Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

2.0 ditd premacy 2004 kontrolka motora

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

2.0 ditd premacy 2004 kontrolka motora

Poslaťod Ejo » Pia Sep 23, 2016 9:34 am

Dobry den,

predvcerom rano ked som siel do prace mi asi po minute chodu z nicoho nic zhasol motor za jazdy. len tak... bez klepania cukania ci divnych zvukov.....
ked som chcel znova nastartovat auto startlo na 1 natocenie no kontrolka motora uz zostala svietit. po dalsich 2 minutach cesty mi to zhodilo opat. motor uz nastartovat nesiel... asi tak po 5 minutach uz siel a kontrolka stale svietila. motor uz nevyplo. dosiel som do prace a skusil vypnut motor a znova startnut.. startlo ale stale s kontrolkou...
skontroloval som konektory co som videl prestriekal ich kontoxom a vouala kontrolka zhasla.....
vcera rano sa to opakovalo......
dnes rano zostala opat kontrolka svietit a motor 2x zdochol. ked som zastal a zo stale zapnutym klucom som otvoril kapotu pocul som cvakanie v palivovom cerpadle.....
potom som opat nastartoval a siel do prace . motor uz bezal dobre aj tahal ako ma....
ked stupla teplota ma normalnu pracovnu teplotu zastal som vypol som motor pockal 1 cigu a nastartoval... kontorlka uz nesvietila a motor siel ako ma....

niekto nejaka rada co by to mohlo byt ?
niekto kto ma v okoli KE PO TV diagnostiku na toto auto ? Mazda premacy 2004 2.0 ditd 74kw

ps: nemozem ani juknut do prirucky kedze som druhy majitel a prirucku nemam
Ejo
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv Jún 23, 2016 9:46 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Ejo » Pia Sep 23, 2016 2:53 pm

nema niekto nahodou service manual na premacy 2.0 ditd 74kw ?
Ejo
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv Jún 23, 2016 9:46 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod Ejo » Pia Sep 30, 2016 7:27 pm

diagnostika ukazala 3 chyby,,,,

prietok vzduchu
teplota nasavaneho vzduchu bola stabilne 40C
a chybu tlaku turba .... (ofc ked ma zle vstupne hodnoty)

vymenil som vahy a nepomohlo... cize kabel do vah alebo riadiaca jednotka ?

ps: ked je auto v teple chybu nevykazuje ani so starou suciastkou ale motor stale len na 70%

za studena stale raz alebo 2x zdochne
Ejo
Čitateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Štv Jún 23, 2016 9:46 pm
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť