Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kw GTA(2011) - tuhé radenie

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kw GTA(2011) - tuhé radenie

Poslaťod Gravedigger » Štv Jún 09, 2016 6:43 pm

Dobrý večer, v poslednej dobe mam problém zaradiť 1. a občas aj 2.
Ked stojím a len tak skúšam radiť tak nie je problém a dá sa pekne preradiť, ale akonáhle sa pohnem tak do 2. to ide ťažšie ako keby to drhlo a keď náhodou potrebujem podradiť do 1. tak je to celkom boj a musím silno zatlačiť aby to zaskočilo. Olej je v poriadku a auto ma nabehane 100 tisíc. Neviete kde by mohol byť problém?
Gravedigger
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Štv Jún 09, 2016 6:35 pm

Poslaťod Peter20 » Ned Dec 11, 2016 12:23 pm

Gravedigger píše:Dobrý večer, v poslednej dobe mam problém zaradiť 1. a občas aj 2.
Ked stojím a len tak skúšam radiť tak nie je problém a dá sa pekne preradiť, ale akonáhle sa pohnem tak do 2. to ide ťažšie ako keby to drhlo a keď náhodou potrebujem podradiť do 1. tak je to celkom boj a musím silno zatlačiť aby to zaskočilo. Olej je v poriadku a auto ma nabehane 100 tisíc. Neviete kde by mohol byť problém?



Mam tu istu mazdu co ty a ten isty problem...mam nabehanych 160 tis...ale k tomuto problemu u mna dochadza iba ked motor (resp. prevodovy olej) este nie je zohriaty....hlavne teraz v zime najhorsie su prve 2-3 minuty a preradovanie z 1 do 2...po tom ako sa zohreje uz to ide ok. Inak jednotku ja mozem zaradit az vtedy ak auto v podstate stoji...Zhanal som info na tuto temu a jednoducho mazda prevodovky su takychto vlastnosti, v horsom pripade to moze byt synchron. Ja bud. rok vymenim olej a co som nastudoval tak by mal byt ok napr. Valvoline Max Life GL4 75W-90.
Peter20
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 05, 2016 9:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Sedvo » Str Dec 14, 2016 10:32 am

Pokud auto jede, tak u mazdy nejde podřadit ze 2 na 1. Pokud se auto zastaví nebo už jede hodně pomalu, tak zařadit lze.

Ale pokud to dělá z 1 na 2 a po zahřátí je to bez problémů, tak může být problém v oleji, ale taky i ve spojce atd., těch možností je tam mnoho. Mám najeto přes 260000km a převodovka řadí jak lusk a auto stojí nepřetržitě venku.
Mazda 6 2.0 MZR - CD GTA Obrázok
Obrázok užívateľa
Sedvo
NadMazďák
 
Príspevky: 3333
Registrovaný: Sob Mar 04, 2006 7:25 pm
Bydlisko: Klobouky u Brna
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Poslaťod Peter20 » Str Dec 14, 2016 8:44 pm

Sedvo píše:Pokud auto jede, tak u mazdy nejde podřadit ze 2 na 1. Pokud se auto zastaví nebo už jede hodně pomalu, tak zařadit lze.

Ale pokud to dělá z 1 na 2 a po zahřátí je to bez problémů, tak může být problém v oleji, ale taky i ve spojce atd., těch možností je tam mnoho. Mám najeto přes 260000km a převodovka řadí jak lusk a auto stojí nepřetržitě venku.


No skusim bud. rok vymenit ten olej, tak uvidime, ale moc si od toho neslubujem, skor ho vymenim len z hladiska kvalitnej udrzby...a co sa tyka spojky nemusi to byt aj tym, ze ju treba odvzdusnit? Alebo aj tiahla ktore idu od radiacej paky zeby bolo treba premazat?
Peter20
Čitateľ
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Apr 05, 2016 9:08 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť