Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda 6 GY, 2006 - problem s dialkovymi svetlami.

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda 6 GY, 2006 - problem s dialkovymi svetlami.

Poslaťod mirec1xxx » Pon Máj 30, 2016 9:49 am

Zdravim Vas mazdaci,

nemali ste niekto niekedy problem s dialkovymi svetlami, v tom zmysle ze sa sami zapinaju?

Kedze je uz dost svetlo, vsimol som si to celkom nahodne, pretoze mam svetla zapnute na rezim AUTO,
tzn. cez den mi svietia denne svetla, a ked sa zotmie, automaticky sa zapnu xenony.
Skusal som uz aj packy rozobrat ci nieje nejaky problem s kontaktami na packe, ale zda sa mi ze tam to nebude,
pravdepodobne asi skor nejaka elektronika. Nateraz som vybral poistky pre lave+prave dialkove,
takze svetla sa spravaju "OK".

Jedna sa o Mazdu 6, 2006, 105kW, Xenon verzia s automatickymi svetlami
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pon Máj 30, 2016 10:31 am

Maš umyte čelné sklo nad dážď-svetlo senzorom ?
Mne hockedy, najmä na dialnici zapnu stierače od naražajúceho hmyzu na sklo.
Sníma ich ako dažďové kvapky. :ho:
Ten isty senzor (pod krytom ,za vnutornym zrkadlom) spína aj svetla .... myslím :hmmhmm
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod mirec1xxx » Pon Máj 30, 2016 2:36 pm

No ono nieje problem s tym senzorom, svetla sa zapinaju v pohode, pruser je ze sa zopnu aj dialkove :hmmhmm
Mazda 6 GG Sport Wagon 2.0 MZR-CD 105kW, Active Plus, Phantom Blue Mica Obrázok 5,6l/100km
Mazda 3 BM Hatchback 1.5 G100 74kW, Emotion, Soul Red Obrázok 6,2l/100km
Obrázok užívateľa
mirec1xxx
Prispievateľ
 
Príspevky: 440
Registrovaný: Štv Jún 24, 2004 2:11 pm
Bydlisko: Bratislava
Znalosť automobilov: 6. Bežne si robím drobné opravy a úpravy na aute, automechanika potrebujem výnimočne.

Poslaťod lakilaki » Pon Máj 30, 2016 3:15 pm

Na mojej starsej mazde mi menili v ramci zvolavacky mazda, cely kompletny spinac okolo volantu, lebo sa vraj prejavovalo samovolne zapinanie dialkovych svetiel.
Na mojej mazde sa taky problem nikdy neprejavil , ale spinac vymenili zdarma na mazde (nie M6), ktora vtedy už mala dávno po 3r. zaruke a najazdenych mala 140.000 km. :palec
lakilaki
Komunikátor
 
Príspevky: 848
Registrovaný: Uto Jan 17, 2012 8:56 pm
Bydlisko: EU

Poslaťod peterh » Pia Dec 29, 2017 3:22 pm

mirec1xxx píše:No ono nieje problem s tym senzorom, svetla sa zapinaju v pohode, pruser je ze sa zopnu aj dialkove :hmmhmm

Podobný problém som mal aj ja. V Autoskle 1 Levice mi našli chybu, preskakoval prúd v páčke spínača, so senzorom dažďa na čelnom skle to nemalo nič spoločné. Vyčistili to a záhadne všetko začalo fungovať ako má.
peterh
Čitateľ
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia Dec 29, 2017 3:14 pm
Znalosť automobilov: 5. Trúfam si na elementárny servis, ako je výmena vadnej žiarovky, výmena brzdných kotúčov a pod.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť