Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Kolísanie teploty motora a otáčok na voľnobehu Mazda 6 2006

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Kolísanie teploty motora a otáčok na voľnobehu Mazda 6 2006

Poslaťod tessio » Štv Sep 29, 2016 10:45 pm

Zdravím vás, začala sa mi diať jedna vec, naštartoval som ráno auto (studené v garáži) a ručička teploty motora vybehla na prevádzkovú teplotu teplého motora, prípadne niekedy vybehne až na úplne maximum, po chvíľke (tak do 20 - 30 sekúnd) sa ručička vrátila úplne dole a potom sa zdvíhala postupne, tak ako sa postupne motor zohrieval. Robí to niekedy aj pri zohriatom motore, ručička vtedy vybehne na maximum a do 10 - 20 sekúnd sa vráti na aktuálnu teplotu motora. Urobí mi to tak 3 4 krát za týždeň. Tiež som si všimol, že keď mi pri studenom motore vybehne ručička teploty motora na úroveň prevádzkovej teploty, tak mi na voľnobehu kolíšu otáčky medzi 800 a 700, keď ide všetko OK tak otáčky sú 800 a drží úplne krásne. Chcem vedieť či tá teplota môže mať vplyv na otáčky pri štarte? Nie som odborník, ale budúci týždeň mám ísť do servisu meniť olej a rozvody, tak ak vás napadne čo by to mohlo byť, poviem mechanikovi nech sa na to pozrie. Vopred ďakujem za každú radu a tip ;)
Mazda 6, 2.0 MZR-CD 105kW, 2006 , sedan, čierna metalíza, plná výbava (Bose/Navigácia), 230 000km, DPF odstránený
tessio
Čitateľ
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Dec 18, 2014 5:18 pm
Znalosť automobilov: 3. Mam už čosi odjazdené, začínam sa rozhliadať po olejoch, filtroch a spotrebnom materiáli.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť