Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Ventilácia fúka stále teplý vzduch

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Ventilácia fúka stále teplý vzduch

Poslaťod gresko » Pia Jan 20, 2017 10:31 am

Čaute, mám Mazdu 3 2004 1.6 benzín a vyskytol sa mi taký problém, že akonáhle sa auto zohreje, z ventilácie ide stále teplý vzduch. Aj v prípade že vypnem fúkanie úplne. Jediné čo pomáha je zapnúť vnútorný okruh, ale to sa samozrejme rosia okná. Pri jazde po okreskách je to ešte v pohode, horšie je to pri diaľničnom tempe, kedy už začne byť v aute fakt teplo. Regulácia teploty nepomáha, zapnutie klímy tiež nie. Nemal niekto z vás podobný problém? Nenapadá vás čím to môže byť? Mám trochu obavy s tým ísť do servisu a dať im hľadať problém, aby som neskončil o stovky eur ľahší a bez vyriešenia problému...
gresko
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Jan 20, 2017 10:26 am

Poslaťod Krenštík » Sob Jan 21, 2017 10:36 am

Sekla se ti klapka ovladajici privod teple vody do vymeniku.
Každá cesta jednou končí.....
Mám rád velké a silné stroje, čím větší, tím líp. ( p.s. už nee - MX 5 :hmmhmm )
Obrázok užívateľa
Krenštík
VIP 2007
 
Príspevky: 2186
Registrovaný: Pia Sep 03, 2004 11:10 pm
Bydlisko: Jižní morava
Znalosť automobilov: 7. Nemám problém rozobrať a zložiť motor či prevodovku a adekvátne k tomu ostatné sučasti auta

Poslaťod lakilaki » Sob Jan 21, 2017 10:57 am

gresko píše:Čaute, mám Mazdu 3 2004 1.6 benzín a vyskytol sa mi taký problém, že akonáhle sa auto zohreje, z ventilácie ide stále teplý vzduch. Aj v prípade že vypnem fúkanie úplne. Jediné čo pomáha je zapnúť vnútorný okruh, ale to sa samozrejme rosia okná. Pri jazde po okreskách je to ešte v pohode, horšie je to pri diaľničnom tempe, kedy už začne byť v aute fakt teplo. Regulácia teploty nepomáha, zapnutie klímy tiež nie. Nemal niekto z vás podobný problém? Nenapadá vás čím to môže byť? Mám trochu obavy s tým ísť do servisu a dať im hľadať problém, aby som neskončil o stovky eur ľahší a bez vyriešenia problému...

Mas vadny ovladaci panel. Choroba Mazda 3 .
Riesenie: vymenit panel za novy, ale da sa opravit aj podomácky, ak mas chut a si dostatocne zrucny.
Navod , ako na to, najdes na nete
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod gresko » Ned Jan 22, 2017 9:49 pm

Krenštík píše:Sekla se ti klapka ovladajici privod teple vody do vymeniku.

To znie pravdepodobnejsie ako lakilakiho tip (kedze ovladance teploty a ventilatora som uz opravoval - tie by mali fungovat spravne - minimalne displej reaguje na tocenie). Mas s tym nejaku skusenost? Vyzeras ze vies o com hovoris :)
gresko
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Jan 20, 2017 10:26 am

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť