revolution 2.0 88kW
ex Mazda 6 GJ sedan Revolution 2.0 121kW
ex Mazda 6 GJ kombi Attraction 2.2 110kW
ex Mazda 6 GH liftback 2.2 120kW
ex Mazda 6 GG liftback 2.0 89kW
Obrázok užívateľa
Lubos1
Forum Guru
 
Príspevky: 1104
Registrovaný: Pon Sep 20, 2004 10:29 am
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Poslaťod Smith » Pon Máj 01, 2017 11:29 am

Mě lupala pružina, co vrací pedál spojky. Pružina je zkrutná a její konce se opírají do pedálu přes plastové průchodky. Jeden kroužek byl prasklý a konec pružiny v něm při sešlápnutí spojky přeskočil. Někdy ano, někdy ne. Příčinu jsem hledal hodně dlouho. Bylo vidět, jak konec pružiny v tom kroužku poskočí a ozve se lupnutí. Nový kroužek podobného tvaru jsem nesehnal. A něco zkoušet s hlavou dolů pod volantem, třeba vyndat a vrátit tu pružinu, je porod. Nakonec jsem raději koupil ve spojmatu obyčejnou tažnou pružinu, navrtal dírky do konzole na pedály a spojkový pedál zavěsil přes ní. Tu zkrutnou pružinu jsem vyndal. A je už asi rok pokoj. Můžu i nafotit. Snad jsem pomohl.

Více na: http://www.mazdaclub.cz/forum-tema/lupa ... ojka-42063
Smith
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Máj 01, 2017 11:24 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť