Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Nafta v oleji

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Nafta v oleji

Poslaťod Lukas1989 » Sob Dec 03, 2016 6:32 pm

Dobry den, mam Mazdu 3, rocnik 2011 s bezudrzbovym DPF filtrom, objem motora 1,6, vykon 85 kW. Pocas jazdy sa mi objavila kontrolka olejnicka s klucom a cca po 20 km ozubene koliesko s vykricnikom uprostred. Mal som tesne pre vymenou oleja ale pro sitotu som zbehol do mazdy na diagnostiku, kde mi povedali, ze mam plny motor oleja s naftou, tak som vymenil olej, resetol riadiacu jednotku, prestavil interval vymeny oleja a hura do jazdy. Cca po 100 km sa mi znova objavila olejnicka s klucom a cca po 20 km na to znova aj ozubene koliesko s vykricnikom, a zistil som ze zase bola nafta v oleji. Vsteky su v poriadku, tak som si myslel, ze to bude DPF, tak som ho siel diagnostikova a vycistit, na diagnostike mi povedali ze DPF je v takom stave akoby malo auto najazdene 60 000 km, i ked mam 158 000, ale i tak som ho dal precistit, uz ked bol vonku. Takze ani v DPF to nebolo, uz som celkom zufaly co to moze byt, mate nejake rady, napady, kde moze byt chyba? Je pravda, ze mechanik mi znova vypustil olej a zistil ze ho tam nebolo az tak vela ako sa zdalo, len asi o 2dcl viac po cca 800 km jazdenia (dufam ze som to napisal zrozumitelne, prva vymena bola po cca 20 000 km a potom po cca 800 km, kedze sa vyberal DPF), tak mi napada, ci to nemoze signalizovat prevodovku. Este riadiacu jednotku som zresetoval tak, ze pred nastartovanim som stlacil plyn a brzdu na podlahu, stocil kluc do druhej polohy a ked olejnicka zacala blikat, tak som nastartoval. Po opätovnom nastartovani kontrolky zmizli, tak je to hadam dostatucujuci reset. Vopred dakujem za vase rady.
Lukas1989
Čitateľ
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Dec 03, 2016 6:06 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť