Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2.0 MZR CD 103 kW RF7z ztráta výkonu, klepání

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 2.0 MZR CD 103 kW RF7z ztráta výkonu, klepání

Poslaťod JonnyBC » Uto Nov 01, 2016 11:28 am

Ahoj Mazdáci,vlastním výše uvedenou mazdu, má najeto 184 000 poctivých, posledních 400km se za studena ozýval neprav. klepot od pr. části motoru, před dojetím klesl výkon jakoby turbo vůbec neseplo, neslyším ho vůbec. Klepání z auta slyšet není, jen když otevřu okna a parkuji mezi auta a pod kapotou. Vychází mezi 2-3 válcem a doprava k rozvodům. ECU chybu nehlásí,ale mám dg jen čínu,moc toho neumí. Jinak nedávno byla dg a DPF bylo OK. Jen 1 a 4 vstřik byly hraniční. Kontroloval jsem koš olej.čerpadla, a jen tak mrknul pod víko ventilů, EGR vyčištěné. Všimnul jsem si posledních 5000km, že jakoby dunělo více ze sání, z nasávací hadice čerstvého vzduchu. Nenapadá Vás, co zkontrolovat než to svěřím servisu? Olej, kapaliny filtry měním,tankuju diesel optimal bez biosložky a dávám VIF. Díky za rady
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod JonnyBC » Str Nov 02, 2016 6:57 pm

Tak prý ovládání turba nějaká elektronika... klepaní jde od vodní pumpy ...takze výměna brzy
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod JonnyBC » Ned Nov 06, 2016 1:13 pm

Tak jsem se pustil do rozvodů a vodní pumpy zbytečně,klepot přetrvává,více za studena,někde mezi naftovým čerpadlem a vačkou. Tak co tedˇ?

https://ulozto.cz/!gqhA9bOsxrUN/novy-zaznam-4-m4a
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Pon Nov 07, 2016 9:48 pm

A mění to zvuk při vyšlápnutí spojky? Vstřiky mají dobré hodnoty? Ono to může být dost věcí, klidně i uložení motoru.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JonnyBC » Uto Nov 08, 2016 9:58 am

Nemění, je to jakoby cinkání nepravidelné,jdoucí od rozvodů,měl jsem vše dole, tam jsem nic nenašel, silentblok asi nic pac auto se netřese a taky měl jsem ho dole a vypadal ok, včera jsem byl u kamaráda,delphi dg se do ecu nedostala, rikal že mu to prijde jako remenice,ze pry má dvouhmotu nejako ugumovou část,jestli není poškozená, no nevím měl jsem ji dole ale co by se ji mohlo stát...
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod JonnyBC » Str Nov 09, 2016 10:11 am

Tak nové zjištění, sundal jsem spodní dekl a boční, sundal drážkový řemen a řemenici a poslouchal. zvuk klepání jde od řemenice klikovky,respektivě od kliky,řemenici jsem dal dolů, možná je to olejové čerpadlo nebo klikovka. Když ji otočím manuálně tak po kompresi 1x za otáčku se zadrhne a klepne. Má to zvuk jako když se přeřadí...začínám mít vážné obavy dnes půjde asi vana dolů... co vás napadá
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Štv Nov 10, 2016 9:12 pm

Sundat vanu a pak se uvidí, toto je jenom věštění z křišťálové koule. Ale jestli bude zasraný sací koš, tak se to mohlo přidřít na klice.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JonnyBC » Pia Nov 11, 2016 9:20 am

Ne tam je vše ok, v prstech to nezjistím, tak to asi hodím do mazdy, no cinká to za studena a za tepla méně max je od hřídele k 2-3 válci a ze spodu, nahoře je klid
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod JonnyBC » Str Nov 30, 2016 9:37 pm

tak je to soukolí olejového čerpadla....vylomený zub keramikou z ventilu...
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Sedvo » Štv Dec 01, 2016 10:10 am

Keramika z ventilu?
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod JonnyBC » Štv Dec 01, 2016 3:13 pm

takove bílé keramické pecky pod vahadlem
JonnyBC
Čitateľ
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Uto Nov 01, 2016 8:57 am
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod M6 GH GTA » Pia Dec 16, 2016 12:27 am

Uz som to par krat robil, demontaz motora, vymena olejoveho cerpadla, vymena ozubeneho kolesa kluk. hriadela (neda sa kupit samostatne) tak ze odfrezovat z pouziteho hriadela a vymena vahadla :(
ex M3 Mps, Mazda 6 GJ 2.5 AT, Mazda RX-8,
M6 GH GTA
VIP 2013
 
Príspevky: 651
Registrovaný: Str Jan 14, 2009 1:21 am
Bydlisko: Hiroshima
Znalosť automobilov: 1. Netuším o autách vôbec nič, iba že to má volant, pedále a treba do toho tankovať.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť