Mazdaklub WEB   |    Mazdaklub FACEBOOK

Mazda Premacy - Problémy za studena

Máte problém s vašou Mazdou? Sem s ním...

Mazda Premacy - Problémy za studena

Poslaťod svo0094 » Uto Máj 03, 2016 2:42 pm

Zdravím,

Mazda premacy 2005, 1.8 74KW, zakoupena zhruba před dvěma měsíci.

Postupně rozepíšu problémy a ke každému se pokusím dát co nejvíce informací:

1)Při studeném motoru startuje zhruba 3 vteřiny, při teplém chytá ihned. Nevím, zda je to normální jev.

2)Při studeném motoru otáčky 1500 - 1800 RPM. Většinou se srovnají po párset metrech jízdy na nějakých 800, pokud se hned nerozjedu, ale nechám zahřát na volnoběh, trvá to řádově v minutách, než se otáčky srovnají. Opět nevím, zda je to normální.

3)Při chladnějším motoru (Stačí nechat auto stát 15 minut) se při rozjezdu dusí, resp. vynechává plyn. Problém přetrvává zhruba 300m, pak zmizí a za jízdy už se neobjeví.

4) Už dvakrát se mi objevila kontrolka emisí. Poprvé jsem odpojil baterku a neobjevila se další měsíc, podruhé jsem ji nechal svítit a zhasla po pár desítkách startech. Čili jen to jen občasná chyba, která se objeví zhruba jednou za měsíc)

Vyměnil jsem svíčky, spotřeba klesla zhruba o litr, ale problém to nevyřešilo ani trochu, opticky jsem zkontroloval kabely, hadice, okem bez odpojování zkontroloval váhu vzduchu.

Vím, že existují servisy a že vlastní něco jako diagnostiku, leč jsem na delší dobu v Dánsku, kde je hodinová sazba 1500Kč jen za práci, takže upřednostním všelijaké nápady, které mě budou stát pouz úsilí, popř. pár stovek a zvládnu je sám. Chystám se zhruba přeměřit cívky a vyčistit klapku, ačkoliv obě součástky podlé fór způsobují spíše problémy u teplého motoru. Čištění klapky - Zkoušel to někdo u tohohle auta? Je třeba resetovat hodnoty?

Díky za dobré i zlé rady!

Roman


EDIT: Olej i filtry měněny
svo0094
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Máj 03, 2016 2:23 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Poslaťod svo0094 » Str Jún 08, 2016 5:36 pm

Pro příští generace, byla to prasklá hadice sání, nebylo to vidět, až prohmatáním se to našlo.


Díky za rady :ho:

Roman
svo0094
Čitateľ
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Máj 03, 2016 2:23 pm
Znalosť automobilov: 4. Viem ako funguje motor, viem aké sú základné a dôležité časti auta a ako principiálne fungujú.

Späť na Mám problém s...

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron